Zbytečná krutost (1984)

Zatím co u poměrně velkého množství filmů mám pocit, že by byly lepší, kdyby končily o trochu dřív, tady je to naopak. Film je dobrý, ale zrovna, když člověk čeká, co z toho vyleze, objeví se závěrečné titulky. Škoda.

Malá Velká Británie v USA (2008) (seriál)

Musím uznat, že několik sekund, které nebyly trapné úplně, ale jen trochu, se tam našlo.

Funny Games USA (2007)

Jak hodnotit film, který je věrnou kopií něčeho, co už bylo natočeno? A proč to vůbec bylo natočeno? Nechápu. Možná, aby někdo vydělal, možná, aby se někdo proslavil dílem někoho jiného... kterého si k tomu navíc přizval :-( Původní Funny Games patří určitě mezi moje nejoblíbenější. Tak proč mám chuť dát jeho věrné kopii nejhorší možné hodnocení? Asi mě štve, že někdo bude chválit Michaela Hanekeho za originalitu z neznalosti, že Amíci zase slíznou smetanu za něco, o co se nepřičinili jinak, než že do rolí obsadili profláknuté herce, že pro mě tímhle Funny Games ztrácí atmosféru a že mi tím ukraldi jeden zážitek z půlnočního maratonu, kdy jsem opravdu ORIGINÁLNÍ Funny Games sledovala od 2 do 4 ráno se zatajeným dechem s podobně postiženými lidmi v plné Lucerně.

Bareuge salja (2007)

Ty cedulky byl opravdu geniální nápad :-) Stejně jako mnoho dalších. Dobře jsem se bavila.

Terminál (2004)

Tak to je snad nejslabší film, jaký jsem s Tomem Hanksem viděla! Dlouho mi unikal, teď vidím, že jsem si ho klidně měla nechat ujít i nadále. Pár vtipných momentů, pár trapných chvilek a hromady patosu, americká patina v tlusté vrstvě. Nebýt těch několika humorných situací, bylo by hodnocení ještě horší.

La Nuit de la vérité (2004)

Ze začátku bylo obtížnější se orientovat, kdo je kdo, ale postupně se obě válčící strany víc a víc oddělovaly od sebe, aby se nakonec večer všichni setkali pod jednou střechou. Příběh graduje od lehkosti a malých šarvátek až k drsnému konci. Nervozita a napětí všech zúčastněných večírku je cítit z každého záběru. Musím říct, že to bylo dost hustý :-)

Poslední zločin (2008)

Jeden z těch filmů, které je potřeba vidět do konce, protože jinak bych si o něm udělala nesprávnou představu. Smutný rozpad člověka na sklonku života je okořeněn lehkým humorem.

Citrónový sad (2008)

Citrónový sad se zdá být spíš politickým filmem o konfliktu mezi Izraelí a Palestinou. Kromě toho ale nutí přemýšlet i o mezilidských vztazích, tradicích, hodnotami v manželství, politikaření. Ukazuje, že lidé, které máme za nepřátele, nám mohou něčekaně pomoct, a naopak ti, od kterých podporu čekáme, se k nám mohou obrátit zády, že mezi všemi skupinami obyvatel najdeme dobro i zlo. Výborný film s působivým koncem.