Nedotknutelní (2011)

Měl jsem z tohodle filmu celkem strach, protože opravdu nemusím filmy s postiženými lidmy, kde se většinou babrají v jejich osudu a vytvářejí tím dojem kvalitní podívané . Intouchables je naštěstí pravý opak. Velice příjemná komedie s velmi přirozenými herci, kteří jsou sympatičtí a vtipní (scéna na opeře je rozsekávací). Za pozornost taky stojí po celou dobu filmu výborná hudba.

Tohle je válka! (2012)

Bída. Tom Hardy je borec a Chris Pine je sympaťák. To plus asi 2-3 celkem vtipné momenty si lepší hodnocení nezaslouží. Celkově to vůbec nefunguje jako akční, romatický a v podstatě ani komediální film. Celý film je zbytečně roztahaný a nudný. Reese je pěkná, ale herecky dost špatná + její filmová postava je dost nesympatická. Ještě horší je Chelsea Handler - tak protivnou postavu už jsem velmi dlouho neviděl.

Avengers (2012)

Nejlepší komiksovka co byla natočena. Moc dobrý scénář i režie, díky čemuž každý z hrdinů dostane dost prostoru a není upozaděn. Plus několik skvělých vtipů (Hulk vs Loki je best). Herci jsou velmi dobří a je vidět, že si užívají a baví se. Samozřejmě kraluje Downey ( výtečná chemie mezi níma Paltrow z Ironmanů pokračuje),překvapuje Renner a Scarlett a Cobie jsou hot. Přeju filmu každej dolar, a že jich bude hromada, protože chci vidět další marvel filmy. Celkem by mě zajímal film s Hawkeyem a Black Widow. Nejsem si jist jestli by utáhli každý svůj film, ale dohormady by to mohl být skvělý komikso-špionský film.

Stud (2011)

Výtečná kamera, skvělí herci a velmi dobrá atmosféra (cca 3/4 filmu). Ta je vytvořena skvělou hudbou, které přesně odpovídá tomu, co se odehrává ve filmu. Takhle padnoucí záběry na hudbu a obráceně jsem viděl snad naposledy u Collateralu. Opravdu mě to dostalo. Už méně to o čem byl samotný film, pokud měl tedy nějakou větší hloubku. Stejně tak mě moc nevzal vyhrocený etno konec. 7/10

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

Celkem zklamání. Sice skvělá animace a pěkná hudba, ale bohužel příběh je slabší. Film neví jaký chce vlastně být - jestli komedií (hudební čísla), romantikou nebo dramatem. První půle se zdá být komedií hlavně díky mimozemšťanům, kteří jsou v druhé půli úplně zbyteční, a až muzkálovým výstupům. Naproti tomu je druhá půle temnější, objevují se zde najednou postavy, které zde dosud nebyly a mají být asi osudové (Stín a lovec). Zvlášť ten druhý je ale v podstatě jen výplní. Tím pádem je film, i přes krátkou stopáž, zdlouhavý a nudný. Třetí hvězdu v podstatě dávám za scénu, kdy Yobi vezme plyšového medvěda a dá ji skutečnému (geniální) a celkem emotivní závěr.5,5/10

Ranař (2011)

V podstatě koukatelná průměrná komedie v naprosto famózním Liev Schreiberem, jako bitkařem veteránem, a solidním Scottem a několika výbornýma hláškama. Kousek čtvrtý hvězdy klidně přidám jen za to, že to asi bylo podle skutečnosti. Příjemné překvapení.7/10

Vendeta (2011)

První hodině nemám moc co vytknout. Možná začátek s mladými herci je trochu delší, ale to nějak moc nevadí. Jinak je to velmi dobré psychologické drama jednoho člověka. Problém je trochu v posledních 20ti minutách, kde vyvstane několik pro mě logických otázek (proč si jel Kaiser zavolat a neodjel s tím klukem rovnou pryč...?). Ale i přes několik takových zvláštností film má po celou dobu napjatou atmosféru, výtečné herce (ty dospělé) a velmi dobrou kameru.7/10

Bastardi 2 (2011) odpad!

Tomáš Magnusek je asi největší mafián na světě, protože jinak není možný, aby měl na svoje ,,filmy" peníze. A pak také samozřejmě musí herce vydírat, protože jinak si neumím představit, že hrají v takové sračce. Bastardi 2 je jasný důkaz, že peklo musí existovat, protože jsou ještě daleko horší než jednička. Tam alespoň asi tušili co zhruba chtěj točit, zde opravdu ne. Docela bych chtěl poznat sebetrýzniče, pokud nějaký existuje, který na tohle šel do kina a dal za to peníze. Našel jsem ale i jedno pozitivum - zvuk je naštěstí tak zprasený, že pokud ve scéně fouká vítr nebo je slyšet vedle auto, tak absolutně přehluší hovořící postavy, takže jim naštestí není rozumnět. To samé platí , když jsou hovořící postavy trochu dál od kamery. Ke všemu hraje velmi hlasitá, stále stejná, strašná něcojako hudba, takže ve výsledku asi třem čtvrtinám filmu není rozumnět. To je velké plus. Posledních cca 15 minut s automobilovou honičkou, zastřelením Dejdara a následným Magnuskovým úprkem je něco absolutně nevídaného. Umím si to možná představit jako scénku z Monty Pythona.

Spartakus (2010) (seriál)

1.řada 90% 2.řada (Vengeance) - škoda Andy Whitfielda, nový představitel není nic moc. Pokud se to odehrává v interiéru (dům, město, chrám, aréa) je to v klidu, ale ve ,,volném prostředí " je to dost studiový papundekl. Každopádně stále velmi koukatelné.7/10. 3.řada (4/10) - velmi slabé. Jen pár dílů bylo opravdu dobrých. Představitel Spartaka velmi špatný a některé postavy se staly nesnesitelnými (Naevia). V podstatě jsem to dokoukal jen proto, že byl ohlášen celkový konec. Celkově první řada špička a postupně to šlo dolů.7/10

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Herci se chovají a mluví mezi sebou jako normální lidi, to je v českém filmu poměrně nestandartní a již to povyšuje Přebor na něco víc. Stejně jako seriál je film perfektní obrazem, nejen, vesnického amatérského sportu a života - podobných Kuželů, Jarmilů znám několik. Celé to stojí s perfektními herci - famozní Krobot,ač jeho herecký rejstřík není moc obsáhlý, tak je uvěřitelný a věrohodný v každém okamžiku, výborní Vetchý a Novotný. Stejně tak všichni ostatní v čele s Luďkem Sobotou, jehož role oproti seriálu ustoupila do pozadí, ale když je potřeba tak zazáří. Scénář, i když se nedá říct že by měl složitý děj, tak je chytře a uvěřitělně napsán a obsahuje, také díky přesné režii, opravdu geniální scény, které dokáží ukázat vážnost situace, i když jsou podány poměrně hrubým způsobem (většina scén Krobota a Hartla v nemocnici, útěk Krobota z nemocnice). Nejlepší komedie od Pelíšků!! 9,5/10