Prázdniny v Římě (1953)

Reklamní agentura na krásu, lásku, dobrodružství a štěstí, kterou prezentují sladká princezna Audrey Hepburn a cynický novinář Gregory Peck. Nebýt závěrečné scény, která elegantně a nemilosrdně rozmetá cukrlátka do všech stran, mohl jsem to brát jako nejromantičtější reklamu na to, jak dostat Američany do Itálie.

Najal jsem si vraha (1990)

Neuvěřitelná akční jízda - by to byla - kdyby se o tempo nestaral Fin, co místo dialogů nechává hlavní hrdiny kouřit cigarety.

Los ojos de Julia (2010)

První dvě třetiny filmu zajímavě stylisticky pojaté. Příjemně budovaná atmosféra, fungující logika, neotravné herectví. Konec však poněkud bezzubě tápe a hledá dostatečně šokantní pointu, která se nedostavuje.Prospěla by kratší stopáž.

Všemocný (2011)

V nemocném světě musí být člověk nemocný, aby se uplatnil. A nebo závislý. Eddie Morra (Bradley Cooper) se díky droze NZT vydává za svým americkým snem, který je stejně pokřivený jako vizuální kejkle režiséra Burgera. Droga, která nebere, ale dává, a jejímž užíváním se člověk neničí ale zdokonaluje? Jeden z nejvíc kontroverzních Hollywoodských blockbusterů, v němž jde tradičně logika stranou, může být příjemným kinorelaxem, nebo nepříjemně pravdivou společenskou sondou. Chceme vše, bereme vše a nedáváme zhola nic. A riziko? Dokud nepřestaneš, neexistuje. Jeden z nejsobečtějších filmů poslední doby.

Stalag 17 (1953)

Koncert Williama Holdena. Jen jeho postava příliš trčí ze struktury filmu. Snad tím, že je jediná alespoň trochu životná. Karikatury hrdinů i zločinců jsou sice zábavné a ve filmu fungují, ale to, že je film rozkročen mezi, komedií, dramatem a fraškou, jej tak nějak rozbíjí.

Raz, dva, tři (1961)

Raz, dva, tři a z proletáře je rázem uhlobaron. Tedy pardon, prodejce limonády.