Zuřící býk (1980)

Boxerský film, ve kterém o box zas až tak nejde? Proč ne. V takovémto balení je houšť a větší kapky. De Niro je Bůh (ale to stejně všichni už dávno vědí).

Maffiósso (1998)

Solidní průměr. Některé frky byly geniální (,, Přivezl jsem ti dárek z Koreje":-)). Některé byly dost ohrané (různě padající Bridges, zvracecí pohřeb).

Sin City - město hříchu (2005)

Z tohoto filmu jsem opravdu nadšen. Z komiksové předlohy jsem znal jen Sin City a Big Fat Kill. Filmové převedení je až neuvěřitelně věrohodné. V Big Fat Kill mi film přinesl i rozluštení některých věcí, ve kterých jsem byl u komiksu trochu ztracený. Co se týče jednotlivých epizod tak nelépe hodnotím Yellow Bastarda, který mi, i když byl rozdělený, připadal jako nejsvižnější a nejfilmovější.Je to také možná tím, že jsem tuto,,povídku! neznal. Plus skvělý Bruce Willis a Jessica Alba, která teda hrát moc neumí, ale hezky se na ní dívá. Sin City ovládl Marv, který se stal Rourkovou životní rolí. Solidní je taky Elijah Wood. V Big Fat Kil mě trochu zklamal Benicio Del Toro, i když v rozhovoru s pistolí v čele je výtečnej. Vizuální stránka filmu je opravdu skvělá, černá a bílá dodává všem něco navíc. Drsňáci jseou ještě drsnější, sexy ženy ještě více sexy (doufám, že dopadne účast Salmy Hayek v SC2 :-)). Záverem co dodat. Prostě FAIR TRADE. P.S. Na začátku jsem byl tochu zaraženej z toho , co tam dělá Harnett v Lady in Red. Konec mi to vysvětlil...

Dannyho parťáci 2 (2004)

Oproti zábavné, stylové a vtipné jedničce, je tohle dooost hrozný.

Formula 51 (2001)

To je prostě FUCKIN´ bombice. Samuel a Robert Carlyle, ten daleko víc, jsou prostě geniální.

Milionový závod (2001)

Po tom co jsem to viděl podruhý musim jednu * přidat. Hlavně je to díky Cleesovi a Lovitzovi.

Lovci pokladů (2004)

Nenáročný, dobrodružný, místy překombinovaný film, při kterém jsem se bavil. Potěší role Harvey Keitela a Ch. Plummera, i když tam jsou oba jen chvíli.Cage je takovej standartní, Sean Bean si zahrál dalšího kvalitního záporáka. A Diane Kruger ... je moc pěkná.

Válka světů (2005)

Za tak přiblblej konec se prostě nedá dát plnej počet. I přes mnoho nelogičností jsem se obrovsky bavil. To však přestalo, když Cruise zničil Tripoida(či jak se to jmenovalo). Potom už to byla naprostá šílenost. A závěrečná scéna, kdy se celá rodina shledá u nejčistčího a asi jediného baráku v Bostonu, a z něj vyjde jeho syn, kterej měl bejt tak 10x mrvej - no nevím jestli to má takovejhle režisér zapotřebí. Co se týč e herců, tak Tom Cruise znovu, po Colaterallu, zahrál skvěle. Dakota Fanning mu výborně sekunduje. Moc mě nezaujal Justin Chatwin. Snad podruhé se mi líbil Tim Robbins, který zahrál opravdu solidního magora. Celkově tedy jsme byl spokojen. Líbilo se mi, že film není v podstatě o mimozemšťanech, ale hlavně o lidech, kteří jsou opravdu civilní. Trochu mi to připomínalo Znamení. Ale ten konec... P.S. ještě jedna poznámka k hudbě. Párkrát se mi stalo , že jsem nerozeznal filmovou hudbu od zvuku co vydávali mimozěmšťani před útokem.

Hard Boiled (1992)

První hodina trochu nemá atmosféru. Je to jen výborně natočený sled akčních scén. Ale stále ****. Postradaná atmosféra přichází v okamžiku, když Tony Leung a Chow Yun Fat na sebe míří pistolema. Od tý doby to je nevídaná záležitost, za **********. Scény Fata s miminem patří k nejsilnějším filmovým momentům, které jsem viděl. Celkově tedy jasných *****. Přesto ale Lepší zítřek a The Killer mi přišli ještě lepší.

Vězení v plamenech (1987)

Nemůžu dát plnejch pět*, začátek (cca 25 minut) je dost nudnej. Potom převezme otěže filmu Chow Yun Fat a je to fakt paráda. Původně sem čekal něco trochu jiného, od Lama jsem viděl jen Full Contact a dva filmy s JCvD, ale byl jsem naprosto spokojen. Doufám, že Magicbox bude pokračovat v HK legendách, a že se dočkáme ještě vypečenějších kousků(Hardboiled, Lepší zítřky atd.)