Líbánky (2013)

Stále stejná písnička. Podle Hřebejkovsko-Jarchovského mustru - hrozný scénář plný nelogičností a vynucených situací a zápletek, a Geislerová hrající po x-té to samé. Body k dobru jdou jako vždy za velmi dobrý vizuál a řekl bych, že i Hřebejk se asi ještě snaží režijně něco vymyslet. Plusové body mu jdou za to naposledy, protože spolupracovníky si vybírá sám a měl by si uvědomit, že tudy cesta nevede. 3/10 P.S .Proč se to jmenuje Líbánky??

Terapie - Série 2 (2013) (série)

Celkově slabší jak první řada. Příběhy pacientů jsou slabší a jsou v nich divné momenty (emo dítě). Výjimkou je středa a případ studentky s rakovinou. Nejen, že jsou sezení o něčem a mají atmosféru, ale hlavně je tu důvod proč se dívat. Tím je opravdu vynikající výkon Terezy Voříškové.

Tom Yum Goong 2 (2013)

Tony Jaa stále umí lámat ruce, nohy a rozbíjet hlavy. To je to, co od něj chceme a očekáváme. A v několika scénách to zde i dostaneme. I když cca 70% filmu jsou bojové scény, tak ne vše je dobré. Bohužel snaha o originalitu a nápaditost dopadnou celkem zle. Zvláště scény s mopedama a v ohni jsou parodií na vše co Jaa kdy natočil. Naopak klasické ,,civilní" akce stále mají kvalitu. Jinak film vypadá klasicky jako od těchto tvůrců - děj lobotomistický, chaotická návaznost scén, která nedává smysl, herci nuloví. Těm vévodí opět děsivý RZA.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Bez debat nejlepší Stillerův film (se Zoolanderem). Ať už je tam angažován v jakékoliv roli (herec, reřisér,...). Over the top feel good movie. Je zde pohodová atmosféra s velmi dobrými (Benjamin Button) a přesně načasovanými vtipy. Některé scény jsou až přehnaně vysněné (nástup do vrtulníku, focení geparda), ale o tom ten film je. Nepřemýšlet, nehledat chyby a nechat se unášet dobrodružstvím. K tomu skvělý a vypiplaný (titulky, sms na hoře) filmový vizuál, v kombinaci s nádhernými exteriéry. Velká paráda. 9/10

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Zajímavý projekt. Neznám žádný z předobrazů (izraelský či americký), takže nemohu srovnávat. Každopádně mě tento seriál velmi zaujal, hlavně tím, že nutí k zamyšlení. Nelze to jen odkoukat a nic si z toho nevzít. I když se najde několik dílů, které nemá takový spád, či nejsou zas tak podstatné, divák je stále zvědav co bude dál a slušně se baví. Samozřejmě, že je to díky velmi dobrým hercům. Roden je velmi dobrý, i přes to, že se do role musel několik dílů dostávat. Ostatním vévodí výkony Táni Pauhofové, Kláry Melíškové a hlavně Martina Hofmanna, který mě opravdu překvapil. ostatní herci jsou ale také velmi dobří. Jediný problém mám s Ańou Geislerovou, která hraje dobře, bohužel představuje postavu, kterou jsem v jejím podání už několikrát viděli hlavně v Hřebejkových filmech. Jsem zvědav na další řadu.

Na život a na smrt (2013)

Solidní vojenský film. Trochu by námětem (zpackaná operace) připomíná Black Hawk Down, i když ten je o několik tříd výš. Každopádně celkem syrové, zručně natočené, s velmi dobrými akčními scénami (i když se na ně musí počkat). Velkou poklonu kaskadérům, protože ti si opravdu při pádech asi užili. Co se týče herců tak Kitsch a Hirsch jsou castingový megafaily - těm se Navy Seals opravdu věřit nedaj. Naopak velký palec nahoru za Bena Fostera, který byl vynikající ( a měl opravdu drsnou smrt). Walhberg kvalitní asi jako vždy. Úvodní titulky jsou perfektní.7/10

Legenda o "1900" (1998)

Úchvatné. V hlavní roli Tim Roth a Ennio Morricone. Některé momenty (klavírní souboj, nahrávání desky) opravdu byly dechberoucí. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.10/10

Zmizení (2013)

Jake Gyllenhaal po roce opět v mém horkém kandidátu na film roku. Když pominu výborný scénář a skvělé herecké výkony, tak musím vyzdvihnout precizní režii, které ve spolupráci s kamerou vytváří hutnou atmosféru od první do poslední vteřiny. Ač má film dvě a půl hodiny a nijak závratné tempo, tak je stále na co koukat, o čem přemýšlet. 9/10

Revival (2013)

Hlavní devizou filmu je to, že je celkem pohodovou zábavou. Herci jsou ve skrze bez problémů, vadil mi snad jen přehrávající Geišberg. Najde se se dost vtipů a hlášek, aby se člověk po celou dobu bavil. Což vzhledem k problémům, které film má, je velkým a hlavním plusem. A těch problémů je celkem dost. Asi největším je product placement. Skoro každý český současný film má s touto věcí problém, ale Revival je na něm hlavně postaven (SaSaZu, jinak pojmenovaní Nightwork, atd)a skoro mi připadá, že byl napsán vysloveně k reklamním účelům. Dalším co filmu moc neprospívá je jednoduchý, neuvěřitelný a nezajímavý scénář. Až se divím, že navzdory jemu a standartně unylé režii Alice Nellis , je tak zábavný. Po technické stránce film vypadá jako každý druhý, jen se mi zdálo, že hercům někdy nebylo moc rozumět. Na konec je lehká výtka k samotnému názvu. Pod pojmem revival si ve spojení s hudbou představuji, a nejen já, něco jiného a tudíž mě to ve spojení s tímto filmem přišlo clem matoucí. 6/10

Machři 2 (2013)

V prvních dvou minutách po*čije jelen Sandlerovi celej dům. Co dodat... Ta hvězdička je za asi dva dobré vtipy, Salmu Hayek a Buscemiho na party.