Pozor na Slendermana (2016)

Ze zacatku zajimave, ale pak to jaksi rychle ztratilo stavu a dost jsem se nudila. Nic noveho ci prevratneho v dokumentu take nezaznelo. Trochu odbocim, ale zaujala me jedna vec: ty dve 12ti lete holky z dokumentu co ubodali kamosku jsou souzeny dle soudu pro normalni dospele. Coz, vzhledem k cinu ktery spachali a ktery chladnokrevne planovali, my prijde docela legit (to ze jsou to cvoci je zase jina vec). Takze dvanactilete holky a dospelacke tresty. Nyni se preneseme do Nemecka: vcera jsem cetla v novinach o procesu s tim Afghanskym uprchlikem co znasilnil a zabil tu holku na kole, dcerku te vitaci rodiny. Tak ten Afghanec prisel zu pred par lety do Recka, kde tvrdil ze je mu 19 let. Tam zkusil znasilnit a zabit jednu holku a zavreli ho. Do roka ho propustili a on utekl do Nemecka. Tam ted znasilnil a zabil tuhle nemku. I kdyz mezi obema ciny jsou 2 roky, Afghanec porad tvrdi ze je mu 19 let. Ve vazbe se pry chlubil spoluvezni ze je mu doopravdy 27 let a ze pred utekem do Evropy zil v Iranu kde znasilnil 12ti letou holku. Dle lekarskeho vysetreni v Nemecku neni Afghanci min nez 22 let. Ale presto bude souzen soudem pro mladistve, protoze porad sverepe trva na Tom, ze je mu 19 let. Nu coz, stejne je Evropa odsouzena k zaniku. Jen me to zaujalo protoze vcera to plnilo v Nemecku hlavni zpravy a ja se tomu divila (no, vlastne ani ne, bylo jasne ze priposrane nemecke soudy to jinak nevezmou, spis me to vzteklo) a pak jsem koukala na tenhle dokument a tam byli 12ti lete holky pred soudem vlastne jako dospele. Zijeme v divnem svete. Kdyz si civilizace zacne hyckat a pestovat sve katy tak si vlastne nic jineho nez zanik nezaslouzi.

Příchozí (2016)

Ja zde samozrejme nikomu neberu ze Villneuve je genialni reziser, vzdyt kazdy mame jiny vkus, ale ja musim priznat ze me az dosud docela nudil. Sice jsem jeho filmy snesla bez toho abych u nich usnula, ale ze by se dostavila nejaka euforie a skoky radosti, to se tedy nedostavilo. Ovsem Prichozi to zmenil! Vizualne samozrejme pecka a i samotny pribeh me chytnul a nepustil. Konec jsem neocekavala, ovsem myslim ze by se mi to libilo jeste o chlup lepe nez kdyby ten konec byl jak bych ocekavala. Co se tyce Klenota tak zde probehlo neco velmi zajimaveho: Kdyz jsme se spolu divali na Villneuvovo "Prisoners" tak ja jsem se nudila jako prase a obracela oci v sloup zatimco Klenot byl prevelice nadsen a pleskal radosti rukama. U "Arrival" to bylo presne naopak! Ja jsem se prevelice radovala a nadsene mavala rukama a Klenot se nudil jako prase a obracel oci v sloup. Trochu jsem se tomu divila. Asi byl unaveny. Btw. strasne jsem zde musela smat kdyz jsem cetla komentar co napsal Verbal. Uplne strasne moc nahlas jsem se smala, az se kolega ptal proc se tak moc smeji, ale ja mu nemuzu rict ze i v byru obcas lozim na csfd.

Případy 1. oddělení - Série 2 (2016) (série)

Tak i my s Klenotem se pripojujeme k nadsenym vykriku, neb nas Serial velmi bavil. Samozrejme nebyl tak dynamicky a napinavy a dramaticky jako Tatorty nebo Die Cleveren, ale bylo to mnohem autentictejsi a tim padem i zajimavejsi. Take samozrejme do nebe vychvaluji herecke obsazeni, tam se opravdu kazdy herec nasel! Muj nejlepcejsi oblibenec byl Petr Strach, nejvetsejsi dojem pak na me udelal KOREJS! Na Serial jsme se vzdy divali s jednodennim zpozdenim, procez nejcastejsi hlaska uterniho vecera pak poslednich 8 tydnu byvala "Ten Korejs, to ale svine, co?".

Pustina (2016) (seriál)

Druhy dil mam za sebou a dojem spis rozpacity. Moc me to nebavi, a to jsem prosim velka fanynka Stivinove (podle me nejlepsi Ceska herecka soucasnosti). "Syrova" a "temna" atmosfera to je jako ze musim cumet na nekoho na zachode, na Duska hrajiciho souloziciho uchyla, sprosta slova, lehce retardovane vidlaky a na krajinu severnich cech zabiranou zasadne kdyz je hnusne? Jako asi se kouknu co bude dal, ale uz mam techhle pozerskych nesmyslu pomalu ale jiste plne zuby. Klenot byl otraven prevelice a rekl ze je to takovy "druhy extrem k Babovreskam". Hvezdy udelim az po poslednim dilu. Jestli se k nemu teda dostanu. Doufam ze jo.

Rammstein: Paris (2016) (koncert)

Jonas Äkerlund se asi "posral v kine". Jinak si tohle "dilo" nedovedu vysvetlit. Nebo nesnasi Rammsteiny. A epileptiky. Anebo vubec vsechny, o kterych si myslel ze by tenhle film mohli sledovat. Prvni pul hodinu se mi z jeho fanatickych strihu delalo regulerne spatne. Ovsem koncik to musel byt paradni. Hudba za pet, rezie odpad. A jelikoz Rammsteiny muzu kdykoliv tak to zaokrouhluju na ty tri.

Sebevražedný oddíl (2016)

Hudebni doprovod se dal. A obcas Will Smith nebyl uplne nejnudnejsi. Jinak uplna ztrata casu, ale Klenot vybiral, procez JA si myji ruce a prohlasuji ze bysem se vcera radeji divala na Anthropoid. Ale jsme dva, ja a Klenot a nemuzu porad vybirat ja. Ale toto bylo opravdu hodne blbe. Pritom podle traileru bych rekla ze by me to mohlo sem tam i docela bavit. Nebavilo. Tento film proste nebavi.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Zajimave, vite jak to dopadne a stejne na to napjate cumite jak Kobra na kralika. Jak to ten Clint dela, ze mu to porad takhle dobre vychazi?

Teorie tygra (2016)

Dockala jsem se! Konecne zase novy cesky film od ktereho clovek studem neodvraci tvar. Jedinym zaporem opet prehravajici Vilhelmova, ta ma zrejme jen jeden herecky vyraz "zpruzela a nesympaticka krava" ktery prenasi do kazdeho filmu a do kazde postavy kterou hraje. Zaverecnou "promenu" jsem ji neverila ani za mak. Ale protoze krome Tygra si za poslednich tak 7 let nepamatuju dobry novy cesky film tak zde davam velkoryse plnou palbu. At nezeru!

Teror (2016) (TV film)

Psalo se o Tom v novinach uz peknych par dni predem... Tak ja se take pripojuji s temi ctyrmi, zajimavy a myslim i docela aktualni Experiment. Porad se mi na mysl dral ten film "Unthinkable" (mucit ci nemucit teroristu kdyz je zde moznost ze se tim da zabranit atomovemu vybuchu). Domnivam se ze je jen otazkou casu kdy se takove rozhodnuti bude muset realne udelat. Zajimave jsou take dnesni clanky o filmu v nemeckych novinach (doporucuji). My jsme s Klenotem nehlasovali, procez k vypadku servru se vyjadrovat nemuzu, ale asi se to dalo cekat, prece jen to melo dost velke promo....

Unfriend (2016)

No zadna slava tedy, na patek vecer. Tema socialnich siti uz je podle me docela vycpele a nenabizi nic noveho. Spis jen stareho, predvidatelneho a desne hloupeho. JA jsem se nebavila. A Klenot byl tez otraven jako hadi zub. Asi uz jsme moc stari na to aby nas desilo jak si nas odendavaji pratele z fejsbuku.