Černobílá spravedlnost (2017)

Vsak od KB jsem take jeste nevidela blby film! No tohle tedy byl film tak trochu riznuty doku, ale o to vetsi silu to melo. Atmoska husta ze by se dala krajet a i kdyz jsme do hotelu Alzir dosli az po znacne chvili tak film, i pres docela umornou stopaz, nenudil.

Dark - Season 1 (2017) (série)

Ty prvni tri, ctyri dily jsme se velmi radovali, kor ja jsem si pochrochtavala, jaka to atmosfericka snobarna. Ale pak zu mi to vsechno bylo tak trochu "zu viel" a byla jsem takova trochu snad i otravena. Na druhou serii uz se asi vykvaknu. Btw. k tem srovnanim s Twin Peaks: atmosfera v Twin Peaks mi prisla tak trosku nekdy i jako parodie na sebe samu, neco co se tvarilo ohromne vazne, ale pritom se to tak nejak potouchle pochcechtavalo. Dark se bere smrtelne vazne a ta temna atmosfera na me pak pusobila dost pozersky a "na efekt".

Duch ve stroji (2017)

Vubec, ale VUBEC bych nerekla ze se mi tohle bude libit! A pritom on jo! Na prvnich patnact minut jsem cumela jen s otevrenou hubou, to byla totiz prevelika snobarna! Pak se tempo trochu zvolnilo, ale i tak me cely film docela dost bavil. Vzdyt to neni spatne, podivat se jednou za cas na film ktery vas DOOPRAVDY bavi. Jedine ceho lituju ze jsem na to nesla do kina, to bych pak asi dala plnou palbu. Ale kdyz on clovek nevi co ten film bude zac plus clovek ma take trochu zgrapatou pater a delsi sezeni je pro nej tortura.. to se pak tezko planuji navstevy kina.

Er war Superstar - Falco. Eine Legende wird 60 (2017) (TV film)

Snad jsem v Nemecku nezazila svatbu, narozeniny, vanocni vecirek ci jinou Party kde by se v pokrocilem veceru (a po nejakych tech sklenkach alkoholu) nenavalila nase generace konec sedmdesatek plus zacatek osmdesatek na parketa a nehodila nejakou tu tanecni kreaci na Amadeus nebo Komissar. I pro me je Falco legenda, genialni songy i texty. Dokument nas provazi jeho zivotem od detstvi az do jeho smrti v Dom Rep. Skoda ho. V dokumentu se dozvime zajimavosti ktere provazely nataceni jeho desek, uspechy v Evrope i America, nasledne neuspechy a pak zase uspesny navrat na evropskou Pop scenu, soukrome vsuvky s pritelkyni a dcerkou "kukackou", samozrejme rozhovory nejen s lidmi ktere Falcovi byli blizci, ale i s Falcem samotnym. Samozrejme se zde rozebira i smrt v Dom Rep (jel v aute a srazil se s autobusem) Ja osobne docela lituju ze jsem nebyla na Donau Insel kdyz tam v devadesatkach na festaku odehral svuj legendarni koncert. Znam lidi co tam byli a pry naprosta pecka. Ale to jsem jeste byla hodne mlada a nasi by me nikam nepustili. Jinak jeste k dokumentu = pro fanousky urcite "must" a pro ostatni zajimavy dokument o velmi talentovanem zpevakovi co si dovedl uzivat Zivota, i kdyz ten mu obcas dal peknou tafku.

Holky na tahu (2017) odpad!

Za me WTF roku. Opravdu nudna a trapna brecka. Takova trapnost az mi z toho bylo zle. Po necele hodince vypnuto. To by jeden nerekl, jak hluboko muze Scarlett klesnout. Pro milovniky trapnosti z ktere az boli oci povinnost. Jinak se tomuhle zvratku vyhybejte prevelikym obloukem!

Ich gehöre ihm (2017) (TV film)

V Nemecku ted s pribyvajicim poctem "novych nemcu" pribyva i novych problemu. Jednim z nich jsou "loverboys". Loverboy je opaleny hoch, v drtive vetsine turecky Nemec, ktery se specializuje na bile nemky ktere maji nejaky mindrak nebo jsou vubec nejiste ci stydlive. Tento loverboy je takovy vystajlovany frajirek s nejnovejsim telefonem, ma Auto tak za 80 tisic euro, na hlave ma Kilo gelu a hipstersky uces. Loverboy zamindrakovanou nemku oslovi a obludi = tzn. zahrne ji laskou a drahymi dary (mobil, sperky, drahe hadry) a porad ji rika jak ji miluje a pak ji zacne citove ci jinak vydirat a chudak nemka skonci jako prostitutka vsechny prachy odevzdavajici svemu pasakovi. Pardon, svemu priteli. "Ich gehöre ihm" nam ukazuje pribeh 16ti lete Caro kterou si takhle narbnknul 19ti lety Cem. Caro se stane na Cemovi zavislou, ale kdyz zjisti ze neni Cemove jedina "princezna" rozhodne se vymanit se z kolotoce ponizovani, znasilnovani, biti, nucene prostituce a obcasnych chvilek "lasky". Jestli se ji to podari prozrazovat nebudu, na film se podivejte sami. S prilivem "novych nemcu" je toto tema stale aktualnejsi a film si rozhodne nebere servitky. Rekla bych ze film je i hodne autenticky, samozrejme se najdou okamziky kdy si jako dospelak rikate "jak ta Caro muze byt tak natvrdla", ale snad kazdy z nas mel v 16ti nejaky mindrak a kor holky tohle obdobi dost prozivaji... Rozhodne film doporucuji. Klenota to nejak vzalo, ani pak usnout nemohl, chudak. Furt mi opakoval ze tohle teda bylo "häftig".

Já, Tonya (2017)

Prvni pulka relativne spica, od utoku na Nancy uz mi to pak ale prislo takove az moc bizar a natahovane. Lepcejsi nez Margot (ktera nebyla spatna) se mi zdala ta herecka co hrala jeji silenou matku. K pribehu mam sve vyhrady, tehdy jsem o tom hodne cetla a koukala se na nekolik talk Show kde byli bud Tonya nebo Nancy. Tonya moc dobre vedela co mel jeji manzel zac (podle dukazu to fakt vypada ze to upekli spolu) a Kerrigenku navzdory kecum o pratelstvi nesnasela (no jo, dve nejvetsi rivalky ausgerechnet americkeho krasobrusleni... vsichni vime jak dovedou byt amici ambiciozni a cilevedomi, kor ve vrcholovem sportu). I podle pozdejsich projevu a vystoupeni (box) bylo videt ze muzes vytanout holku z vidlakova, ale nevytahnes vidlakov z holky. Delat z ni ve filmu tu co o nicem nevedela (jen jakesi trapne vyhruzky pres dopis prej chtela, ale jako vlastne ji to bylo taky jedno... wtf) mi prijde hodne cynicke vuci jeji obeti.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Na pana Davida a jeho novou radu Twin Peaks jsem cekala stejne nedockave jako na noveho Aliena. No, mozna jeste i o facku nedockaveji. Davam ctyri hvezdy, neb tam tusim potencial a pripomina mi to nektere dily prvni a druhe Serie u kterych jsem se, coby pubertacka, desne bala (zejmena kladne hodnotim toho ufona-ducha(?) ). Jedna jde dolu za divne dvojce Mr. C a za to, ze mi docela chybi naznaceni nejake hlavni Linie. V prvni rade to byla vrazda Laury Palmer, v druhe Windom Earl. Tady si nejsem jista. Navrat agenta Coopera? Neco s tou prosklenou krabici v New Yorku? Oklahoma storyline? Ze se to vsechno spolu nejak propoji je jasne, ale prvni dil me zahrnul az velkou spoustou informaci a hned nekolika dejovymi liniemi ktere jsou vsechny relativne stejne silne. Nu coz, budu sledovat dal, to je jiste. Btw. Klenot nerikal vubec nic, ale myslim, ze byl otraven jak malajsky sip, jen si netroufal nic rict.

Místo činu - Hardcore (2017) (epizoda)

Neni zde obsah filmu, procez k obsahu: Pri nataceni pornofilmu je uskrcena hlavni "Hrdinka". Jedna se o Pornofilm typu "gangbang", procez neni moc jasne, kdo (krome pronoherecky se ucastnilo nataceni dalsich 26 "hercu") ji vlastne zabil... Mnichovsti komisari rozjizdi vysetrovani a navrch vyplouvaji zajimave skutecnosti nejen o zavrazdene pornoherecce, ale take o jeji nejblizsi rodine a pratelich. Muj dojem: No ty blaho, na to ze Tatorty jsou primarne urceny duchodcum na nedelni vecer se tenhle dil docela rozjel! Pamatuji si na Tatorty s Schweigerem, jak si na ne duchodcovska Lobby stezovala ze to prece neni vhodny Tatort, neb Til tam nekolikrat letmo naznaci soulz a jednou je mu tam videt Zadek. To muselo byt v nedeli u televize infarktu! Tady jde totiz videt skoro vse a velice nechutne detaily jsou Vam dovysvetleny formou komentaru (no, kdo by si chtel zaplavat v bazenku plnem ruznych vyloucenych telnych tekutin?). Nevim, co si mam o tomhle Tatortu myslet, ale dochazim k zaveru ze se mi asi moc nelibil. Zde bych se postavila na stranu "duchodcovske Lobby" a trvala na tom, ze mene je nekdy vice. Bylo mi to tady asi moc graficke. Vraha jsem navic uhadla asi po pul hodine a pak uz se mi to docela vleklo. Jsem zase o neco chytrejsi co se Porno Terminologie tyce, ale to zas neni neco na cem by mi kor extra zalezelo a davala tomu Kredit za "added value". Tatort nic moc. Dal bych nedoporucila. Navic nemam moc v lasce Miro Nemce. Klenot mi rikal "to se ti asi libit nebude" a mel docela pravdu. Sam pri filmu usnul. Davam dve, neb uplny prusvih to ovsem take nebyl.

Mlha (2017) (seriál) odpad!

Jako to snad nemyslite vazne...