Hunger Games (2012)

Prihlouple vykradena "Battle Royal" pro 10ti/11ti lete deti. Co se tyce Katniss tak me osobne se hrube nelibila, ale Klenot (to byl jeho napad, on se chtel divat, ja ne!!!) ji ohodnotil slovy "docela ujde, jsou horsi", coz znamena, ze se mu desne libila (kdyby se mu nelibila tak by rekl "ja nad tim tak nepremyslim, nejhezci jsi stejne ty"). Ve filmu bylo par momentu ktere docela sly, ale jinak teda prevelika slabota. Cekala jsem ze to bude aspon prumer, kdyz s tim v upoutavkach v bedne porad tak otravovali a i vzdy kdyz to slo do kine tak ta Katniss na me cumela na kazdem rohu. A pritom takova ptakovina. Dalsi dily bude muset Klenot smazit beze me. Ja si radsi pujdu cist.

Hypnotizér (2012)

Me treba zase knizka neprisla uplne blba. Ale jo, take jsem propadla mode cteni severskych detektivek (tak lakave.. dnes jsem sobe zakoupila dalsi dve)), jenze film me moc nebavil. Atmosfericky to nebylo spatne, ale asi se to nejak nepovedlo prevest na platno. Podle me potencial nebyl spatny a dal se zpracovat mnohem lepe. Detektiv Joona Linna byl asi jediny ktery mi uplne nepil krev. V ramci Challenge Tour zatim nejvetsi slabota (a doufam ze to tak i zustane), ale coz, nemuze byt kazdy den posviceni, v posledni dobe stejne petkuju nejak vic nez je zdravo :)

Chata v horách (2012)

Opet zde cucim jako cincila, tolik pozitivnich komentaru. Skoda, me se to skoro vubec nelibilo. Skoro celou dobu jsem se chichotala a obcas protocila oci v sloup. Jak pak sjeli dolu tak se to jakoze i trochu zvedlo, ale jinak tezce v minusu. Za me teda fakt ne. I kdyz pan Hemswroth. A Ripley. Proste ne. Existuji i horsi filmy. Ale stejne ne. Fakt ne.

Kletba z temnot (2012)

Toto byla ale prevelika nuda u ktere jsem nekolikrat usnula. Tech poslednich dvacet minut bylo docela slusnych a kladne bych hodnotila i vizualizaci demona, ale jinak docela zklamani. Posedla ani nedelala mosty a nelezla po stene, prece vsichni co jsou posedli demonem musi delat mosty a lezt po stene!!! Ted take koukam ze film trval velmi sympatickych 88 minut, ovsem ja musim rict ze ta prvni hodina mi prisla jako hned tri. Asi bych to ani nedoporucila dal, Klenot to zalomil hned po zacatku.

Láska je láska (2012)

Ceska variace na "Love Actually" me tedy moc neuchvatila. Nejblbejsi ze vsech to nebylo, ale osudy / pribehy vsech tech lidi mi prisly takovy nedotazene, proste takove nic moc. Potencial nevyuzit. Skoda.

Místo činu - Holky na odpis (2012) (epizoda)

Tatort je takova nemecka klasika, zijic v bavorsku s Klenotem z Hamburgu, je skoro jiste ze v nedeli se proste zapne Tatort (no, ne vzdy se dokouka, ale proste ta znelka mosi byt, stejne jako prvnich par minut "aby se vedelo"). Rada bych take upozornila ze Tatort zde (na rozdil od spousty ostatnich serialu s podobnou tematikou) neni pouze zalezitost duchodcu! Tatorty jedou proste vsude. Na Holkach na odpis je zajimave to, ze jsem je na prvni pokus odepsala s tim ze je to strasna blbost a vubec ja pohrdam. Duhy pokus se odehral v nedeli vecer, zamyslela jsem to opet jen jako kulisu, neb trpim zanetem spojivek a nesmim namahat oci a tak jsem chtela neco na co budu moct jen mzourat a nebudu litovat ze to vlastne skoro nevidim. Ovsem po dvaceti minutach jsem docela rozlepovala oko a "kapala" jak vztekla, neb me pribeh docela bavil. Potencial to melo vetsi, ale davat tomu podprumer nebo odpad taky nebudu, neb kupodivu me to nejak nedrasalo nervy a dokonce jsem hned projevila zajem podivat se i na druhy dil.

Místo činu - Kinderland (2012) (epizoda)

Opet jeden z lepsich Tatortu, vysetruje se zde znasilneni & vrazdy dvou mladych divek ktere zily na ulici a zivily se prostituci. Do Leipzigu prijizdi vysetrovat i komisari z Kolina a kdyz k tomu pridame jeste jednoho oslizleho uchyla ktery k sobe tyto mlade divky laka domu "na prespani" , tak musim konstatovat ze se ve filmu nachazi neobvykle vysoke procento neatraktivnich muzu. Ovsem dil samotny hodnotim nadprumerne, neb se jedna o solidni detektivku. Konec je vicemene otevreny neb nasleduje druhy dil (Chladnokrevne), ktery planuju na dnesek vecer, tak snad to s kvalitou nepujde dolu!

Místo činu - Kolín - Chladnokrevně (2012) (epizoda)

I druhy dil drzi. co se tyce kvality, krok s prvnim! Mrtvol je najednou mnohem vic, se seriovym vrahem je to o trosku jinak nez jsem si myslela na konci prvniho dilu a Thomalla s Wuttke tentokrat jedou do Kolina. Napinava a zajimava detektivka, prece jen ty Tatorty maji neco do sebe. Jen ta Thomalla by si uz mohla prestat pichat Botox, zacina vypadat dost otekle a neprirozene. Skoda, dalsi hezka zenska co ze sebe touzi udelat masku.

Místo činu - Mnichov - Hluboký spánek (2012) (epizoda)

Komentar obsahuje Spoiler: Kdyz ja mam proste radeji ty klasicke Tatorty kde je spachan trestny cin a pak komisari sbiraji stopy a na konci polapi prasiveho kojota ktery pod tihou dukazu kapituluje. Tyhle ty otevrene detektivky mi moc nesedi (Treba nedavno ta Operace Cukr, i kdyz nebyla Tatort tak stejne to nastvalo). A pritom to zacalo tak dobre! Cele to slapalo dobre az do smrti c.2, pak uz to zacalo tak nejak drhnout a zdalo se mi ze to na me hraji jako na divaka na efekt. Vic nez tri bohuzel nemuzu.

Místo činu - Nachtkrapp (2012) (epizoda)

Ani nevim co mi to posledni dobou hrabe, ale jedu po Tatortech jak slepica po flusu. Ale tenhle byl na delsi dobu posledni, uz je myslim "pretatortovano": Kupodivu ze vsech co jsem za posledni tyden videla nejlepsi. U Bodamskeho jezera radi nekdo, kdo ma, na rozdil od ucitelu, deti opravdu rad! Zly pedak unesl, zprznil a zavrazdil prepubertalniho vyrostecka z internatu. Pripad vysetruje nemecko svycarsky tym a tak nejak se ukazuje ze pedak se asi "vyradil" na spatnem diteti (mel vyhlednute jine, ale diky shode nahod doslo k zamene). Takze: Bude jeste dalsi vrazdy/vrazdy? Muze byt pachatelem propusteny pedak z okoli? A jak to bylo vlastne s jeho byvalymi obetmi? A co ten knez co mel na deti dohlizet, nekape mu z celibatu na karbid? A syn majitele internatu co si "koupil" cinskou manzelku skrzeva internet, neni to nahodou uchyl? Ej toto nebylo spatne, opravdu docela solidni detektivka. Jen me dost sejrila ta svycarska nemcina, trochu me to tahalo za usi. A Klenot ne a ne mi prelozit do cestiny co to vlastne znamena ten "Nachtkrapp" (Bubak??)