Star Trek: Podivné nové světy - Podprostorová rapsodie (2023) (epizoda) odpad!

Co k tomu říct... show, která se tváří jako scifi, ale přitom tu máme snad ještě víc vztahových trápeníček než v Upířích denících a jiných seriálech pro teenagery, kterými zmítají emoce. Shrňme si to, ju? Spočíček má trápeníčko, protože je zaláskovaný do Chapelky. Chapelka má trápeníčko, protože je zaláskovaná do Spočíčka, oba vědí, že ten vztah nemá budoucnost, ale když oni se tak milují, ach! La-an má trápeníčko kvůli své lásence Kirkovi, s níž prožila tak krásné a hluboké vzplanutí vášně, božínku proč mu to jen nemůže říct a musí takhle trpět, proč?!? Ale co se v tomto díle nestalo, Kirk je do ní taky celý paf, jenže TADADADAM - má přítelkyni, která je navíc těhotná! Och, jejich láska prostě nemá šanci, jak shakespearovsky tragické... Pájk má zase trápeníčko kvůli své lásence ke kapitánce sloužící na jiné lodi, oni se tak moc milují, ale prostě jejich velitelské povinnosti jim zabraňují v tom být šťastni a spolu, och, to je tak krásné a smutné zároveň, kde mám další kapesníček na utření slz... Jo a aby toho nebylo málo, tak si všichni zazpíváme, co naplat, že to působí jako pěst na oko a ono "scifi" vysvětlení toho, proč se to děje je jak z Křemílka a Vochomůrky, hoďme to za hlavu, vždyť oni tak hezky zpívají a tančí! 0%, odpad!

Star Trek: Podivné nové světy - Pod pláštěm války (2023) (epizoda)

Star Trek: M.A.S.H., celkem ucházející díl, u kterého si cením především toho, že se po hodně dlouhé době (snad od druhé epizody) postavy chovají DOSPĚLE, opravdu nevím, proč by tento seriál nemohl mít vážnější tón a řešit podobné zápletky a kdo chce gagy, fórky a nevyzrále jednající postavy, má tu přeci Lower Decks... kde epizoda selhává je však závěrečné rozuzlení, které má asi šokovat, ale jen to opět dělá z postav tohoto seriálu (a potažmo z diváků) hlupáky. Ale koukat se na to rozhodně dalo, a proto 65%

Star Trek: Podivné nové světy - Tamhleti staří vědci (2023) (epizoda)

Tento díl je krásnou ukázkou toho, proč by se postavy z libovolných animáků nikdy neměly přenášet do reálného světa, prostě to nefunguje. Pohrkaní a polopsychopatičtí Boimler a Mariner jsou ok ve svém animovaném a primárně komediálním, ztřeštěném seriálu, v "reálu" však působí jako pěst na oko a jako někdo zralý na svěrací kazajku. Ze všech těch individuálních setkání mezi LD a SNW postavami nejvíce vybočuje to s Uhurou, z níž se tu najednou dělá jakási velká legenda pomalu snad na úrovni Pikea či Kirka, přitom jak ve starých Trecích, tak i v JJ filmech hrála vždy druhé housle a neměla prakticky žádný "hero moment" či cokoliv zapamatovatelného (současní diváci si ji pamatují především jako "jo, to je ta buchta co chodila se Spockem", nic víc). Všechno výše zmíněné je tak na max jednu hvězdu, druhou však dávám za sympatické a hlavně startrekovské rozuzlení orionské zápletky, které na těch cca 20 vteřin připomnělo, o čem že má tenhle seriál být. Ne, opravdu to nejsou laciné gagy a vztahové patálie jak z Přátel či HIMYMu, vážení... 40%

Star Trek: Podivné nové světy - Ztraceno v překladu (2023) (epizoda)

Ochotnické divadlo pokračuje, opět se nám vrací Kirk, resp. Kirkové, přičemž James T. opět nemá se svou Shatnerovskou předlohou pranic společného, opravdu zhola NIC. Aby toho nebylo málo, tak se ke svému bráchovi chová jak naprostý retard, což ostatně začíná být celkem běžným motivem této show, poněvadž jako naprostý retard se nám v tomto díle chová i Una... Hlavní dějová linka ohledně zlověstného troubení a Uhury je slabá jako papír, od prvních minut epizody bylo naprosto a zcela jasné, že se jedná o nějakou mimozemskou entitu v mlhovině, protože podobných zápletek jsme ve Star Treku měli nespočet, možná bych tedy díly a řadu hodnotil jinak, kdyby to byl první Trek seriál, na který koukám, ale pokud na to kouká někdo, kdo viděl alespoň něco málo z TOS / TNG / VOY / DS9, tak se prostě zákonitě musí nudit, protože skutečně co díl, to recyklace nějaké epizody z původních seriálů, navíc bez špetky něčeho navíc, tedy kromě oné naprosté retardace většiny postav. 25%

Star Trek: Podivné nové světy - Šarády (2023) (epizoda)

Co říct no, vztahové patálie Spocka (či kohokoliv jiného z posádky) mě opravdu absolutně nezajímají, alespoň se tu sem tam objevil nějaký ten povedený fórek, zbytek dílu jsem se však musel držet, abych ho nepřeskákal na konec, který pro mě opět nepřinesl vůbec nic co by mě probralo z letargie, je mi fakt totálně buřt, jestli Spock bude klátit TPring, Chapelku, nebo třeba šéfku strojovny, o tom prostě Star Trek nemá být, na to tu máme HIMYM, Přátelé a podobné seriály... 30%

Star Trek: Podivné nové světy - Mezi pojídači lotosu (2023) (epizoda)

A další epizoda, která se šeredně nepovedla, byť to není až takový dumpster fire jako díl předešlý. Zápletka na planetě připomíná starý dobrý Trek, byť to zpracování je někde na úrovni průměrných až podprůměrných epizod původního TOS seriálu, kde scifi screenwriting byl ještě v plenkách, za těch 60 let bych však očekával, že nebudu sledovat děj jak z pera nějakého random fanboye z internetu, který to spíchnul za 30 minut během pauzy na oběd... Mnohem horší je však děj na Enterprise, kdy idiot Spock (resp. idiot, který stojí za scénářem) dostane boží nápad jak ochránit loď a posádku před výmazem paměti - zaparkujme loď vedle supernebezpečného pole asteroidů, LOL! Co takhle warpnout na orbitu nějaké jiné planety dané sluneční soustavy a vyslat SOS Flotile pro případ, že by to nepomohlo? Proboha vždyť i 10 leté dítě by vymyslelo x lepších řešení dané situace!! 30%

Star Trek: Podivné nové světy - Ke hvězdám přes překážky (2023) (epizoda)

Když jsem viděl ukázku na tuto epizodu, tak jsem očekával dementní dialogy a moralizování jaké známe ze Star Trek Discovery, naštěstí se toto nekonalo a dostali jsme sympatický díl, který měl hlavu a patu a zejména dobré a uvěřitelné rozuzlení, tak to má být. Neřekl bych, že je to lepší drama než epizody jako The Measure of a Man či The Drumhead, v rámci Kurtzman Treku však velmi povedená epizoda. Opravdu doufám, že zbytek druhé řady se ponese v duchu této epizody a ne toho garbage, který jsme mohli vidět v díle prvním. 75%

Star Trek: Podivné nové světy - Přerušený kruh (2023) (epizoda)

Doposud suverénně nejslabší díl Strange New Worlds a příšerný season opener. Nejzajímavější a nejcharismatičtější postava (Pike) jde off screen zachraňovat druhou nejzajímavější a nejcharismatičtější postavu (Una) a nám tak zbyde "vyšší dívčí" plus Spock, hm, no bohužel nám tenhle díl krásně a jasně ukázal, že tato skvadra tuhle show prostě sama neutáhne. Bylo to bohužel jako vystřižené z DIS, můstek plný "sassy biatcheeees" a místo ubrečené a citově těžce nevyrovnané Miky Burnham tu máme ubrečeného a citově těžce nevyrovnaného Spocka. A aby toho nebylo málo, tak tu máme novou postavu, náhradu za vcelku zajímavého a originální Hemmera, která je otravná až na půdu a bude se asi muset stát zázrak, aby se ty její kydy daly ve zbytku řady poslouchat. A to jsem se ještě ani nedostal k ději!!! Zápletka je bohužel tupá až to bolí, jakési Federační spiknutí, božínku, jako bychom tohle neviděli už alespoň stokrát, naposledy jen pár měsíců zpátky ve třetí řadě Pikárda!! Vůbec mě to ničím nezaujalo a absolutně mě nezajímalo co se na té planetě děje, suverénně nejdebilnější moment však přišel při snad 15 minutové bitce doktora a zdravotní sestry proti snad 30 Klingonům a je úplně jedno, že si píchli nějakej boost... proboha lidi vždyť to je jak kdybychom ve Voyageru sledovali Doctora s Kes jak zmydlí 30 Hirogenů... vždyť by to byl trapas až na půdu, o tomhle Star Trek nikdy nebyl... prostě další Kurtzman debilita z DIS, která nám prosákla i do SNW, snad se toto nestane standardem pro zbytek řady. První díl = 15%

Jackie Brown (1997)

Sice nejslabší Tarantino, ale i tak fajn podívaná. 70%