Vzkaz v láhvi (2016)

Ano, mam Rada i knizky a prevedeni do filmu jim podle Meho opravdu nedela ostudu. Konecne pradni a inteligentni detektivka, uzivala jsem si jak herce tak i jejich dialogy. Ani rezii nemam co bych vytkla. Serie oddeleni Q je zarnym prikladem toho jak se maji natacet severske detektivky. Doufam ze natoci uplne vsechny oddeleni Q knizky, to bysem byla opravdu desne stastna! A taky doufam ze stejne se zadari i s Harry Hole, i kdyz to asi bude mit tezke, neb Nikolaj Lie Kaas asi jako pomerne asocialniho a nekonvencniho yet charismatickeho komisare hned tak nikdo netrumfne. Asi vlastne vubec nikdo. Takze zu predem rikam "chudak Harry"

Lola běží o život (1998)

Tak Lola bezi uz skoro dvacet let a porad ji jeste nedochazi dech! A s kazdym shlednutim bavi stejne jako napoprve! Spektakularni! A opravdu vsichni vyborni a nad vsemi cni bezdak Joachima Krola :D Tykwer me docela bavil do Parfemu, ted uz ho tak nezeru, ale asi dam sanci nejakym tem jeho novym halyvudskym produkcim!

Chorus Line (1985)

Tak dvakrat do roka uplne v klidu. A to, prosim, muzikaly zas nejak nemusim! Prvnich deset minut (Intro + I hope I get it) jsou ve svem zanru naprostou jednickou a atmosferickou/dynamickou peckou, ktera IMHO jeste nebyla prekonana a uz asi ani nebude. A i zbytek preveliky nadprumer. Attenborough proste umi. A ti tanecnici.. no to jsou asi uplni bohove. Z hodne pruzne gumy. Jinak si ten jejich vykon vubec nedovedu vysvetlit. Take bysem si prala umet takhle tancit! Ale ja jsem byla naposledy tancit naposledy kdyz jsme slavili na vysce promoci, ale to bylo jen takove slapani zeli. Nejsem tanecni talent. Bohuzel.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

A zde ja bych si prosim dovolila plny pocet, neb "Kopytem" je naprosto vyborny film kteremu z Meho pohledu nelze nic vytknout. Specificke herectvi sklepaku se spojilo se specifickou rezii Chytilove a vznikl opravdu zajimavy a myslim ze i nadcasovy film. Pokazdy z nej mam husi kuzi. A to se teda nestava hodne casto. Takze jo jako.

Láska nebeská (2003)

To jsem si to vcera zase pekne pobrecela do polstare :) Nejoblibenejsi dejove linky: Colin Firt s portugalskou sluzebou a Emma Thompson s chlipnym manzelem. Klasika vanoc.

Rammstein in Amerika (2015) (koncert)

Vyborny a zajimavy dokument. Koncert pak take bombice. Povinnost pro fanousky Rammstein a ja verim ze ani ostatni se nebudou nudit!

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Ja tedy vpaluji tu petku, neb tahle adaptace "Bylo nas pet" ve me vyvolava ohromnou spokojenost. Knizka je naprosto famozni a i kdyz si ji Smyczek trosku poupravil, tak me to nijak zvlast nevadilo. Serial ma krasnou atmosferu, az mi to tak trochu pripomina vlastni detstvi (my jsme nekrotili vosy, ale apgrejdovali jsme na srsne, vedli jsme valky s Luxusakama nebo Lochneskama ze znepratelenych mestskych ctvrti a vubes jsme byli take pekni sigri, ale to zu se dnes nevidi, dnes deti radeji hraji hry na tabletech). No asi trochu hodne mi to pripomina moje detstvi. Coz je vlastne prevelika parada, ne?

Všichni dobří rodáci (1968)

Poprve jsem videla "Rodaky" nekdy v puberte a prislo mi to strasne nudne. Kdyz na ne koukam ted, tak se jich zase nemuzu nabazit. Ten film je dokonaly = tak lidsky, poeticky, smutny, vesely a v neposledni rade i mrazive pravdivy. Asi do toho clovek musi trochu "dorust", ale pak zu je to naprosta pecka. Je opravdu fascinujici ze za vlady komunistu se povedlo natocit film jako je tento (i kdyz to pravda bylo v dobe "tani"). Pro me spolu s "Hori, ma panenko" jsou "Vsichni dobri rodaci" nejzadadnejsim a snad i nejlepsim ceskym filmem.

Osvícení (1980)

Jeden z mala hororu, ktere doopravy vydesi. Aspon teda me. Knizka i film na me udelali jen ten nejlepsi dojem. Kubrick je Genius a King taky, tohle spojeni dopadlo na jednicku. Rozhodne doporucuji delsi verzi (viz, komentar od troufalky)

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Paneboze, toto je prece naprosta pecka a dokonalost sama. Vubec nechapu co by se na tomhle pokladu ceske kinematografoie mohlo nelibit ci co tomu vytknout. Vsak neni to nejlepsi kdyz venku je sychravo a poletuje listi a vy se doma schoulite pod deku na kanapatko, date si vyborny sypany hruskovy caj, talirek pernicku v cokolade a koukate na Tajemstvi Hradu v Karpatech? No? Co muze byt lepsiho? Ani nakup predrazene kabelky tak nezahreje u srdce! Mozna leda Alpy. Ale tam jedeme zitra, takze stejne dobre, ne? Btw. pro me jedna z nejatmosferictejsich filmovych scen ever: Zutra (Tona Hluchonemec) jede na te svoji "kolobce" lesem bonzovat na hrad. K tomu ta hudba. Filmovy orgasmus.