Místo činu - Eine andere Welt (2013) (epizoda)

Klenot jest velkym fanouskem komisare Fabera, procez si z mediathek vsechny dily poridil a nyni je obcas sledujeme kdyz je nalada. Ja moc Fabera nemusim, prijde mi takovy az moc pozersky (vagus), ale jsou hnusnejsi komisari, takze co. V tomto dile se jedna o to ze je v jezere nalezena mrtva puberta, ktera byla pred smrti znasilnena. Faber & Co. nyni tedy hledaji vraha. Ukazuje se ze Puberta byla trochu lehcich mravu a lezla na nervy docela hodne lidem (pratelum i rodine), procez nez se odhali vinik/vinice/vinici tak se nam predstavi hned nekolik podezrelych. Ja jsem pointu zacala tusit uz asi po pul hodine, jen to znasilneni jsem k tomu nemohla naroubovat, ale nakonec se vse uspokojive vysvetlilo. Zadna hitparada, ale docela slusna detektivka. Mam rada ten koncept kdy se stane zlocin kteryzto se vysetruje, vystrida se nekolik podezrelych zavisle na ruznych moznostech odehrani zlocinu a nakonec je dopaden padouch. Takove ty WTF s otevrenym koncem mi vadi, kor u Tatortu, ale jak rikam, tohle je solidni dil, procez s chuti do toho.

Místo činu - Hamburk - Nickův zákon (2013) (epizoda)

Tak za sebe tehle prvni epizode davam pekne a solidni tri hvezdy. Til je svihak lazensky, nekriticky priznavam ze ho zeru jak takove ty cokoloadove opatky co maji uprostred karamel, mnam! Fakt solidni detektivka na nedeli vecer! Vady na krase jsou dve: Irituje me jako prase ze do kazdeho filmu ve kterem hraje musi porad cpat ty svoje smrady! Po vsech tech kokowah, ohrhasen, ohrküken a rukojmich uz z nich pomalu zacinam byt otravena jak malajsky sip... Uplne se bojim jit na hyzlik s tim ze kdyz dam nahoru dekl ze se z tama na me bude pitvorit cela Schweigrova familie! Druhak: v ramci politicke korektnosti (ostatne i druha epizoda je o zlolajnych imigrantech) ma jako partnera takove jakehosi nepekneho kanaka s charismatem Markety Muchove! Ctvrta hvezda je od Klenota, pry z nostalgie ;)

Místo činu - Machtlos (2013) (epizoda)

Pri sledovani "Machlos" jsem si rikala: "No, konecne poradne kvalitni Tatort!" A pak to cele bylo zabite takovym debilnim koncem... tomu scenaristovi bych s chuti omlatila hlavu o nejaky sloup! K obsahu: Sefovi banky a jeho manzelce unesou syna. Unosce je dopaden relativne brzy, ale po synkovi neni ani stopy a pan nechce rict kde ho ukryl.. Decko pry je ve sklepe kde se mu nedostava jak jidla tak piti, procez zacina boj o cas. Prave z popisu obsahu v novinach mi to prislo ze by to mohlo byt docela dobre (treba i trosku inspirovane skutecnym pripadem toho bakere co mu unesl a zavrazdil synka ten student kdesi ve Frankfurtu.. jak pak nechtel rict kde ukryl telo a stezoval si ze ho vysetrovatele mucili). Hodnotim jako solidne budovane drama, kde to vsechno bohuzel zabil konec blby jak pantok. Nu coz. Snaha byla.

Mr. Jones (2013) odpad!

V lete jsme usporadali rodinnou grilovacku. Jak vecer postupoval, alkoholu ve sklenickach ubyvalo a v krvi pribyvalo. Nakonec uz vsichni meli docela decentne nakoupino. Ve stavu podnapilem si pubertalni / vyrostkoidni cast rodiny usmyslela, ze bude strasna zabava, kdyz po sobe budou blikat bleskama z fotaku / mobilu. Bit. Takove lidi proste bit.

Oculus (2013)

"Takovy hrozny horor! To musis videt! Ja jsem se balajakoprase! To drama! Ta cira hruza! Tri dny jsem pak nemohla spat!" S temito doporucenimi jsem si prinesla domu Oculus a zas jsem z toho byla otravena jak hadi zub. Prvni strasidlo se objevi az tak po hodine a ctvrt, do te doby je to jen takovy priblbly galimatias plny stokrat videneho. Konec to tedy trochu zvednul, ty dve tomu tedy vpalim, neb uz jsem videla blbejsi horory (timto zdravim ty imbecily co spachali Dyatlov Pass Incident) a na konci jsem se tak trochu "v mezich" chvilicku i bala. Ale to je tak vse. Bylo to blbe, dal to nedoporucuji a divat se na to jeste jednou opravdu neminim.

Očista (2013)

Tak to bylo tedy neco!! Nevedic co od "The Purge" ocekavat jsem to prskla do prehravace jako druhy film na patek. Druhy film v patek byva film od ktereho si ja ani Klenot nic moc neslibujeme a jsme pripraveni u nej usnout a probudit se az u titulku rikajic "jeee, zase jsme usnuli, nekdy se na to musime kouknout znovu na cele" (ale nikdy to neudelame). A voila, takove mile prekvapeni! Nejaka prijemna hodka dvacet naprosto atmosferickeho thrilleru! Herci sympaticti, tempo odsejpalo.. co vic si clovek muze prat? Normalne za ctyri hvezdy, ta jedna navic je od Klenota, ktery obvykle podobne filmy bytostne nesnasi, ale z tohodle se velmi radoval!

Podfukáři (2013)

"Vcera i predevcirem jsi vybriala filmy ty, ted se chci divat na neco normalniho, treba na toto", rika mi Klenot. "Ale tam hraje ten Esenberg a toho ja nemam rada, ale dobra, divej se a ja si budu hrat Candy Crush" otravene kontruji. A Klenot se diva na toto a ja po 5ti minutach odkladam Candy Crush a koukam se tez a vyborne se bavim. No uznejte, co vic si prat? Prekvapeni roku, fakt spica. Co porad mate s tou logikou, u filmu se ma clovek prece v prve rade bavit a to u "Now You See Me" funguje perfektne. Ale ja jsem kdysi byla na Show Davida Cooperfielda a VIM ze je to desny podvod a byla jsem velmi zklamana. Asi uz je stary a okoukany, tihle byli mladi a novi.

Ranhojič (2013)

Stane se. Film, ktery ma vsechno co si od nej preju. Herci, pribeh, vyprava, atmosfera, kvalitni predloha... A pritom me to vubec nechytlo. Tim nechci rict, ze Der Medicus je spatny film. Naopak, je to dobry film. Vlastne je to vyborny film. Ja ani nedovedu rict co se mi na nem nelibilo. Ale proste me to to nejak extra neuchvatilo. Je to ma vina... ma vina... ma vina....

Rivalové (2013)

Za me tedy rozhodne prekvapeni roku. DVD se nam doma valelo dyl nez pul roku a kdyz se resilo na co se budeme divat tak Klenot vzdycky rikal "Je tam ten Lauda, podivejme se na to!" a ja jsem vzdycky odpovidala "Dnes opravdu ne, spis bych si dala nejkou komedii/horor/thriller/zaznam z koncertu Evy a Vaska..."Proste cokoliv radeji nez film o F1, kterou jsem nikdy nemusela a z toho co jsem vzdy tak koutkem oka zahlidla v televizi tak to byla jen nuda. Vcera jsem ovsem podlehla, rikala jsem si ze mi to stejne pobezi jako kulisa a ja si muzu treba cist. No prvni pul hodina (nez se Hunt a Lauda dostali do F1) byla takova nic moc, ale pak se to nejak rozjelo a ja jsem se pristihla ze na to cumim s vypoulenyma ucima, obcas zatajuju dech a vubec se vyborne bavim. Ja jsem nikdy F1 nesledovala (ani Klenot ne), ale samozrejme vim kdo je to Niki Lauda a hodnekrat jsem ho videla v ruznych televiznich poradech. Procez teda musim rict ze Daniel Brühl ho dal naprosto paradne, ten se musel na roli pripravovat opravdu zverubne! Fanynku F1 ze me film neudelal, televizni prenosy okruhu F1 budu dal uspesne ignorovat, ale film byl opravdu skvely a ja si ho uzila.

Supervention (2013)

Jine nez veci od MSP, Teton, Sherpa nebo Poor Boyz. Ale rozhodne ne horsi! K freeridovym borcum se pridal i Aksel Lund Svindal a musim rict ze to dava stejne kvalitne jako na sjezdovce! Holt ma prupravu ze Streifu :D Skaninavci ukazali ze rozhodne umi drzet krok s amiky a ja se bavila naprosto famozne. Ale stejne musim rict ze jak umi litat Tom Wallisch je proste fenomenalni.