Jan Žižka (2022)

Kdyby existovala pouze česká tvorba a nic jiného, tak by si tenhle snímek bez debat vysloužil 80 a víc procent, protože v porovnání se všemi těmi neskutečně debilními vztahovými komediemi co se u nás točí jak na běžícím pásu je Žižka naprostý majstrštyk. Jenže bohužel (pro Jákla) zahraniční tvorba existuje a v porovnání s ní je tohle nuda a šeď, naprostý průměr, nic víc. Tu a tam se objeví nějaký fajn nápad jako třeba zápletka kolem Trocnova a Žižkova bratra, hlavní záporák je pro mě nejlepší postavou celého filmu, která hravě zastiňuje i našeho protagonistu, velká škoda toho naprosto antiklimaktického závěrečného souboje. Michael Caine také nezklamal a svůj part odehrál poctivě a jaksepatří, cením si taky explicitních záběrů na všemožné mrtvé a umírající, to do podobného filmu rozhodně a na 100% patří vzhedem k tomu, jak krutá doba to byla, tím však výčet kladů asi končí. Za jedno z největších negativ pak považuju jednotlivé lokace - z Velké Ameriky mi krvácely oči už při zveřejnění fotek z natáčení, ve filmu samotném to není o nic lepší, působí to jako nějaký fan film a ne na české poměry mega projekt... Snad víc než půlku filmu pak sledujeme postavy jak pobíhají buď po lese anebo v jeskyních, prostě rozpočet očividně spolykali zahraniční herci a tak na víc už nezbyly prachy, chápu. V neposlední řadě se mi panenky protáčely i u hodně laciného a patetického zpěvu "Ktož sú boží bojovníci", přijde mi, že to Jákl chtěl mít ve filmu stůj co stůj, a tak to prostě někam plácnul bez ohledu na to, jestli to do dané sekvence pasuje nebo ne (odpověď zní ne). 50%

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Těžce přehypovaná řada, která je sice o něco málo lepší než předchozí dva dumpster firy, ale pořád je to neskutečná slátanina, zdejší vysoká hodnocení si přičtěte k celkem povedeným fan servisům napříč všemi díly, to je tak jediné, co tato řada jakž takž zvládla, i když například camea z TNG jsou tu zpracovaná naprosto na pěst - prakticky kdykoliv se vrátí někdo z vedlejších postav z původního seriálu, tak lze očekávat brzkou smrt - viz Hugh v první řadě, Ro Laren a Shelby v této současné třetí, protože přece musíme mít nějaké to dráma, no ne?! Co naplat, že je dělané tím nejlacinějším možným způsobem... Stejně jako u předchozích dvou sezón i tady je poslední díl tím zcela nejslabším, nejdebilnějším a obsahujícím největší počet scénáristických failů a do očí bijících hovadin kdy se mi panenky protáčely warp faktorem 9. Ani ty tři hvězdy si to nezaslouží, 49%

Star Trek: Picard - The Last Generation (2023) (epizoda)

Závěr v duchu klasického Kurtzman Treku - vše těžce uspěchané, plné do očí bijících stupidit, nebojím se říct až debilit, slovo "contrived" tu opět nabývá zcela nových rozměrů, vše kolem borgské královny schované v rudé skvrně Jupiteru je naprosto k smíchu, laciné dojení emocí zcela a naplno ve stylu Discovery - je zajímavé, že tam to zdejším 5 hvězdičkovým hodnotitelům vadí a kydají na tu show hnůj (právem), tady však stačí tu tunu stupidity obalit podbízivým fan servisem a rázem je Pikárd masterpiece a veledílo, jesus fucking christ, vážení... nejvíc jsem se nasmál při tom dementním kopírování Star Wars, kdy Enterprise letí útrobami borgské krychle, zatímco na ní pálí obranné lejzry aby pak vyslala torpédo a zničila reaktor (vysílač) v samotném srdci Hvězdy smrti, pardon borgské krychle, už fakt chyběly jen Tie Fightery a Chewieho "aaaaaargggh"... mezi další směšné retardace pak patří fakt, že kdysi mocná a obávaná borgská královna může být přemožena pouhým Pikárdovým "mám tě rád synku" (cheesy as fuck), na vymanění se z onoho naprosto debilního formation módu stačí, aby loď nebyla VIDĚT (děláte si prdel?), Pikárd junior se dobrovolně rozhodne připojit k Borgům, má z toho orgáč jaké to je úžasné být součástí Kolektivu, díky tomuhle jeho dobrovolnému rozhodnutí zařvou stovky, ne-li tisíce lidí na lodích Flotily i jinde, včetně Shawa, ale jak nám epizoda skončí? Jackie boy nestojí ani na popravišti, ani v cele smrti, ani v lochu na doživotí, ne, je přijat do Hvězdné flotily ve zrychleném řízení a stane se z něj poradce Sedmé na Titanu... a tomuhle tu lidé pálí 5 hvězd, no ty kráso!!!!:)) 15%

Star Trek: Picard - Võx (2023) (epizoda)

Velmi mě iritují dvě věci - 1) že tvůrci namontují takhle skvěle udělaný návrat TNG Enterprise na neskutečně idiotský a retardovaný příběh o jakémsi Frontier dni, který naprosto postádá byť elementární logiku a uvěřitelnost - aneb pošleme celou naší flotilu na jedno jediné místo a ještě je všechny navzájem propojíme aby tuto armádu bylo možné během 2 vteřin zcela zneschopnit, vyřadit, či ovládnout nepřátelskou silou *těžce blicí smajlík mlátící hlavou do zdi*. A na to navazuje bod 2) který ukazuje, že stačí udělat nostalgický fan servis v posledních 5 minutách epizody a většina diváků bude tvůrce vynášet do nebes, přičemž zcela ignorují tu tunu stupidity v předešlých 40 minutách, viz orgasmické komentáře a vysoká hodnocení k této epizodě, to je zatraceně smutné. Nebudu do detailu vypisovat každou debilitu v oněch shitózních 40 minutách před návratem na 1701-D, tak jen v krátkosti - vymaštěný Pikárd junior a jeho stupidně impulzivní a hysterické jednání ve stylu Miky Burnham, které vyústí v krádež raketoplánu a přílet k borgské královně (mimochodem kam se poděla Agnes?...), přičemž už teď je nad slunce jasné, že to bude on, kdo v desátém díle "saves the day", dále směšné bláboly a kurtzman-debility v podobě asimilace přes transportér, ale jen pro jedince do 25 let (je mi neuvěřitelně trapně jak debilní tato kurtzmanovina je). Epizoda pro mě byla na nějakých 30-35%, ten Enterprise závěr ji vytáhnul na 50% a fousové 3 hvězdy, na víc to prostě fakt nemá.

Star Trek: Picard - Surrender (2023) (epizoda)

Tahle řada jde čím dál víc od desíti k pěti, očekávám naprosto retardované finále ve stylu druhé řady Discovery či jedničky a dvojky Pikárda, vše k tomu totiž spěje - idiotský a logiku postrádající Frontier Day, neznámý hlavní villain snad do úplně posledního dílu, na to navazující naprosto zbytečná postava Vadic, jejíž jediným "achievementem" bylo přivedení TNG castu dohromady, jinak byla úplně a naprosto k ničemu (facepalm level 10), či v neposlední řadě Marvel superhero Jack Crusher a jeho super duper nadlidské schopnosti, které jsou podobně jako Vadic už 8 epizod naprosto k ničemu, furt mu akorát svítěj očíčka a nic z toho, úžasné... K tomu si připočtěme cringe jako prase rozhovor mezi Worfem a Troi, laciné dojení emocí mezi Rikerem a Troi či Datem a Lorem atp., od odpadu tohle zachraňuje akorát závěr, kdy se náš TNG cast gerontů sejde v jedné místnosti, alespoň to se jakž takž povedlo. 25%

Star Trek: Picard - Dominion (2023) (epizoda)

Achjo, zase je tu Federace zobrazená jako pomalu ta největší galaktická špína, tentokrát tu máme experimentování na vězních, za které by se nestyděl ani samotný Joska Mengele, och jak mě tento seriál naplňuje optimismem a vírou v lepší zítřky lidstva, jako to svého času dělala TNG... Pikárd s Beverly si navzájem omlouvají chystanou popravu Vadic, Geordi nám brečánkuje před Lorem, všude samá smrt, zmar, bolest, jojo, tohle je přesně to "úžasné pokračování TNG, na které jsme všichni tak dlouho čekali!"... Cameo Tuvoka naprosto zbytečné, celkově mají lépe zvládnutá camea i takové Lower Decks, a to je přitom animák s humorem pro teenagery, co mi alespoň udělalo radost je fakt, že Vadic dala přes držku otravnému Shawovi, který si to už hezkou řádku epizod zasloužil za to, jak blbě je napsaný, a také fakt, že se vysmála naprosto debilnímu plánu Pikárda a spol. a obsadila Titan, jen teda vůbec nerozumím tomu, proč unášela Rikera a Troi, tahle zápletka s návnadou nastíněná v předchozím dílu najednou nikam nevede a postrádá smysl... 60%

Star Trek: Picard - The Bounty (2023) (epizoda)

Dost mě mrzí, že podobně jako zdejší 5 hvězdičkoví hodnotitelé nedokážu vypnout mozek a tetelit se blahem nad doslova fan service lavinou - jůůů Moriarty, jůůů Voyager a Defiant, jůůů Tribble, jůůů záběry z úvodu TNG, jůůů Lore... toto mnohým očividně bohatě stačí ke štěstí a je jim naprosto buřt, že PIC Geordi nemá s TNG La Forgem pranic společného, že se Shaw už 6 epizod chová jak naprostý retard (v tomto díle naštěstí jen minimum screen timu), že Jackie boy těžce přehrává a jeho na sílu tlačená chemie s mladou La Forgovou je prakticky nulová (chraň pánbůh před spin offem s těmito k uzoufání nudnými a plochými postavami), že ve skutečně každé jednotlivé epizodě musíme mít ten hnusný holo-bar, protože asi na jiný set už nezbyly peníze, že je naprosto a zcela k smíchu, že super hyper tajné výzkumné/vědecké centrum ve stylu naší Oblasti 51 má něco jako návštěvnické centrum pro turisty, které vítá nově příchozí (WHAT THE FUCK???:D ), že návrat 2x zemřelého Data je prostě trojitý facepalm a tak bych mohl pokračovat ještě půl hodiny... Jo a ještě se nezapomnělo brečánkovat, to ve Star Treku zkrátka nesmí za žádnou cenu chybět! 40%

Star Trek: Picard - Imposters (2023) (epizoda)

Jsme v půlce řady a já fakt nerozumím tomu, co se na tom tolika lidem tak moc líbí. Ano, je to lepší než první nebo druhá sezóna, ale to je i psí hovno na chodníku, přece mu kvůli tomu nebudu dávat 5 hvězd, ne? Už mě začíná iritovat naprosto debilní chování některých postav, jmenovitě kapitána Shawa, který měl minule hysterický záchvat v simulátoru, tady zase nedokáže pochopit, že je Flotila infiltrovaná a Pikárd s Rikerem ho musí přesvědčovat jak úplného retarda, byť má všechny důkazy přímo před nosem a už 5 dílů vidí, že má naše ústřední dvojice pravdu, ale přesto váhá a chová se, inu jako někdo z Discovery (vím, tohle je už hodně silná urážka, ale tato postava si to prostě zaslouží). Jackie je pak retard číslo dva, má vize jak vraždí členy posádky, ale místo toho aby s tím okamžitě šel za Beverly a Pikárdem, tak si to až do konce této epizody nechává pro sebe, sice to očividně nemá skoro vůbec pod kontrolou, ale co by se mohlo stát... Vadí mi i to přílišné dojení emocí, ano, Pikárd byl zasažen zradou Ro Laren v TNG, ale že by ho to takhle poznamenalo na dalších 30 let?? Ale no tak... V neposlední řadě musím zmínit i tu k uzoufání nudnou a nikam nevedoucí zápletku kolem Raffi a Elnora, pardon Worfa, kam jsme se za těch 5 dílů posunuli? Elnor, pardon Worf, dekapitoval jednoho Ferenga a získal vstupenku do přísně tajné stanice, wow... 50%

Star Trek: Picard - No Win Scenario (2023) (epizoda)

Díl o čekání na smrt, které si Annika krátí pátráním po sabotérovi a vůbec jí nevadí, že i kdyby ho našla, tak nemá naprosto žádný způsob jak své poznatky předat Flotile (komunikace nepronikne mlhovinou a loď bude zničena), čili je to naprosto zbytečné úsilí co nic neřeší, ale ona asi četla scénář a věděla, že se z toho beznadějného "no win scenario" dostanou živí a zdraví, že?;) Stejně tak je úsměvné vyřešení onoho "no win scenario" Jackem Crusherem, nikoho na můstku nenapadlo ono celkem dost očividné "pojďme surfovat na kontrakcích živé mlhoviny", kdepak, musí s tím přijít "génius" Jackie aby měl nějaké ty plusové body u diváka a je jedno, že to z odevzdaných a na smrt čekajících důstojníků na můstku dělá naprosté hlupáky a omezence... hysterický výstup Shawa v simulátoru je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu stupidity skoro všech postav v této show. 55%

Star Trek: Picard - Seventeen Seconds (2023) (epizoda)

Než jsem se pustil do třetí řady tak jsem slyšel chválu ze všech stran, včetně dříve velmi kritických hlasů, ať už to byli RedLetterMedia, Nerdrotic či AngryJoe, všichni tito pánové jsou nyní z třetí sezóny paf, čili očekávání jsem měl hodně vysoká, ale bohužel výsledný produkt mě nechává značně chladným. Řekl bych, že laťka většiny fandů původních seriálů klesla už tak nízko, že je tento počin pro ně něco skvělého, ostatně to lze vidět i na hodnocení většiny místních uživatelů, avšak já vidím seriál plný laciného dojení emocí, Pikárda co křičící na Beverly, Beverly na Pikárda, Pikárd na Rikera, Riker na Pikárda, prostě všichni křičí jeden na druhého, z Worfa je najednou mudrlant na úrovni mnicha z Tibetu, trochu mi připomíná Elnora a v této epizodě jsem už jen čekal na to až řekne "my friend, please choose to live", ostatně dekapitace jsme od něj už stihli vidět, čili už zbývá jen tento poslední krůček k plné "elnorizaci"... Já v tom to TNG zkrátka nevidím, sem tam je tu nějaký ten náznak, ale většinu času mi přijde, že se dívám na úplně jiné postavy, uvidíme co přinese zbytek řady, ale zatím je to pouze lehký nadprůměr. 60%