Expanze - Útočiště (2021) (epizoda)

Naprostý souhlas s liskamem, tahle epizoda by skvěle zapadla do řady co bude mít minimálně 10-12 epizod, takhle je to ale celkem ztráta času vzhledem k tomu, že nám na zakončení celého seriálu zbývají už jen necelé 2 hodiny...

Expanze - Ukázka síly (2021) (epizoda)

Obsazení Ceresu byla teda pořádná nuda, neříkám, že by to musela být nějaká extra akce ve stylu Halo, ale aspoň něčím to oživit místo dlouhých záběrů na rozdávání dávek pro Belťáky apod. Dění na Laconii bylo už tradičně o ničem, už potřetí tu máme malou dívku, tůňku se skalkou a divného tvora co asi nějak oživuje mrtvé, zzzzzzz. Opravdu jsem moc zvědav, k čemu tenhle wtf děj směřuje a proč je na něj upíráno tolik pozornosti... Nejlepším momentem dílu byl tedy souboj Roci vs Inaros, i když už ta nesmrtelnost hlavních hrdinů začíná být až moc velká, přece jen 3 Belťácké lodě vs pouhá jedna fregata? A Holden nechá Inarose běžet? Moc tomu nerozumím

LEGO Masters Australia (2019) (pořad)

Z Austrálie se nám stává nová těžká váha co se reality show týče - nejen, že už tato země porazila kdysi největšího titána americké produkce Survivor svojí AU verzí, nyní těžce nakopává řiť americkým yankees i v Legu. Hamish Blake coby moderátor je mnohem přirozenější než Will Arnett, "bezejmenný" Brickman je sympaťák až na půdu a v neposlední řadě i soutěžící působí dojmem normálních, běžných lidí a ne naspeedovaných stereotypů co nám servíruje americký Fox. Jediná skvrnka na kráse tohoto počinu je poměrně chaotická produkce, kdy se nám ne v jedné, ale hned ve dvou řadách vrací již dříve vyhozené týmy, protože si tvůrci asi nějak nespočítali kolik celkem epizod že to budou nakonec vysílat v tv... Pět hvězd si tento pořad však jednoznačně zaslouží, protože zkrátka nic lepšího v tomto "oboru" na světě momentálně nenajdeme. Favs: S1 - David & G, S2 - Damian & Andrew, S3 - Owen & Scott, S4 - Caleb & Alex

Expanze - Azurový drak (2021) (epizoda)

Snad to nezakřiknu, ale šestá řada si zatím drží dost dobrou úroveň, troufám si říct, že o dost lepší než řada předchozí. Obsazení Azure Dragon byla skvělá akce připomínající perfektní souboje ze třetí řady, když Inaros duo neřeší furt jen Naomi, tak je to taky rázem o třídu zajímavější podívaná, jediné, co mi tak trochu vadí, je dění na Laconii, knihy jsem nečetl a tak fakt jen tápu nad tím, proč sledujeme malou holku co se snaží zachránit nějaká spadlá emzácká ptáčata a prapodivný tvor ji jedno sežere, wtf... z knižních spoilerů tak nějak chápu význam Laconie a proto fakt nerozumím oné zápletce s dítětem v lese. Snad to brzo nabere nějaký smysluplný směr.

Expanze - Podivní psi (2021) (epizoda)

Země dostává solidně na frak a možná se stane i neobyvatelnou? Posádka Rocinante je konečně zase spolu, jedna z věcí, co mi nebyla po chuti v předešlé řadě, byla roztroušenost hlavních hrdinů po celé sluneční soustavě, když jsou spolu, tak to prostě celé funguje mnohem lépe, taky je fajn, že i zavzpomínali na Alexe, jen mě mrzí, že na palubě nezůstal onen belťák z 5. řady, vypadal celkem sympaticky a schopně, naopak broskvička tam zatím působí celkem dost do počtu, ale jo, dá se na to koukat. Dokonce i Inaros mě zas tak moc neiritoval, líbí se mi jak má u prdele mladýho, kterej zase zpytuje svědomí, když teda zrovna nedivočí s belťáckýma prcinama. Vývoj postav tedy ok, co se zápletky týče, tak opravdu hodně doufám, že se 6 dílů nebudou řešit pouze asteroidy, chtělo by trochu víc Laconie a nějaký ten emzácký element, uvidíme tedy co přinese zbylých 5 epizod.

Červený trpaslík - Série 12 (2017) (série)

Hoši z Trpaslíka už dávno nejsou hoši, spíš fotři, chudák Robert Llewellyn se už nemohl nasoukat do starého kostýmu, takže teď Kryton vypadá jak laciná halloweenská replika (jsou např. dost vidět Robertovy špeky po stranách pod otvory pro ruce), tvůrci vykrádají sebe sama, epizody, zejména jejich rozuzlení jsou příšerně uspěchaná, humor sice není špatný, ale dost pokulhává za 30 let starými epizodami, jediné co tuhle řadu táhne je nostalgie, jinak je to podprůměrná záležitost, bohužel.

LEGO Masters - Amerika (2020) (pořad)

Kdybych měl hodnotit čistě výtvory talentovaných soutěžících, tak je to jednoznačně za 5 hvězd, při sledování prakticky kteréhokoliv dílu vždy žasnu nad tím, co všechno lze z té "blbosti pro děti" postavit, co mi však na show vadí je přílišné tlačení na pilu ve snaze být cool, ať už to jsou přehnané reakce soutěžících na prakticky jakoukoliv větu moderátora Willa Arneta (ve stylu "dneska budeme stavět město", načež soutěžící div nedostanou orgasmus či jim nevypadnou oči z důlku apod.), tak třeba i ve výsledku naprosto zbyteční hosté - celebrity, které mají za úkol v podstatě se jen ukázat, prohodit pár "vtipných" hlášek a zase se pakovat, produkce je tak může šoupnout do upoutávky a o reklamu je postaráno, proč třeba nemohou být součástí hlasování o nejlepší výtvor týdne, nebo nějakého twistu tak, jako tomu bylo v původní britské verzi? Poslední menší výtkou je i poměrně velký kvalitativní rozdíl mezi jednotlivými týmy, v podstatě od prvního dílu je celkem dost jasné, kdo se dostane do final 3 a kdo je naopak těžce na odpis, také by to chtělo vypilovat golden brick, vždy ji totiž v první epizodě vyhraje velmi silný tým, který pak prakticky po celou soutěž není v riziku eliminace, ale přes všechny tyto výtky je to silně zábavná a do jisté míry i fascinující podívaná. Po třech řadách 75%

Star Trek: Lower Decks - Season 2 (2021) (série)

Musím říct, že druhá řada, zejména její druhá půlka, mne velmi pozitivně překvapila. Seriál jako by nabral nový dech, ubral na kulometné palbě jednoho trapného gagu za druhým, psychické lability hlavních postav, co se v mnoha dílech první řady a první půlky té druhé chovali jak smyslů zbavení magoři a voilá, ono to funguje... Nevím, jestli se obměnili scenáristi, či tvůrci sami uznali, že tudy asi cesta nevede, každopádně za tento posun jsem rád a Lower Decks je nyní suverénně nejlepším "NuTrekem". Víc než 3 hvězdy ale dát nemohu, jednak mi je spočetlo čsfd na základě hodnocení jednotlivých epizod, dal bych je ale i tak, kvalita dílů je jak už jsem nastínil výše dosti nevyrovnaná, navíc stále vidím prostor pro to, aby hlavní postavy ještě trochu více dospěly a nechovaly se v určitých momentech jak 15 letí puberťáci (Mariner a její "ugh, mami, ty jsi tak trapnáááá" apod.). Na třetí řadu se ale budu těšit, našlápnuto mají tvůrci víc než dobře. 60%

Star Trek: Lower Decks - Úplně první kontakt (2021) (epizoda)

Solidní zakončení druhé sezóny s parádním cliffhangerem, jen mi trochu vadila přímočarost děje, kdy prostě tvůrci potřebují nějak vyřadit Archiméda a zároveň ho oddělit od Cerritosu, tak si vymyslí (téměř) neprostupnou bariéru, která by dávala smysl v 2D prostoru, nikoliv však v 3D vesmíru, obdobně pak je posádka Archiméda totálně indisponovaná jen aby je mohl Cerritos zachránit, co takhle starý dobrý trik aka "decompress the main shuttle bay, the explosive reaction may kick us out of the way", který zachránil Enterprise v podobné šlamastyce?;) Celkové vyznění dílu je však nadmíru dobré.

Star Trek: Lower Decks - wej Duj (2021) (epizoda)

Nejstartrekovější epizoda od konce ENT, Klingoni vypadají a chovají se jako Klingoni, Vulkánci vypadají a chovají se jako Vulkánci, ten nápad ukázat Lower Decks i jiných ras je brilantní a ba co víc skvěle zpracovaný, vůbec by mi nevadilo, kdyby se na Cerritos přesunula nejen ta Vulkánka, ale i onen klingonský kápo, humor fungoval, zejména onen R&R na Cerritosu, zasloužených 5 hvězd.