Total Recall (2012)

Solidní letní blockbuster, kterému po řemeslné stránce není moc co vytknout. Colin Farrell je standartně dobrý, Biel i Beckinsale jsou sexy. Bohužel film má tři zásadní chyby. 1. NENÍ v něm MICHAEL IRONSIDE - čekal jsem alespoň nějaké minicameo. 2.Scénář není moc chytrý. To ale v tomto druhu filmů není zas taková překážka. 3. Tvůrci se moc drželi původního filmu (začátek je jak přes kopírák, v podstatě, i s dialogy). Kdo zná původní film, což asi tak 90% diváků, tak v podstatě dostává to co již bylo, i když trochu přepracované. Jak film plyne, tak znalý ví co má přijít a jen se čeká jak to bude podáno, což způsobuje místy nudu, i přesto, že na plátně se v podstatě stále něco děje. Myslím, že ti kdo film s Arnoldem neviděli, pokud takoví existují, tak se budou bavit více.6/10

Hunger Games (2012)

Neoriginální, hloupé, zdlouhavé a celkem nudné. Moc nechápu, že boj o život může být natočen tak unyle. I když teenageři, nejen ti američtí, nedělám si iluze, asi jsou nadšeni. Pro dospělejší zbytečnost. Potěšila sympatická Jennifer Lawrence, vždy dobrý Woody Harrelson a překvapivý Lenny Kravitz.

Temný rytíř povstal (2012)

Nemůžu si pomoci, ale Nolan tímto filmem udělal z obletovaného záporáka Jokera z Dark Knighta jen obecního neškodného idiota. Až v tomhle filmu byl hrdina, ať už se tím myslí cokoli, konečně doopravdy potřeba. Díky výtečné depresivní a bezvýchodné atmosféře první cca třetiny jsem se na Batmana opravdu těšil. A právě atmosféra je to co mi u druhého Nolanova Batmana dost chybělo. Co jinak napsat - herci výteční (ženské role a představitelky jsou na míle před Katie Holmes a Maggie Gyllenhaal), vizuál parádní a hudba famozní. Pokud ještě srovnám s další komiksovou letošní peckou Avengers, tak bych to dal asi zhruba na stejno, protože u obou filmů jsem čekal něco naprosto odlišného a oba to svoje naprosto splnily. I když nyní čerstvě asi je lepší Batman, asi o 0,25 bodu, ale uvidíme cos tím provede čas a další projekce.

Útěk z MS-1 (2012)

Jestli je nějaký film, kde hlavní hrdina opravdu drtí jednu hlášku za druhou, tak je to opravdu tenhle. Pearce si svoji roli užívá a to co mu vychází z úst opravdu stoj za to. To, Peter Stormare a výtečný psychopatický záporák jsou klady filmu, zbytek je šílená blbost. Jo a úvodní honička policie se Snowem je trikově asi to nejhorší od dob Ultraviolet.

Signál (2012)

Musím se přidat k těm názorů, že největšíí chybou filmu je to, že tvůrci nevědí co chtěli točit, jestli komedii nebo drama. Zhruba první polovinu vše běží poměrně dobře, scénář docela ještě funguje a herci hrají dobře. V druhé části se ale vše začne rozpadat, natahovat a moc se neví co s tím. Vina je tak napůl na režisérovi, který opět nepřesvědčil, a na scénáristovi - oba si s příběhem nevědí rady a film začíná dost nudit. Umím si námět představit jako komedii, stejně tak jako klasiký podvodnický film a podstatě i jako charakterové drama - tohle je bohužel taková nesourodá směska všeho. Dost mi vadilo také mnoho,,etno" záběrů (povětšinou detaily srkz sklo, pohledy proti slunci atd.), které uvozovaly další scény. Stejně tak mě dost otravovala špatná muzika, která jako by měla opravdu hodně umocňovat scény, v tomto filmu ale byla opravdu nahlas a iritující. Celkově mě to dost mrzí, protože herci, ač většinou představují dost nesympatické charaktery, jsou velmi dobří. To je jeden, vlastně asi jediný, z kladů filmu.4/10

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Jeden z najjasnějších odpadů co jsem kdy dal. V tomhle filmu je snad opravdu všechno špatně. CGI vypadá hnusně a nefunguje samo o sobě, natož v interakci s živími herci - to vůbec. Většinou to je tak , že herci koukají a šahají do prázdna. V jednom záběrů, kdy Saxana vzlítá na koštěti, pravděpodobně nějak vyšlápla z pozadí a úplně jí zmizí nohy - no děs. Herci jsou pekelní - ale zde je to asi tím, že opravdu nemají co hrát, scénář je děs, nebo jsou jejich postavy zbytečné (Nárožný). I když vlastně všechny postavy jsou zbytečné, protože něco jako děj zde není. Ve filmu je taky opravdu mnoho neligočností a wtf věcí, které popírají nejen samu sebe, ale také předchozí Dívku na koštěti (dále DnK) z roku 1971. Tak jen něco na ukázku - jsou zde spoilery, ale to v případě tohoto filmu vůbec nevadí.Hned na začátku je cca 4 minutový sestřih Dívky na koštěti a k tomu voiceover co se v ní událo a co bylo dál, když pominu to, že se zde říká, že Saxána z DnK vystudovala a pak měla holčičku - zde je holčičce cca 7 let, tzn. měla ji v cca 50 letech, tak se v úvodu také zmiňuje, že škola kouzel je někde po Pardubicema nebo Jičínem (což není moc u sebe), ale za dalších 5 minut se do ní dostanou skokem do studny, která je v Praze... Dále co si pamatuju, tak v DnK se tatínek (Menšík) ,,staré" Saxány napije lektvaru, aby mohl zůstat mezi lidmi - zde se ho ale malá Saxana vydává vysvobodit v zemi pohádek z moci Baby Jagy (evidetně ta z Mrazíka!!!), kde je zavřen v podobě netopíra (ano Menšík již nežije)... další WTF je přítomnost čaroděje Viga, který se normálně vyskytuje v ARABELE - zřejmě pohádkový crossover... No prostě jeden velkej blázinec. Oprvadu netuším, kdo je cílová skupina - děti to asi nebudou, protože hlavní část filmu je o tom jak stará teta krade a lstí loví ženichy (což se na konci rozuzlí megawtf scénou, kde se roztrojí...). Naopak dospělí u tohodle filmu si budou od začátku klepat an čelo a nebudou vědět co se tam jako moc děje (pokud toteda nebude ta samá sorta, co chodí na Líbej jako Bůh). P.S. jediný co mě trochu pobavilo a přiučilo, byla to, že když ze záchodu pro draky (opravdu) vyjde drak a místo mytí rukou se napije a odplivne - tak nějak jsem pochopil, že draci asi vykonávají potřebu tlamou...

Líbáš jako Bůh (2009)

Proč dávám jednu hvězdu? Protože film nevypadá hrozně a je docela solidně natočen - tzn. nevypadá jako televizní inscenace, protože Oldřich Kaiser dokáže ustát i takovej odpad. Hlavně ale kvůli Jiřímu Bartoškovi, který pochopil co je ten film za sr.čku a navzdory paní režisérce dokázal vytvořit poměrně sympatickou postavu. Jinak je ale film totální PEKLO. Docela by mě zajímalo v jakém světě žije a jaké drogy bere Marie Poledňáková, protože scénář nedává vůbec žádný smysl (pokus o něčem jako scénář budeme mluvit), postavy jsou absolutně nesympatické (krom výše zmíněných výjimek) a chovají se jak magoři. O režii platí to samé - to co fungovalo před 30ti lety ve filmu s dětmi opravdu nefunguje dnes s lidmi po padesátce (pseudo humor - zde několikero pádů). O hercích hanba mluvit (krom výjimek) - je pravda, že jich zde moc není (osoby jako je Pogodová, Morávková, Vojtek opravdu za herce považovat nelze) a pokud tak jsou zde naštestí jen chvíli (Postránecký, Šteindler, Hrzánová, Dolanský). Opravdu nejsem cílová skupina filmu, ale to snad nemůže být nikdo, kdo má trochu inteligence a hrdosti. 2/10 P.S. Měl tohle Arnošt Lustig zapotřebí???

Zátah: Vykoupení (2011)

Na plnej kotel to rozhodně není, ale každopádně to je po docela dlouhé době bojovka s nabušenou akcí. Samozřejmě příběh je prostinký, jak je u podobných filmů zvykem, ale akce je velmi dobrá. Není to taková ta ,,čistá" choreograficko-kaskadérská práce jako třeba Ong Bak či Tom Yum Goong, spíš je to brutální survival, kde jsou pistole, mačety, sekery a nože povoleny. Samozřejmě i zde je choreografie promyšlená a výborná (závěrečná bitka 2 na 1 je famozní). Co dodat jinak - Iko Uwais je celkem sympaťák, hlavní záporák je solidní psychopat, ale jinak prostě bčko.7,5/10

Sokol, síla tradice (2012) (pořad)

Krásný důkaz, jak je v dnešní době Sokol zastaralá a nemoderní organizace, která se pachtí ve své minulosti a moc neví, a v podstatě ani nechce vědět, jak se profilovat do budoucna. To píšu jako člen Sokola.

Ip Man 2 (2010)

V podstatě stejné jako první Ip Man, akorát že zde jsou zlí britové. Jinak vše při starém - jednoduchý příběh, Donnie není moc dobrý herec (už i kvůli tomu neleze srovnávat s Jetovým Fearless či serií Once upon a time in China - Jet Li hraje daleko lépe) a akční scény nejsou úplně dobře natočeny (divný střih + divné dráty). Potěšil Sammo Hung, který je fajn, a a závěr s Brucem Lee.