Téměř dokonalý zločin (2000)

Poctivý Raimi(film) se vším všudy. Mystický a zároveň naivní, velkolepý a morbidní, přitažlivý, citlivý, znepokojivý a přesto s happyendingem. Moc toho nechybí.

Tenkrát na východě (2000)

Škoda tak hloupoučkého příběhu, protože co se týče ostatních věcí, je tato chanovka velmi dobrá.

Americká krása (1999)

Sam Mendes a tisíckrát jen a jen on. Potom ještě, uznávám, Kevin Spacey a Wes Bentley, ale bez nich? Nevím, možná to jen není pro mě. Námět, který neměl šanci mě oslovit a neřekl mi nic nového. Ještě jednou Mendes, však to také potvrdil v dalších filmech!!!

Digimon (1999) (seriál) odpad!

PROČ?! Vždyť už to ani nemohl nikdo žrát, pokemoni snad mohli stačit, ne?

Hangnail, The (1999)

haha, navíc doslova dechberoucí animace. ne.

Klub rváčů (1999)

Začátek skvělý, ale popravdě řečeno, znám filmy, které mi daly totéž a v mnohem zábavnějším méně ,divném' kontextu, pokračování hodně silné, ale stejně mě to nějak nedokázalo udržet u vytržení celou (přestřelenou) stopáž. Zvrat bohužel tušený, a to je možná největší průšvih, na rady je nejspíš pozdě, ale určitě se vyplatí koukat na to s čistým listem. Závěr podle mě mimo, jsem zvědav na předlohu, pokud se k ní někdy dostanu. Výsledek tedy obsahově nic moc. Ale filmařsky je to (kromě té délky) boží a zábava až na půdu (určitě do TOP10, ale tam já mam filmů tak třicet). Herecky podle mě nic pozoruhodného, typově dobrý, zvládli to, ale ten film neudělali.

Magnolia (1999)

Dobře natočené, příběhům nechybí síla, ale po fantastickém úvodu se mi kromě toho dostalo hodně zbytečných, opakuji zbytečných, vulgarit, které pro film neměly žádný význam. Nebo mě mělo šokovat, že někdo mluví tolik sprostě? Nevadí mi sprosťárny jako takové, vadí mi jejich samoúčelnost.

Ospalá díra (1999)

Asi moje nejoblíbenější role Johnnyho Deppa. Nežene to nijak do extrému, perfektně dokázal splynout s už tak geniálně vytvořeným filmem. A budu mluvit dál o hercích, protože kraťas Christophera Lee, dvě potterovská G - Gambon, Griffiths a hlavně vyšinutý Walken, to vše a ještě další jsou takové třešně na dortu, že je nelze opomenout, i když po prvním shlédnutí zanikly vedle Burtonovy vize Legendy o Ospalé díře.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Čím jsem starší, tím mi dělá větší problémy Skrytou hrozbu snášet. A myslím, že nejsem sám, kdo má takový problém. Nebýt slušného souboje se světelnými meči, při kterém z Ewana McGregora tryská touha msty z plátna až zpátky na promítačku, bylo by to ještě horší.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Dvojka příběhu hraček předčila ten první téměř ve všech směrech (úžasný příběh, nové postavy, kamera, perličky typu tyranosaura ve zpětném zrcátku apod.) kromě jednoho - nebyla první. Přesto volím vyšší hodnocení a Toy story 2 řadím po bok doposud bezkonkurenčních příšerek, co se celovečerních animáků od Pixaru týká.