Pán tygrů (2020) (seriál)

Jest o me znamo ze si velmi libuji - co libuji, primo vyhledavam - ve fenomenu White trash, procez toto byla pro me velika lahudka, kterou jsem si uzivala od prvni minuty. Jaw dropping Level milion! Vidlaci, zlodeji, fetaci, idioti, narcisove, zbesile kravy a potencialni (skutecni?) vrazi a vrazedkyne, hruzna odnoz Country music… tady je proste vsechno! Lokace fantasticke a pribeh tak neuveritelny ze… ze proste nevim. Zase si me tento fennomen ziskal o trochu vic, kdyz mi vcera jeden White trash poslal obrazek z Floridy (uz ho pustili z vezeni za znasilneni a pokus o vrazdu manzelky) ze ted zacina chovat vcely, tak jsem ho ani nevyfakovala, jen jsem odepsala "cool": Nejlepe se mi libil ten bezzuby "meth mouth" manzel, to jsem se uplne tetelila blahem kdyz zacal neco sumlovat. Klenot to asi u ctvrteho dilu vzdal, prej "tohle uz na me bylo trochu moc".

Příběh Beastie Boys (2020)

Snad nejdojemnejsi a nejroztomilejsi vec co jsem za posledni mesice videla. Jeste ted se prihlouple usmivam, ale toto byla nostalgie jako prase a kluci jsou tak desne cool jak jsme si je predstavovali jako pubertaci ze jsou cool. Kdyby tahle show trvala pet hodin, vubec nezlobila bych se. Mrzet me bude navzdy, ze v publiku nesedela jsem.... P.S. nevim jak vy, ale propadak "sure shot" pro me byl naprosto zasadni song, tenkrat v mych tynejdz jyrs.

Země nomádů (2020)

Ale jo, proc ne. Kvalitativne nekde na urovni Americke Elegie, mozna o neco lepcejsi. Dobry film. Ale divna doba, ze tohle vyhrava Oscary. Z mych znamych to nevidel skoro nikdo a kdo jo, ten se vyjadril ve stylu "okay film", "zajimavy" nebo "docela dobry". Doby Panu Prstenu a Titaniku = filmu pro lidi, jsou nenavratne pryc. Me ty socdramata nevadim, ja je dokonce i dost cenim, ale na Oskyho bych tam vpalila nejaky ten blockbuster. Dnes jsem i tu ctvrtou hvezdu nasilim tahala az z paty, neb Herzogovo Into the Abbys nastavilo takovou latku, ze to uz stejne nic neprekona.

Černobyl (2019) (seriál)

No ze tak brzy nekdo zfilmuje jednu z nejsilnejsich knizek co jsem kdy cetla (Modlitba pro Cernobyl), tak to jsem tedy fakt necekala. Asi nemam co bych vytkla, nad nepresnostmi a odchylkami od reality se nejak neofrnuju, jako mini Serial tohle byla naprosta bombice a me i Klenotovi spadla brada. Nebrecela jsem sice jako u knizky, ale i tak... Vida, clovek si myslel ze nejlepcejsim serialem bude GoT (tvrde a vicemene uspesne o to usiloval 9 let) a pak prijde takovahle mini vec a GoT uplne smete ze stolu. Jak prisel Cernobyl, vsichni prestali mluvit o GoT. Olala

Deštivý den v New Yorku (2019)

Normalne jako asi moc nic, ale kdyz ja jsem ohromna milovnice NYC a tenhle film ho podal presne tak, jak NYC "citim" ja. Moje milovane mesto kde bych zit nikdy nedokazala, ale jak me tam jednou za cas Klenot nevezme tak jsem z toho hned tak nejak nervozni a porad prudim kdy ze pojedeme protoze chci jit do Katzovych Delikates na jidlo a nakoupit si v ALO Yoga, zajet si do Queens na tennis, cournout se v Central Parku, vysokym hlasem a mavanim rukou presvedcovat Klenota jak je dulezite zajit si koupit nejaky "aspon stribro" smuk u Tiffanys v Trump Towers, vecer si koupit neco v Shake Shack a sednout si nekde kolem WTC memorial na lavicku a pozorovat cvrkot... Uz aby ten protivny lockdown skoncil a my mohli znovu vyrazit. Mini Me vrazime k rodicum a to by bylo, aby nebylo! Jo a taky jist strasne moc sladkosti ktere obsahuji desnout silu arasidoveho masla. To je Nju Jork pro Frau Joelly.

Euforie (2019) (seriál)

Luxusne natocena smesna manyra. Nic vic, nic min. Vypoved Generace Z? Ale no tak....

Jen žena (2019)

Frau Joelly jest mimo jine znama tim, ze nema vulgarismy moc v oblibe a pouziva je jen v OPRAVDU krajnich pripadech a zde se teda FAKT neudrzi. Predstavte si rodinu kde jeji clenove ziji striktne podle "nabozenstvi miru". Zenske v teto rodine jsou uslapnute chudinky, neb chlapi jsou tupi, zaostali, primitivni, nevzdelani, nevzdelatelni, sexualne frustrovani, polodementni a mega slizsci luzri = aka smradlave, ridke praseci sracky. A tito chteji urcovat co je spravne (mlatit zenskou, sexualne ji obtezovat i kdyz je z rodiny) a jak maji clenky rodiny zit, koho si vzit.Kdyz se nejaka zenska vzprici, tak ji proste zabijeme, protoze jako ridke praseci sracky, ktere jsme, nesneseme aby nam nekdo odporoval a kdyz se normalne v zivote prosadit neumime neb jsme zdegenerovani neustalym krizenim v rodine, tak aspon vytahujeme miniaturni koule na zenske v rodine. Vubec mi hlava nebere, proc tyto praseci sracky se tahnou do Nemecka, kdyz je zde vse tak dekadentni, sproste a haram. Proc nezalezou zpatky do sve praseci nory a nezerou tam nekde velbloudi, popr. osli hovna a neotravuji svet nam na "zapade"? Lito je mi tech zenskych strasne moc.. Nadeji dava ta druha rodina co se krasne integrovala. Me by zajimal pak ten pomer... No nasrana jsem jak svina. Jestli mi zase dnes do byra vleze ten hnusny a krpaty turek a zacne mi "laskovne" vysvetlovat ze chlapi jsou chytrejsi nez zenske tak ho poslu do praseci prdele jeste driv nez staci rict "Prasoerdogan".

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Muj prvni singl outing po vyprsknuti dcerky! Klenot se ukazal jako Grand a povolil mi toto rande s mou BFF. Obe jsme se na film tesily prevelice, jen pred navstevou kina vypuklo male nedorozumeni v otazce "kdo je ci". Ja, protoze Kino byl muj napad, jsem rekla ze Brad je muj a Sylva (BFF) muze mit Leonarda. Sylva vsak nebyla s timto stavem veci spokojena a vehementne se dozadovala ze Brad je jeji, ze ona prece zamluvila listky, procez Leonarda at si necham ja. Hadka se nakonec rozmnelnila v prohlasenich typu "je jasne ze kdyby nas Brad potkal, zamiloval by se do obou, stejne vypadame nejlip ze vsech!" Film se me prevelice libil, a uplne nejlepe se mi libil ten konec. Hned jak se zacalo psat o tom, ze Tarantino bude tocit film o "The Family", tak jsem doufala, ze konec dopadne takto nejak podobne. Neb kdyby ne, tak to bysem tedy velmi obrecela a bylo by mi to dost lito. A tak jsem nakonec byla nadsena, protoze, ac se to o me nevi, ja mam slabost i pro ty stare americke westerny. Tak. Nejlepcejsi zazitek z filmu: Brad (Cliff) vyleze na strechu spravovat antenu. Sunda si tricko. Damske osazenstvo v kine: *nahlas*: aaaaaaaaaaaaaaaachhhh... (no musela jsem se trochu smat). Dale me velmi zarazilo ze na takovyto film se dostavilo velke mnozstvi dam ve veku 55+ let, v krepsilonovych halenkach a naondulovanych hlavach. Vedely na co jdou? Nechtely jit na jiny film? Bylo to kvuli Bradovi? Nebo Leovi? Zacina ve Zline nejaky ohromne sofistikovany kult? Otazky, same otazky....

Ve vysoké trávě (2019)

Me ty casove smycky treba vubec moc nevadily a film me docela bavil. Byla jsem porad takova vnitrne napjata a trochu jsem se i obcas bala. Patricka Wilsona vubec nepoznala jsem! Stopaz taktez ulejzala a herci nebyli vubec spatni. Libilo se mi to rozhopadne lepe nez ten novy Halloween co jsem na nej koukala den predtim, procez i hodnoceni davam vyssi.

Bohemian Rhapsody (2018)

Jako ne ze by to bylo spatne, ale cekala jsem jinacejsi pecku! Kor kdyz je znamo, jak dramaticka a bohemska persona Freddy byl. Tohle byla takova "brav" ucesana verze. Fyzicky Rami Malek Freddiemu moc podobny neni, ale bodylanguage od nej odkoukal fenomenalne natolik, ze jen kvuli tomu vytahnu hodnoceni na 4 hvezdy. Stejne ale bozi kapela, ty songy nezestarnou. Nejaci Edove Sheeranove se muzou jit zahrabat.