Romeo a Julie (1996)

A me zase tahle modernizace pana Williama sedla jak zadel na hrnec a vubec cely film se mi presne trefil do noty. Takhle kolotocarsky a pritom sofistikovane to asi dovede jenom Luhrmann. Co se filmu tyce, tak tohle je asi muj nejoblibenejsi kyc. Je to vsechno strasne sladke, je toho vseho strasne moc.. a pritom se to vse paradne doplnuje a veskery ten kyc dava smysl a vubec se to vsechno k sobe krasne hodi. Od prvni sekundy az do te posledni. Pripocteme paradni soundtrack a ja proste jinak nez petkovat nemuzu. Neb vzdy pobavi a vzdy slza ukapne. A to je prece super, ne?

Big Lebowski (1998)

No, to jsem napsala takovy pekny komentar, kde jsem se vyznala ze sve lasky ke Steve Buscemi a v tomto pripade i do mrte vsech hercu v tomhle filmu a on mi zmizel. To je zase zrada, asi nejaky atentat. Nu coz! Takze znova: Big Lebowski je jeden z nejlepsich americkych filmu vsech dob (spolu s "Prelet nad kukaccim hnizdem") a ja ten film miluju skoro stejne jako "Hori, ma panenko". Repete hazu relativne pravidelne, neb takova genialni taskarice se mi nikdy neomrzi. To je proste takove stesti, ze existuji filmy jako "Lebowski". Uplne jsem z toho hyn... Ja bych si tak strasne prala byt flinkem, abych si mohla jen tak prezivat a mit ostatni na haku.. Necumet porad v telocvicne abych mela takove ty jemne vyrysovane svaly na pazich, nejist denne pul kila zeleniny a ctvrt kila ovoce abych na dovolene v hotelu Ritz-Carlton vypadala jako Miss, honit se v praci jak debil abych si mohla tyhle pozerske dovolene dovolit... Proste se na to na vsechno vykvaknout a jenom si tak prijemne zit! Jo ale ze vseho nejvic bych si prala abych mohla jit do Kauflandu nakoupit v kratasech, tricku a zupanu!

Mokřina (2014)

Klenot opet pohrdl! Opet ho, stejne jako u De Behandeling, odradilo originalni zneni s titulky. On prece nebude cist titulky! No prosim, kdyz nechce, tak nechce, JA jsem tudiz videla detektivku naprosto luxusni! Super pribeh, vyborne zahrane postavy a atmosfera ze by se dala pomensim zabikuchem s monogramem krajet! Behem filmu jsem porad cekala nebot.... NECO mi tam proste chybelo, NECO to jeste chtelo, NECO extra, NECO so ty solidni ctyri hvezdy pretavi v patou. A prislo poslednich deset minut a ja se zaradovala prevelice, neb olala, zde je ta pata, ja ji radostne pridavam a nemuzu se dockat az zase udelam Klenotovi prednasku na teme "tyjsilamazenechceskoukatnasupersnobskoudetektivkuamistotothocucispostopadesatena300"

Sinister (2012)

Opozdene ale prece! Damy a panove, toz totok byla myslim zalezitost 1A, ne? No kdy ja jsem naposledy videla horor kteremu do mrte nic nemuzu vytknout a strachy jsem se trepala jak ratlik? Fajnsmekersky filmovy zazitek jsem asi zkazila Klenotovi, kteremu jsem kazdych pet minut rikala "Bojis se? Ja se bojim, to je hrozne jak ja se bojim!" A Klenot mi kupodivu nenadaval a nerikal ze jsem trapna, neb se prilis soustredil na horor (ktere mimochodem jinak docela nesnasi) a take se bal! Tehle snobarne opravdu nejde nic vytknout, ten Scott Derrickson myslim neni uplne marny pan a ja si ho davam na svuj THE LIST s poznamkou "sledovat!!!"

Skalpel, prosím (1985)

At zije Miroslav Machacek, Sean Connery je proti nemu neslany nemastny bridil nevalnych hereckych kvalit!!! No, mozna trosku prehanim, ale MM je podle me jeden z nejcharismatictejsich hercu vubec. K filmu samotnemu = mezi herci pevnou rukou vladne samozrejme kral MM, ale zdatne mu "pricmrndavaji" Brejska, Brzobohaty, Lukavsky a treba i takova Cockova. K tomu pridejme silny a citlive natoceny pribeh a mate zde Frau Joelly ktera se dojima a breci jak zelva a Klenot ji rika "proc se divas na takove filmy kdyz u toho tak strasne bulis" a Frau Joelly mu odpovida "kdyz ty tomu vubec nerozumis, to je tak krasny film!". A ja radostne petkuji a raduji se prevelice ze zrovna v Cesku se podarilo natocit nejlepsi film z nemocnicniho prostredi vsech dob!

Maminčin zámek (1990)

"Le chateau de ma mere" . Zni to tak krasne a poeticky jako film samotny. Pro me naprosto srdcova zalezitost, i kdyz tam nikdo nejezdi na lyzich. Jeden z mala filmu, u kterych si rikam, ze leto, teplo a slunicko muzou mit prece jen neco do sebe. Asi mi to necim propomina me detstvi u babicky, kde se taky behalo po kopcich a poradali se denni vypravy "na otakarky" a nocni "na lisaje".

Hrůzná minulost (2012)

A Frau Joelly opet s cistym svedomim zveda rejtyng! Konecne zase po dlouhe dobe opravdu strasidelna ducharina ktera neni blba jak troky! Bala jsem se od zacatku do konce a to se mi u hororu/thrilleru uz dlouho nestalo (Insidious 2 me nudil jak prase). NO, jen at si kazdy vezme priklad, takhle se toci dobre horory (ty paranormalni aktivity jsou proti tomuhle slaboucky odvar pro prvni stupen zakladni skoly). Skoda ze Pact 2 se nepovedl, to pak byla opravdu hnusoidni ptakovina mnou pravem poslana do odpadu....

Streif: One Hell of a Ride (2014)

Kde zacit... A co vubec rict? Streif! Legenda legend. Streif: One Hell of a Ride nam vypravi pribeh sjezdovky, na ktere se kazdy posledni vikend v lednu odehraje ten nejtezsi, nejnebezpecnejsi, nejznamejsi a nejpresitznejsi zavod sveta. Dokument nam nepredstavuje jen sjezdovku, ale sezonou 2013 nas doprovazi k zavodu v roce 2014 (tento byl bohuzel dost ovlivnen pocasim = kralovska disciplina - sjezd - byl zkracen). Sledujeme letni pripravu pripravu nekolika vybranych atletu (mezi jinymi treba Aksel Lund Svindal, Eric Guay, Hannes Reichelt, Max Franz nebo Marcel Hirscher), je nam predstaven belorusky lyzar ktery odjizdi na zavod jen se svou matkou jako trenerkou/servismanem. Ti vsichni chteji byt nejlepsi, ti vsichni chteji vstoupit mezi legendy. Kdyz zvitezite na Streifu, jste nadosmrti hrdina, v cili se pak citite jako Buh. A kdo by nechtel byt Bohem, alespon na malou chvili? Ale Streif nejen dava, Streif take bere. Streif je kruta sjezdovka, na okruhu "ski circus" je spolu s Wengen (5km trasa!!!) opravdu ta nejtezsi. Volny pad, skoky, nebezpecne zatacky... To vsechno je Streif. A tresta kazdou nepozornost, kazdou malou chybicku. Polevit na setinu sekundy muze znamenat konec kariery, zmrzaceni, v nekterych pripadech i smrt . Film Streif: One Hell of a Ride je poctou nejen sjezdovce a atletum, ale i lidem, kteri se na priprave zavodu podileji. Organizatorum, dobrovolnikum, divakum... Citlive a zajimave natoceny dokument, tvurci si opravdu dali zalezet. Zabery ze zavodu dechberouci, navic na velkem platne je to prece jen neco jineho nez v televizi (live zkusenosti se to samozrejme nevyrovna). Streif urcite doporucuju ke shlednuti (i sjeti ;) ), kazdemu fandovi sportu. Naivc Streif je opravdu impozantni a udela dojem, takze si myslim ze i pokud zrovna lyzovani nejak extra neholdujete tak se vam dokument bude libit. Ja osobne jsem jen odvracela oci od padu (konkretne se tam venovali Hans Grugger & Daniel Albrecht), ale chapu ze v ramci objektivity se to ve filmu objevit muselo. Listky jsme museli zamluvit tyden predem & kino bylo plne do posledniho mistecka, coz zase udelalo dojem na me. Ale je dobre videt ze se tolik lidi zajima o lyzovani. Mozna je to taky tim, ze tenhle vikend se jede zavod 2015, tak to mozna taky nekoho nalakalo :) Coz mi pripomina: At jste fans nebo ne, tak pokud chcete videt paradni akci, tak nezapomente tenhle tyden koukat! Tento patek (23.1.2015) dopoledne se jede super G, v sobotu sjezd, KRALOVSKA DISCIPLINA & ABSOLUTNI HIGHLIGHT sezony (proslycha se ze po rekonvalescenci letos pojede i Bode Miller, a to je showman ze vsech nejvetsi!), v nedeli dopoledne / poledne slalom (posledni rok a pul opravdu miluju souboje mezi Neureutherem & Hirscherem). A ted jsem si vzpomnela ze jsem zapomnela zminit legendu Streifu, petinasobneho sampiona = Didier Cuche! To byl machr, a jak vzdycky nakonec vyhodil do vzduchu tu lyzi a pak ji chytil! Krasne, krasne vzpominky na lyzovani, na zavody v Kitzbühelu. Film mi vsechno pripomnel a ja jsem nadsena. Jedine co bych vytkla je ze to natocili ve 3D, to by pak byla uplna bombice, ale co uz. Hned jak vyjde na modrem rejovi tak upaluju koupit!

Rivalové (2013)

Za me tedy rozhodne prekvapeni roku. DVD se nam doma valelo dyl nez pul roku a kdyz se resilo na co se budeme divat tak Klenot vzdycky rikal "Je tam ten Lauda, podivejme se na to!" a ja jsem vzdycky odpovidala "Dnes opravdu ne, spis bych si dala nejkou komedii/horor/thriller/zaznam z koncertu Evy a Vaska..."Proste cokoliv radeji nez film o F1, kterou jsem nikdy nemusela a z toho co jsem vzdy tak koutkem oka zahlidla v televizi tak to byla jen nuda. Vcera jsem ovsem podlehla, rikala jsem si ze mi to stejne pobezi jako kulisa a ja si muzu treba cist. No prvni pul hodina (nez se Hunt a Lauda dostali do F1) byla takova nic moc, ale pak se to nejak rozjelo a ja jsem se pristihla ze na to cumim s vypoulenyma ucima, obcas zatajuju dech a vubec se vyborne bavim. Ja jsem nikdy F1 nesledovala (ani Klenot ne), ale samozrejme vim kdo je to Niki Lauda a hodnekrat jsem ho videla v ruznych televiznich poradech. Procez teda musim rict ze Daniel Brühl ho dal naprosto paradne, ten se musel na roli pripravovat opravdu zverubne! Fanynku F1 ze me film neudelal, televizni prenosy okruhu F1 budu dal uspesne ignorovat, ale film byl opravdu skvely a ja si ho uzila.

Specialisté na vraždy (1998) (seriál)

Die Cleveren jsou opravdu hodne povedena vec. Pro me asi nejlepsi detektivni serial vubec. Nejlepe se mi libila serie kde Bornovu partacku hrala Esther Schweins, ale v podstate vsechny dily mely velmi nadprumernou uroven. Skvele zahrane, inteligentni & zajimave zapletky. Co vic si fanousek detektivek muze prat? Snad jen skoda ze serial nejel o trochu dyl, kdyz si clovek vzpomene ze vselijake Kobry, Balkove, Misto cinu ci ruzne nemecke mutace "Kriminalek" jedou uz asi sto let a pritom jsou kvalitativne o nekolik trid niz nez Die Cleveren... Jo a muj oblibenec je Dominik Born, nejsympatictejsi a nejcharismatictejsi to detektiv. Sakvis, tak me to naladilo ze dnes si dam asi na DVD repete nejakeho z mych oblibenych dilu....