Žralokonádo (2013) (TV film)

Scéna, kdy Ian Ziering skočí s motorovkou do žraloka a po chvíli se prořeže ven a vytáhne i svoji zaměstnankyni, která uvnitř byla cca 5-10 minut, je prostě ,,zvráceně" geniální. Tohle, námět filmu a permanentní výraz ,,kde jsem se to kur*a ocitla" Tary Reid si zaslouží dvě hvězdy.

Gamshijadeul (2013)

Špičkový krimi-thriller se zajímavým mixem techniky a pouličního vyšetřování. K tomu velmi dobře napsaný příběh, sympatické postavy, hrané výbornými herci, a famózní záporák. To vše velmi svěže natočeno s občasnými kamerovými vychytávkami. Film nemá moc akce, ale když na ni dojde, tak je výborně zrežírována a natočena. Prostě výborný moderní krimi. Na závěr jsem se přistihnul, že už jsem asi viděl celkem dost asijských filmů, protože závěrečné cameo Simona Yama mě velmi pobavilo... 9/10

Yongseoneun eupda (2010)

Jsem celkem zklamaný. Slyšel jsem a četl jsem o drsném, a napínavém thrilleru. Bohužel jsem ale viděl pouze thriller, který, krom posledních cca 10 minut ala Se7en, je absolutně bez atmosféry a napětí. Krom již zmíněného závěru zde snad není ani jedna scéna, kde by byl nějaké větší emoce nebo hutnou atmosféru. Když se k tomu připočte několik logických děr a ne moc přesvědčiví herci, tak nemůžu hodnotit nějak vysoko. Je sice možné, že kdybych neviděl nějaké asijské filmy s podobnou tematikou tak bych šel výš. Takhle je to ale jen 6/10. Oproti I saw a devil je tento film opravdu pohodovou záležitostí.

Godzilla: Final Wars (2004)

Nejsem znalec žánru, takže moje hvězdy jsou za to, že jsou zde v podstatě všechny monstra, až že jsem se celku dobře, i když trochu zvráceným způsobem, bavil. Jinak nelze nic moc pochválit, Asi tak si to tiž představuji akční velkofilm, který by natočil Zdeněk Troška (viz. jeho prohlášení o Pánu prstenů). Neúnosná délka, debilní vševykrádající scénář, šílení herci a bídné triky. Na druhou stranu musím přiznat, že právě souboje monster, rozuměj gumových figurek, jsou tak bizarní, že jsou až zábavné.

Baekyahaeng (2009)

Celkem silné téma. Bohužel v první půli jsem se, asi jako dost lidí, ztrácel v tom kdo je kdo. V druhé půli, kdy se začalo vše vysvětlovat a zapadat do sebe, se bohužel začalo hrát celkem levně na emoce, vymýšlet zbytečnosti a hlavně z příběhu dělat něco většího než to je. To vše za doprovodu nádherné hudby z Labutího jezera, které se sem ale nehodí a absolutně jsem nechápal, proč zde byla použita.

Kdo s koho (1999)

S lehkým humorem natočený thriller se skvělou atmosférou a několika nezapomenutelnými scénami. To je podepřeno skvělým hereckém duem Ching Wan Lau a famózní Andy Lau. Ač normálně to moc nemusím, tak si umím klidně představit americký re-make za nějakých 30 - 40 milionu v produkci Pittovy Plan B. Pitt zahraje policajta a třeba Hugh Jackman roli Andy Laua. A v poklidu vznikne feel-good klasika typu Dannyho parťáci.

Most (2011) (seriál)

Seriálová špička - dokonalé postavy, herci, prostředí, scénář, zápletka. První řadě není moc co vyknout. Druhá se rozjíždí trochu slaběji. Naštěstí druhá půlka je opět na vysoké úrovni a vrcholí ve dvou skvělých závěrečných dílech. Třetí serie velmi dobrý, ač trochu pomalejší rozjezd a potom seriálová fantazie. 1. série 95% 2.série 90% 3. serie 99% 4.serie 85%

47 róninů (2013)

Příjemné překvapení. Po hrozném Reevesovu Man of Thai Chi jsem čekal jen to nejhorší, ale nakonec jsem viděl solidní fantasy legendu. Samozřejmě, že rozpočtových 200 mio tam vidět není, ale jinak výprava je dobrá, triky jsou taky v klidu a klidně dokážu kousnout i pár děr ve scénáři, hlavně proto, že se stále něco děje a nenudil jsem se. Překvapil i velmi snesitelný Reeves, i když samozřejmě daleko lepší je Sanada. Poklidných 7/10

Temný případ (2014) (seriál)

První dva díly jsou pomalejší ale výborné. Dále jen spadlá čelist a vyvalený oči. Výborný příběh, temná a hutná atmosféra, ale hlavně skvěle napsané postavy zahrané brilantními McConaugheym a Harrelsonem. Vše je zasazeno atmosférického prostředí plného amerických rednecks. Prostě absolutní spokojenost. Něco tak skvělýho tu nebylo od první řady Hry o trůny. Seriálová událost v tom nejlepším smyslu. Druhá série: Něco naprosto odlišného. Samotný případ je upozaděn a hraje se spíš na psychologii detektivů. K tomu byli potřeba adekvátní herci, což je splněno: Farrell tradičně výborný, McAdams skvělá v překvapivé roli, Kitsch, i když ho nemusím, tak v roli byl přesný. Největší překvapením je Vince Vaughn, který je nehorázně stylovej a herecky perfektní. Velmi se mi líbilo prostředí, hlavně přelety na kalifornskou krajinou, to se moc nevidí. Většinou je ve filmech/seriálech to , že Kalifornie=LA. Možná této řadě trochu uškodily týdenní rozestupy, což způsobilo těžší orientaci v ději. každopádně je to stále pecka, i když o mrňousek slabší jak první série...

Babovřesky (2013) odpad!

Chápu tu záplavu exkrementálních komentářů, Už chvíli přemýšlím co bych sem napsal a napadají mě jen podobná, či vulgárnější slova. Dokážu u Kameňáků přistoupit na tu hru, že to jsou natočené vtipy (i když všechny filmy hodnotím odpadem), ale necítím se u toho trapně - tedy u těch kousků co jsem viděl. Tady jsme ale opravdu v nejhlubších sr*čkách. A ještě hluboko pod nimi je ,,vtip" s předčasným koncem. Koho tohle zaujme, tak si zaslouží odoperovat půlku mozkových buněk co má - tzn, jednu za dvou. FUJ!FUJ!!FUJ!!!