Moneyball (2011)

Vysoustružený skvost na vcelku nezajímavé sportovní téma. Perfektní režie, vynikající herci a geniální dialogy dokáží stoprocentně vtáhnout i do příběhu, který sám o sobě ani zdaleka neuchvacuje. Ještě zmíním Wallyho Pfistera, ten si odpočinul od Nolanovek tím nejlepším způsobem.

Nedotknutelní (2011)

Pohádkové souznění dvou na pohled zásadně odlišných duší, které se vyhýbá hořkosti a zaobaluje nutně konfliktní scénáře komediálně hladivým cukrkandlem. S jistotou zvládnuté řemeslo a vynikající herecká sehranost jsou kvalitami k pohledání, je to ale více komedie z aristokratického prostředí, než životopisné drama osob v sotva představitelně náročné životní situaci, což může vzhledem k "tématu" filmu rušit.

Pařba v Bangkoku (2011)

Vlastně bych se ani nevztekal, že je to podruhé totéž, kdyby to bylo podruhé stejně vtipné, ale ať už to bylo absencí prvku překvapení, slabší kvalitou fórků, nebo momentálním rozpoložením, jak jsem se ve Vegas nemohl vynachechtat, v Bangkoku jsem spíš trpěl a dohromady se opravdu zasmál tak asi třikrát. Nové fóry slabé, staré fóry staré, nové postavy nezajímavé, staré zneužité a zazděné. Na druhé pokračování už asi ani párem volů.

Princ a pruďas (2011)

,,Epičtější´´ a méně vtipné, než jsem čekal. Výprava, kamera i nějaké ty tríčky fungují dost dobře, naopak načasování hlášek (které mě samy o sobě rozhodně neuráží) skřípe spíš víc než míň. Ve výsledku, ačkoliv Dannyho McBridea rád nemám, to drží nad vodou pohodoví protagonisté. Většinu filmu jsem spíš s úsměvem odkoukal, než že bych se řezal. A taky mam pocit, že by byl zážitek z filmu mnohem lepší, kdybych neměl nakoukaný ty zatracený trailery. Ale jakoby...jo, jen více takových.

Violet & Daisy (2011)

Nezvedený a nepovedený pokus o éterické seznámení s dvěma naivními rozmilými děvčaty, která nejdou pro ránu z revolveru daleko. Není to divoká jízda, jak říká distributor, spíš atmosférická pocitovka, která sází na zvláštnost postav, herecké obsazení a sem tam nějaký šperk v podobě snového obrazu či krátké hry s dějovou strukturou. Pocitovka, která mně úplně minula. Ronan a Bledel jsou dost mimo sebe (každá zvlášť i vzájemně). Snad si Fletcher po oscarovém úspěchu trochu zchladil ego, vypadá to, že se naštěstí i dál bude věnovat hlavně psaní. Nebožtík James Gandolfini sice zachránil jeho debut pozoruhodným výkonem, všechno ostatní ale bylo špatně.

Warrior (2011)

K nekritickému hodnocení je daleko (lehká neuvěřitelnost navzdory perfektním hercům, těžké dramatizování i v místech, kde to nebylo třeba), ale filmařsky je to nejen dokonalé. Věřím tomu, že kdyby si O'Connor prohodil stoličku se Shawnem Levym a natočil Real Steel, žral bych ty roboty stokrát víc než to, co by se v méně poctivém podání proměnilo v předvídatelnou báchorku o bratrech v kleci.

Zdrojový kód (2011)

1) Pecka! (Ne nejlepší film světa bez mušek, ale všechno drátkuje) 2) Jake Gyllenhaal znovu překvapil (Pozitivně) 3) Duncan Jones musí natočit Half-life (Jinak radši nikdo, takže asi nikdo)

Zelený sršeň (2011)

Konec je zábavně akční a konečně dorazí i trochu humoru, do té doby, ale jen plno Rogena, jehož průpovídky už po chvíli spíše bolí než baví, Kata, který se okoukal už v trailerech a občas nějaký ten zábavný režisérský pokus, který ale ne vždycky účelně a dobře zapadá do šablony komiksové jízdy. Podruhé ani za nic.

Zkažená úča (2011)

Potenciál šlo vytěžit mnohem lépe a řemeslně film působí poměrně odfláknutě, ale po nudném začátku se nakonec dostaví poměrně dost absurdních a nekorektních momentů, takže je to koukatelné a párkrát i vtipné. Možná o fous víc, než trapné. 50%

Zkrat (2011)

Uvěřitelná akční hrdinka, se kterou byste se opravdu nechtěli dostat do křížku, bohužel v nepříliš akčním snímku bez chuti a zápachu. Vojanda Mallory je tvrďačka k pohledání, jako hlavní charakter však za srdce nechytne, protože po celou dobu udržuje jediný 'pokerface' herecký výraz. Kolem ní se to hemží hereckými hvězdami, které však jako by se nudily a odškrtávaly si spolupráci se Soderberghem. Ten navíc jako režisér, kameraman a profesionální experimentátor selhává v akčních scénách, které více nudí, než pumpují energii. Nekouká se na to zle, Soderbergh má svým způsobem jistě všechno geniálně zmáknuté, ale z divákovy strany nutně převládá nezájem.