Deadpool (2016)

Čakal som, že to bude dobré, ale že to bude až takto dobré? Jednoznačne najlepší snímok z dielne Marvel, ktorý ťaží z dynamickej štruktúry príbehu a večne ukecaného antihrdinu Reynoldsa. Nekorektný humor s nekonečnými hláškami sú ťažiskom filmu a akčné scény len dotvárajú celkovú (výbornú) atmosféru. Osobne som sa veľmi dobre bavil a preto sa prikláňam k piatej hviezde.

Ant-Man (2015)

S nadhľadom natočená marvelovka. Svieža, svižná a veľmi vtipná. Po posledných Avengers som mal pocit, že celá táto značka upadá, no Peyton Reed ju dokázal opäť pozdvihnúť na level, na ktorý patrí. Paul Rudd skvelý, Douglas potešil no a mne neostáva nič iné, než nedočkavo čakať na ďalšie filmy tejto série. 80%

The Class of 92 (2013)

Ako fanúšikovi United mi nezostáva nič iné, než dať plný počet. Skvelý dokument o skvelých hráčoch, kedy bol futbal ešte futbalom. 99' rok bude navždy historickým momentom pre červených diablov.

Sázka na nejistotu (2015)

Svižný a celkom vtipný pohľad do sveta financií, finančných machinácií a podvodov so skvelým hereckým obsadením. Škoda však tej náročnosti, kde sa človek pri tých všetkých termínoch a číslach stráca. Chýba tomu ľahkosť s akou bol natočený Vlk z Wall Street, kde divák nie je zahltený vecami, ktorým ani nerozumie. Musím si to zrejme pozrieť ešte raz, ideálne s dabingom.

Pod kůží (2013)

Artový film by si zrejme zaslúžil vyššie hodotenie, no ja však nejako nemôžem. Pri jeho sledovaní som mal v sebe fakt divné pocity, ktoré nakoniec vyústili do sledovania v "stand by" režime. Nepochopený snímok tak dostáva len 1 hviezdu, aj to viacmenej len z ľútosti dať odpad.

Slova (2012)

Myšlienka perfektná, no prevedenie horšie. Škoda tak krátkej stopáže, kde vrstvenie príbehu nedostáva dostatočný priestor a tak stráca na sile. Príbeh veľmi pútavý a nápaditý, no vo finále tomu proste niečo chýba. 65%

Legendy zločinu (2015)

Celkom zábavná, ale v celku priemerná gangsterka. Helgeland ako keby nevedel, či sa má viac venovať vývoju romantického vzťahu, alebo temnej stránke podsvetia. Nevyrovnanosť postáv ma niekedy privádzala do zúfalstva, no v zápätí to vyvažovala dávka čierneho humoru. Jeden Hardy perfektný, druhý dosť otravný a celkový výsledok filmu tak trochu nedotiahnutý...

Osm hrozných (2015)

Neskutočne prepálená stopáž, kde na vykreslenie pointy filmu stačila posledná hodina. Prvých 90 minút nekonečná nuda, kde sa absolútne nič nedeje a dej sa nikam nevyvíja. Osobne som čakal podstatne viac, než len suché dialógy v jednej jedinej miestnosti, kde je dopredu jasné, čo sa stane. Tarantinov rukopis je žiaľ predvídateľný a ničím ohromujúci. Jednoducho povedané, surovo prehnaná, krvavá NUDA. 40%

Warrior (2011)

Film plný klišé, kde všetci vieme, ako to celé skončí. Zachránilo to však geniálne herecké stvárnenie postáv (Hardymu tlieskam v stoji) a rozuzlenie v samotnom závere. Určite si to pozriem ešte raz.