Mr. Jones (2013) odpad!

V lete jsme usporadali rodinnou grilovacku. Jak vecer postupoval, alkoholu ve sklenickach ubyvalo a v krvi pribyvalo. Nakonec uz vsichni meli docela decentne nakoupino. Ve stavu podnapilem si pubertalni / vyrostkoidni cast rodiny usmyslela, ze bude strasna zabava, kdyz po sobe budou blikat bleskama z fotaku / mobilu. Bit. Takove lidi proste bit.

Streif: One Hell of a Ride (2014)

Kde zacit... A co vubec rict? Streif! Legenda legend. Streif: One Hell of a Ride nam vypravi pribeh sjezdovky, na ktere se kazdy posledni vikend v lednu odehraje ten nejtezsi, nejnebezpecnejsi, nejznamejsi a nejpresitznejsi zavod sveta. Dokument nam nepredstavuje jen sjezdovku, ale sezonou 2013 nas doprovazi k zavodu v roce 2014 (tento byl bohuzel dost ovlivnen pocasim = kralovska disciplina - sjezd - byl zkracen). Sledujeme letni pripravu pripravu nekolika vybranych atletu (mezi jinymi treba Aksel Lund Svindal, Eric Guay, Hannes Reichelt, Max Franz nebo Marcel Hirscher), je nam predstaven belorusky lyzar ktery odjizdi na zavod jen se svou matkou jako trenerkou/servismanem. Ti vsichni chteji byt nejlepsi, ti vsichni chteji vstoupit mezi legendy. Kdyz zvitezite na Streifu, jste nadosmrti hrdina, v cili se pak citite jako Buh. A kdo by nechtel byt Bohem, alespon na malou chvili? Ale Streif nejen dava, Streif take bere. Streif je kruta sjezdovka, na okruhu "ski circus" je spolu s Wengen (5km trasa!!!) opravdu ta nejtezsi. Volny pad, skoky, nebezpecne zatacky... To vsechno je Streif. A tresta kazdou nepozornost, kazdou malou chybicku. Polevit na setinu sekundy muze znamenat konec kariery, zmrzaceni, v nekterych pripadech i smrt . Film Streif: One Hell of a Ride je poctou nejen sjezdovce a atletum, ale i lidem, kteri se na priprave zavodu podileji. Organizatorum, dobrovolnikum, divakum... Citlive a zajimave natoceny dokument, tvurci si opravdu dali zalezet. Zabery ze zavodu dechberouci, navic na velkem platne je to prece jen neco jineho nez v televizi (live zkusenosti se to samozrejme nevyrovna). Streif urcite doporucuju ke shlednuti (i sjeti ;) ), kazdemu fandovi sportu. Naivc Streif je opravdu impozantni a udela dojem, takze si myslim ze i pokud zrovna lyzovani nejak extra neholdujete tak se vam dokument bude libit. Ja osobne jsem jen odvracela oci od padu (konkretne se tam venovali Hans Grugger & Daniel Albrecht), ale chapu ze v ramci objektivity se to ve filmu objevit muselo. Listky jsme museli zamluvit tyden predem & kino bylo plne do posledniho mistecka, coz zase udelalo dojem na me. Ale je dobre videt ze se tolik lidi zajima o lyzovani. Mozna je to taky tim, ze tenhle vikend se jede zavod 2015, tak to mozna taky nekoho nalakalo :) Coz mi pripomina: At jste fans nebo ne, tak pokud chcete videt paradni akci, tak nezapomente tenhle tyden koukat! Tento patek (23.1.2015) dopoledne se jede super G, v sobotu sjezd, KRALOVSKA DISCIPLINA & ABSOLUTNI HIGHLIGHT sezony (proslycha se ze po rekonvalescenci letos pojede i Bode Miller, a to je showman ze vsech nejvetsi!), v nedeli dopoledne / poledne slalom (posledni rok a pul opravdu miluju souboje mezi Neureutherem & Hirscherem). A ted jsem si vzpomnela ze jsem zapomnela zminit legendu Streifu, petinasobneho sampiona = Didier Cuche! To byl machr, a jak vzdycky nakonec vyhodil do vzduchu tu lyzi a pak ji chytil! Krasne, krasne vzpominky na lyzovani, na zavody v Kitzbühelu. Film mi vsechno pripomnel a ja jsem nadsena. Jedine co bych vytkla je ze to natocili ve 3D, to by pak byla uplna bombice, ale co uz. Hned jak vyjde na modrem rejovi tak upaluju koupit!

Volání (2014)

Asi jsem mela az prilis velka ocekavani, ale tohle me opravdu nejak extra nebavilo. Ano, existuje spousta horsich filmu, o tom zadna, ale na tenhle jsem se extra tesila. Nadprumerni herci a fakt dobry pribeh. A ja pak u toho sedim a zivam, obcas na chvilku zadrimnu.. Tohle mohlo byt opravdu mnohem lepsi! Jsem zklamana. Nestastna. Chtela bych dat vic hvezdicek, zvysit rejtyng, ale nejde to, opravdu nejde. Sorry Zuzko.

Rivalové (2013)

Za me tedy rozhodne prekvapeni roku. DVD se nam doma valelo dyl nez pul roku a kdyz se resilo na co se budeme divat tak Klenot vzdycky rikal "Je tam ten Lauda, podivejme se na to!" a ja jsem vzdycky odpovidala "Dnes opravdu ne, spis bych si dala nejkou komedii/horor/thriller/zaznam z koncertu Evy a Vaska..."Proste cokoliv radeji nez film o F1, kterou jsem nikdy nemusela a z toho co jsem vzdy tak koutkem oka zahlidla v televizi tak to byla jen nuda. Vcera jsem ovsem podlehla, rikala jsem si ze mi to stejne pobezi jako kulisa a ja si muzu treba cist. No prvni pul hodina (nez se Hunt a Lauda dostali do F1) byla takova nic moc, ale pak se to nejak rozjelo a ja jsem se pristihla ze na to cumim s vypoulenyma ucima, obcas zatajuju dech a vubec se vyborne bavim. Ja jsem nikdy F1 nesledovala (ani Klenot ne), ale samozrejme vim kdo je to Niki Lauda a hodnekrat jsem ho videla v ruznych televiznich poradech. Procez teda musim rict ze Daniel Brühl ho dal naprosto paradne, ten se musel na roli pripravovat opravdu zverubne! Fanynku F1 ze me film neudelal, televizni prenosy okruhu F1 budu dal uspesne ignorovat, ale film byl opravdu skvely a ja si ho uzila.

Welcome to the Dollhouse (1995)

Na zakladce chodil vedle do tridy kluk, ktery se jmenoval Jirka Šmira. Ze sta deti v rocniku predstavoval cele jedno procento obeznich deti (konec 80tych let, dneska je to skoro naopak, at ziji hamburgry, "rybi prsty" & vselijake nudle s cimkoliv). Teno Šmira.byl vystaven sikane (tehdy se tomu jeste rikalo zlobeni), tedy hlavne verbalni. Dodnes si pamatuju popevek "Šmira.nasel syra, ma po nocni a zira". Tenhle spoluzak se mi vybavil pri sledovani "Domecku". Je tezke byt jiny, jesteze ja jsem byla v detstvi hubena jak lunt (dnes uz musim zabranovat ovarovemu pasu 40ti kilometry behu tydne a nejakym tim kroucenim se do fujtajbl joga pozic) a mela tetu v zapadnim nemecku, kterazto mi posilala komiksy a tricka s mikymauzem, coz me v ocich spoluzaku tehdy posunovalo o stupen vys v evolucnim zebricku. Loser Wiener me proste bavila. Konecne film, ktery me doopravdy zaujal ( a dojal) bez toho aby mi servilne a podbizive lezl do anusu (Tore tanzt). Takze Todde.. Za me plaec nahoru!

Specialisté na vraždy (1998) (seriál)

Die Cleveren jsou opravdu hodne povedena vec. Pro me asi nejlepsi detektivni serial vubec. Nejlepe se mi libila serie kde Bornovu partacku hrala Esther Schweins, ale v podstate vsechny dily mely velmi nadprumernou uroven. Skvele zahrane, inteligentni & zajimave zapletky. Co vic si fanousek detektivek muze prat? Snad jen skoda ze serial nejel o trochu dyl, kdyz si clovek vzpomene ze vselijake Kobry, Balkove, Misto cinu ci ruzne nemecke mutace "Kriminalek" jedou uz asi sto let a pritom jsou kvalitativne o nekolik trid niz nez Die Cleveren... Jo a muj oblibenec je Dominik Born, nejsympatictejsi a nejcharismatictejsi to detektiv. Sakvis, tak me to naladilo ze dnes si dam asi na DVD repete nejakeho z mych oblibenych dilu....

Tore tančí (2013)

KOMENTAR OBSAHUJE SPOJLERY!!! (a mozna i nejake to sproste slovo). Takze: Reziserka byla kdysi na nejakem mejdanu alternativni mladeze a videla tam info stanek takovych trochu "spesl" mladych krestanu zvanych Jesus Freak. Reziserka si precetla v novinach ze kdesi v Anglii nekdo nutil nekoho k prostituci. V tech novinach take bylo ze nekdo nekoho zavrazdil. A vecer ve zpravach videla reportaz o nejakych bezdacich, ktere nutil majitel stavebni firmy k praci zadarmo. "Heureka!", zvolala Frau Gebbe, vse splacala dohromady v jeden film a samozrejme pridala pro festivaly nezbytne a pro divaky dostatecne sokantni a pritazlive "podle skutecnych udalosti". V podstate mi nevadi, kdyz se se mnou tvurce snazi vydrbat, ale tahle lacina podbizivost divakovi me fakt sere. Priznavam az fanaticky obdiv k Hanekemu, Seidlovi nebo Mr. Lynch. Ale nesmi to byt tak prvoplanove, agresivni (nebavim se o obsahu, ale o forme), vypocitave a neskutecne podlezave. Feldmeierovi chvili trvalo nez se do role dostal, v nekterych scenach mi prislo jako by i jeho samotneho Tore neskutecne iritoval svym masochisticko/altruistickym pristupem, nakonec to ale nebylo tak strasne. Srovnavani s Hanekem je naprosto mimo misu, tohle je slaby odvar. Spis tak trosku smerem Gaspar Noe nebo Trier. Vzhledem k tomu ze ani jednoho z nich nemusim tak Toreho hodnotim jako prumer.

The Tunnel (2011)

No super, tak asi petkrat jsem zacinala psat komentar k Tunelu. Nakonec mi z toho vylezl vyblitek snad jest horsi nez samotny film. Zrejme v roce 2015 zacinam ztracet inspiraci. Uz jsem videla i blbejsi horory nez Tunel (a ze jich bylo!), ale na maloktery jsem se tak strasne tesila... :/ Navic naprosto prepalena stopaz = 90 minut. Skoro celou prvni hodinu se nic nedeje. Posledni pulhodky uz byla docela atmosfericka kvalitka, ale chtelo to prece jen trochu vic stretnuti s tim necim onacim cokoliv to teda bylo. Anebo je to mozna vsechno prece jen moje chyba, neb divat se na horory na bezicim pasu mozna neni nejepsi napad. Ale co, doba si to zada a mira sladkosti a tuku zkonzumovana pres vanoce nezna slitovani.... (nejvetsi horor roku 2015: jen tak tak dopnu sve krasne nove lyzarske kalhoty velikosti 6. Realisticky jsem si mela koupit tak velikost 10. Ach jo)

Pompeje (2014)

Ja jsem si Pompeje pritahla domu s tim, ze si trochu splhnu u tchyne (Die Hard ji moc nenadchlo). Nakonec jsem ji predhodila ABBA - The movie (grejt sakces!) a na Pompeje jsem koukala vcera vecer jen s Klenotem. A me se to libilo! Jednak co se tyce tehdejsiho Rima a Pompeji mam docela nacteno a dalo by se rict ze jsem fanousek, druhak = proste jsem vcera mela naladu na film kde kladny hrdina zachranuje milovanou bytost ze sparu zhyraleho zloducha! Akurat ta skeble z Matrixu mi tam moc nesedla, ja za to nemuzu, ale proste neni muj typ. Jinak bych doporucila dale, prijemny filmik.

16 bloků (2006)

Hlavne se na to nikdo nedivejte v anglictine, nebo po hned par minut po tom co "promluvi", resp. neprijemne zaskrehota, Mos Def. A on skrehota skoro nepretrzite! V zivote me jeste z nikoho tak nebolela hlava. Stryc Pepin z Postrizin ma proti nemu prijemny a roztomily hlasek jako konipasek! Jinak docela dobry Brus, toho obstarozniho policajta dal paradne, ale film mel spoustu hluchych mist, procez spis takovy slabsi prumer. Ale to skrehotani bylo opravdu priserne, to prece neni normalni mluva, to je regulerni diagnoza.....