24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Nehorázná akční pecka, která nemá slabšího místa a stále jede ve zběsilém tempu. Po True detective další letošní špičkový seriál. Z předchozích řad znám asi jen jednu a půl, ale to vůbec nevadilo. Zde stačí znám jen to, že Jack Bauer je borec a není radno ho nas*at. Pro Yvonne Strahovski další agentská role, i když diametrálně jiná než v Chuckovi, ve které je výborná ( a velmi sympatická). Zbytek herců je stejně perfektní, moc potěšil Stephen Fry.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Odpověď BBC na Boardwalk empire. Výborná gangsterská minisérie ze špinavého industriálního Birminghamu odehrávající se po 1. světové válce. To hraje velmi podstatnou roli, protože trauma z této, do té doby nazažité, války je zde skvěle vykresleno. K tomu velmi dobrý netradiční soundtrack a v podstatě všichni herci co jsem zde vyskytují, v čele s Cillianem Murphym. Druhá s řada je ještě lepší než první. 9/10

Velký draft (2014)

Obchodní prostředí v americkém profesionálním sportu je od zbytku světa poměrně specifické a tento film to velmi dobře ukazuje. Samozřejmě pro nás je svět amerického fotbalu poměrně vzdálený, ale i přes to lze představit atraktivní a zajímavý příběh. Když je to podpořeno kvalitními herci a zručnou režií, tak z toho vznikne kvalitní film. To je v tomto filmu splněno. Costner má charismatu opět na rozdávání a o jeho hereckých schopnostech se nemá moc pochybovat. Zbytek odvádí také kvalitní výkony. Obrovskou devizou filmu jsou záběry v reálného prostředí týmů, které je luxusní, spousta NFL legend a prostřihy z ikonických zápasů historie. 7/10. P.S. Kdyby to bylo basketbalové NBA, tak dávám 5*.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Bohužel, pokud po dvou třetinách akčního filmu si nemůžu vzpomenout na nějakou předchozí akční scénu, tak je problém. Ano, žvanění hodně, ale hlášek pomálu, a akce v podstatě jen na konci a ještě ke všemu ne moc přehledně natočená. Kdo by čekal, že nejlépe udělanou fight scénou 1 na 1 bude mít Ronda Rousey...? Ona jediná stojí za zmínku z ,,nového,, týmu. A to jen proto, že to není chlap. Zbytek členů už si ani nepamatuju. Každej z old týmu je stokrát zajímavější než kdokoli z mladších kolegů. Stejně tak Snipes, Banderas a Gibson, na kterých je vidět, že je točení bavilo a jsou fajn. Oproti tomu se vyskytuje děsivý a nějakou hláškou zoufale nevyužitý Ford.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Pokud se neřeší minulost Parkerovy rodiny ( rodiče a strýček Ben), tak jsem se solidně bavil. Nevadila ani linka s Gwen Stacy - ano hlavně kvůli opět cute Emmě Stone. Záporáci v pořádku. Elektro moc pěkně moc pěkně vymyšlen a díky tomu byla velmi dobrá i akce. Goblin DeHaana je dobrý příslib do dalších filmů. Prostě pro příště méně, nebo nic, z minulosti Petera Parkera a víc Spider-mana.6,5/10

Need for Speed (2014)

Je skoro až umění dát dohromady takovou hromadu špatných a nezajímavých herců. Tady se to povedlo. Nejsnesitelnější je Dominic Cooper, což není nejlepší vizitka. Co víc...příběh (scénář) nedává smysl a moc jsem ho nechápal. Závodní scény jsou absolutně bez napětí a skoro až nudné Výjimkou je závěrečný závod, za který je v podstatě celé hodnocení.

Sabotáž (2014)

Nehorázně hloupý film, který s bere neuvěřitelně vážně. Původně se mi líbil námět - nasrali jste kartel, tak za to budete platit. Bohužel, ale o tom film není i když to povětšinu filmu vypadá. Alespoň myslím, protože to postupně bylo blbší a blbší tak jsem nad tím přestal přemýšlet. Hloupý scénář se pokouší přebít otevřenou brutalitou, která ale je samoúčelná a nelogická. I přesto všechno se najde ve filmu několik solidně natčených scén, takže to není úplný odpad. Stejně ale zklamání.

Zátah 2 (2014)

Jediná drobná výtka - film je delší než by měl. Asi v tom je trochu vidět ještě ne úplně vyspělost režiséra/scénáristy, který servíruje kvalitní, komplexní mafiánský příběh a chce tam toho dostat co nejvíc. Ale to je drobnost, protože i přes to se divák nijak zásadně nenudí. Jinak jen slova chvály. Zejména k tomu nejdůležitějšímu, o se očekává... Akce je boží. Brutální, nápaditá a hlavně opravdu skvěle natočená. Práce s kamerou při jejím snímání je nevídaná - různé úhly, kinetika a přehlednost. Nic podobného jsem snad nikdy neviděl. Někteří uživatel zmiňují tzv. Greengrassovskou kameru - to nejde srovnávat. Ta jeho roztřesená se oproti Raidu 2 krčí v koutě a pláče.9/10

Něžné vlny (2013)

Standardně velmi dobří Čermák a Pauhofová a celkem fajn prvních 30 minut, kde bylo několik zábavných míst. Bohužel to ve zbytku není. Jen slepenec nesouvisejících scén, které jsou nepodařenou kopiích Báječných let pod psa. To nejhorší ale přichází v závěru. Scéna na Národní třídě mi připomněla dílko Zdeňka Izera Bezva parta, kde Alois Maňas vede delegaci soudruhů z ČKD na Hrad a omylem svrhne komunisty. Jenže u Izera to je vtipné, zde je to bizarní.

Godzilla (2014)

Godzilla vs. obří brouci z Hvězdný pěchoty. Zde je vše v pořádku. Střet je dost old school a dost poctou japonské sérii. Bohužel cesta k němu je dosti trnitá. Menším problémem je celkem dlouhé čekání na konfrontaci a plno nelogičností. Zásadnějším je to, že nás k ní provázejí absolutně nezajímavé, nebo zbytečné (E.Olsen), postavy. Jediná, která stojí trochu za zmínku (Cranston), se poměrně brzy odporoučí a štafetu převezme voják (Taylor-Johnson), na němž je pozoruhodné pouze to, že projede během filmu víc dopravních prostředků než Willy Fog během celé své osmdesátidenní cesty. Také vyniká, stejně jako postava Kena Watanabeho a dalších, v nekonečném čumění. Záběrů, kde kamera najede na herce a ten zírá do dáli, je ve filmu tolik, že je to, asi jako jediné, směšné. Což je taky poměrně pro mě problémem. Film se bere strašně vážně a není ani trochu odlehčen. Prostě radši Pacific Rim než tato Godzilla. 6/10 P.S. Prosím, přestaňte do těchto filmů sr*t děti.