• Fantasy

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tak jo, koment si nechávám na poslední díl a s mnohaletým odstupem. Celá sága má ode mě tři hvězdičky a tak cítím povinnost vysvětlit - proč tolik, když rozhodně nejsem nevzdělavatelná patnáctiletá husa. Cons: 1) Bella je příšerná píča. Připomíná mi velice mou první ženu, a to jak celkovým vzhledem, tak fenomenální schopností dělat při psychickém utrpení neuvěřitelně nenávistné držky. 2) Celý příběh je debilní slaďárna. 3) Filmový tatínek je naprosto neschopný a bezradný pitomec. Pros: 1) Autorka si dala práci vytvořit svůj vlastní svět se svými vlastními pravidly a zákony. To se musí ocenit, i když je výsledek všelijaký. 2) Robert Pattinson dodal ksicht, jaký tu nebyl od dob Jamese Deana. Nemusím se však obávat konkurence. Jsem sice méně fotogenický a bulvárně nepoužitelný, nicméně celkově atraktivnější. 3) Líbí se mi velicí vlci. 4) Zjistil jsem, že je možné ignorovat pitomý příběh a bavit se vedlejšími postavičkami. Třeba Volturiovic klan je vyloženě k sežrání. 5) Moje žena se ve volných chvílích dovede čuměním na Ságu nenáročně zabavit, aniž by mě to vytáčelo, jako kdyby vejrala na nějakou ještě horší volovinu. 6) Sága bývá srovnávána s Harry Potterem. Sorry jako, ale je to o level či dva menší kokotina než Potter. 7) Mám sice víc jak třicet roků po konci puberty, ale pořád si to ještě pamatuju.

Doktor Hollywood (1991)

Je to volovina. Ale rozhodně se na to podívám radši než na našeho doktora Šafránka.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Asi jsem divnej. Mělo by mě to srát, ale... Je to pro mě asi nejzábavnější a nejstravitelnější pohled do holčičího světa. Vypadá to hrozně ukecaně, ale ta ukecanost sestává v podstatě ze samých dobrých postřehů a hlášek k popukání. Lorelai je krásná, vtipná, statečná, oduševnělá - a mít ji doma, nejspíš bych ji zabil. A toho odporně afektovanýho černýho buzeranta bych s chutí umučil (chápejte to prosím jako poctu herci i dabérovi).

Americká krása (1999)

Kouzelný pohled do nitra hodného trouby, jakým (doufám) už nikdy nebudu.

Mumie (1999)

Nebaví.

Sněhurka (2012)

Tohle nebylo špatný. Královna naprosto věrohodně zlá. Protože skutečné lidské zlo bývá právě takhle lekomyslně pitomé a nemá nejmenší tušení o tom, co vlastně páchá. Sněhurka tu není pasivně trpící husa. Protože za své právo je skutečně nutno bojovat. Její trestající verdikt vynesený bez mrknutí oka je naprosto férový a mnohem přijatelnější než nějaká humanistická shovívavost. Trpaslíci jako postižení lapkové vyvržení společností jsou mi rozhodně o mnoho levelů bližší než ty odporné disneyovské pitvořící se stvůry. A ani ten bollywoodský konec mě neuráží. V nebollywoodském filmu působí jako příjemná přísada. Celkově velmi příjemné překvapení. Takhle by měly vypadat pohádky.

Happy Feet (2006) odpad!

Nenávidíte své děti a chcete z nich vychovat naprosté debily? Pouštějte jim přesně takovéhle cool chujoviny.