Město ztracených dětí (1995)

Napred jsme jeli s Klenotem na vylet a jeli jsme do takoveho kopce, ale porad jsme jej nemohli vyjet, neb kopec byl prudky a my meli na strese auta privazanou zirafu. Tak mi Klenot rekl at jdu pro pomoc a ja jsem sla do hospody, kde se mnou u stolu sedel Fox Mulder a sedm trpasliku. Zjistila jsem, ze cerealie ktere jim jsou uplne rozmocene, tak jsem si je objednala jeste jednou a sledovala jak se rozmaceji a byla smutna ze je nemuzu jist, protoze rozmacene ceralie ja nerada. Na ctyri dily se mi zlomil muj oblibeny pasek s kovbojskou sponou od RL a ja jsem sla rychle do hor abych mohla vyfotit vychod slunce. ...... To se mi zdalo po tom co jsem vcera vecer sledovala Mesto ztracenych deti.

Mizerové (1995)

Nemam moc rada takovehle urvane filmy na efekt. O to vic jsem byla prekvapena kdyz mi Klenot, pardon, chci rict Jezisek, pod stromecek nadelil Bad Boys doube Feature. Moc jsem nevedela co s tim. Dokonce jsem si kacirsky pohravala s myslenkou ze to nekde dostal zdarma a pak mi to vsunul jako darek (ja si pod stromeckem potrpim na kvantitu!). Ale to snad, doufam, ne. Takove veci dela jen bratr, ktery bydli v garazi a zivi se mimo jine drobnymi kradezemi. Ne Klenot! No ale zase k filmu: Docela se mi to libilo, pekne jsem si u toho vycistila hlavu, vubec me to neurazilo, zasmala jsem se a drzelo me to od zacatku az do konce. To je opravdu zajimave, jake filmy me obcas dovedou zaujmout. A dnes si dam ten druhy dil a musim rict ze se na to velmi tesim!

Mrtvý muž (1995)

Asi chapu i ty zklamane komentare (nastesti jich neni moc), ale pro me je "Dead Man" zasadni film, ktery zmenil muj pohled na svetovou kinematografii. Bombice.

Mrtvý muž přichází (1995)

Tak jsem si vcera vecer chtela sjet nejake prijemne retro a vypada to, ze chodici mrtvola byla zrovna to, co se mi trefilo do vkusu! Pro zachovani objektivity samozrejme musim dodat ze jsem velka fanynka Sean Penn (ten byl v tomhle filmu opravdu nadstandartne slizsky!). Paradne zahrane i zrezirovane drama o vrahovi ktery vi ze to ma "za par" si snazi najit nekoho, pro koho nebude odporna bestie. Ano, film vystupuje proti trestu smrti, ale ja rikam kdyz je bestialni vrah znasilnovac na 110% jasny, tak utraceni je myslim to nejlepsi vezeni. Na co takove potvory zivit ve vezenich? Navic kazdy je desne chytry, humanni a osviceny liberal = tresty smrtvi fuj, nejsme jako oni! Ale kdyby jim nekdo takhle nechutne zkrouhl potomstvo tak si myslim ze by jako prvni volali po opratce.

Nájemní vrazi (1995)

Ani nezemrel, ani nema kulatiny! A presto je ted v bedne snad kazdy den. Filmy se Slajem, dokumenty o Slajovi.. No nic proti, jakozto ditko osumdesatek jsem fanousek, ale toto uz je snad trochu moc, ne! Jeden aby se bal dojit si na hyzlik, aby zas na nej nevyskocil pan Slaj! Vcera zas nemci v bedne tocili "Assasins" a Klenot samozrejme koukal, neb to je jeho domena, tam on se raduje a nechrape mi laskovne do ucha jako u "Noc nevesty". Za me docela prumer, kupodivu vic nez Stallone na me udelal dojem Banderas, ten toho psychopata dal vskutku paradne a tim zachranil cely film. Julka Mura taky dobra, ale mela nejak pokrceny oblicej, procez nic moc. V jinych filmech se libila vic. Slabsi slajovka. Doufam ze ted od ni budu mit chvili klid. Ale jak znam nemeckou bednu tak za par mesicu tady bude zase repete. Doufam ze pak tedy ohne mich.

Přepadení 2: Temné území (1995)

To je nahodou velice zabavny film, ktery byva v televizi tak minimalne jednou do roka a ja se na nej vzdy rada kouknu. Prijemna, docela neotrela a originalni zanrovka. Segala moc nemusim, ale v Prepadeni na lodi i ve vlaku mi docela sedl. Vcera jsem na to zase koukala, no po pul hodine jsem usnula, ale to se nepocita, neb nyni dostavam tri injekce denne a byvam pak unavena. Jinak falt dpceöa parada.

Tom Petty and the Heartbreakers: Playback (1995) (video kompilace)

Bozi klipy a bozi hudba. Ja tedy nevim jak to mate vy vsichni, ale u me v aute nejaky ten song od Toma Pettyho nikdy nechybi! (a vetsinu umim nazpamet procez velmi Rada zpivam se sebou)

Upír v Brooklynu (1995)

Hybrid ktery se chvili tvari jako horror a chvili jako komedie. Nu coz, horrorova stranka pribehu nefunguje a ta komedialni je take slabota. Jednu solidni davam za poskoka Julia, ktery mi parkrat usmev na tvari vyloudil, druhou za fakt ze jsem film vydrzela koukat az do konce a zase uplne otravena jsem z toho nebyla. "Upir v Brooklynu" je takova kosticka. Ozizlat a vyplivnout. Na vic to bohuzel nema...

Válka barev (1995)

Koukam ze se svou radosti jsem docela v mensine, nu coz. Pro me srdovka. Protoze takovou ja jsem tehdy zazila Prahu. Tahy v Radosti a ranni navraty domu (kdyz hned na zacatku vyjizdi Ondrej autem do ranni Prahy tak spolu s tim hudebnim podtrhnutim pro me pocitovy orgasmus a deja vu jako prase), hodne, ale opravdu hodne "shady" lidi, paintball a takovou strasne divnou lasku. Libil se mi i pribeh, vymyka se to cemukoliv ceskemu co jsem do te doby videla a i kdyz se pry Renc zpetne za tenhle film tak trochu stydi, tak pro me je to tak trochu srdcovka ke ktere se rada vracim, kdyz si chci tak trochu zasnit "co by bylo kdyby". Jinak jak uz zde zaznelo = chtelo by to rozhopadne DVD!

Welcome to the Dollhouse (1995)

Na zakladce chodil vedle do tridy kluk, ktery se jmenoval Jirka Šmira. Ze sta deti v rocniku predstavoval cele jedno procento obeznich deti (konec 80tych let, dneska je to skoro naopak, at ziji hamburgry, "rybi prsty" & vselijake nudle s cimkoliv). Teno Šmira.byl vystaven sikane (tehdy se tomu jeste rikalo zlobeni), tedy hlavne verbalni. Dodnes si pamatuju popevek "Šmira.nasel syra, ma po nocni a zira". Tenhle spoluzak se mi vybavil pri sledovani "Domecku". Je tezke byt jiny, jesteze ja jsem byla v detstvi hubena jak lunt (dnes uz musim zabranovat ovarovemu pasu 40ti kilometry behu tydne a nejakym tim kroucenim se do fujtajbl joga pozic) a mela tetu v zapadnim nemecku, kterazto mi posilala komiksy a tricka s mikymauzem, coz me v ocich spoluzaku tehdy posunovalo o stupen vys v evolucnim zebricku. Loser Wiener me proste bavila. Konecne film, ktery me doopravdy zaujal ( a dojal) bez toho aby mi servilne a podbizive lezl do anusu (Tore tanzt). Takze Todde.. Za me plaec nahoru!