Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Priznávam, že som na film narazil úplnou náhodou cez streamovaciu službu. Hmm, a ako dobre, že sa tak stalo. Príjemná a svieža fantasy, plná nápaditých momentov, ktorá celý čas svižne odsýpa a graduje. Bolo to zábavné, hravé, vtipné a celkom originálne. Takto nejak si predstavujem spracovanie fantasy žánru v roku 23/24. Bavil som sa. 85%

Berlín (2023) (seriál)

Infantilná, naivná a lacná španielska telenovela s náznakom krimi thrilleru. Keďže to je spin-off Papierového domu, malo to byť ale presne naopak, resp. to sme aspoň očakávali. Neskutočná nuda, rozťahaná na 8 epizód, kde by reálne stačila polovica. Kam zmizli dokonalé akčné heisty plné zvratov, kde sú nápadité triky a prečo to celé nedáva žiadnu logiku? Vysoké hodnotenia fakt nechápem. Nuž, čo už.....veľmi slabých 15%

Sandman (2022) (seriál) odpad!

Absolútne nudná, rozťahaná lgbt blm sračka z dielne Netflixu, ktorá bola pre mňa definitívna a posledná kvapka k zrušeniu tejto pomýlenej, úchylnej a nechutnej streamovacej služby.

Batman (2022)

Čím dlhší, tým lepší...vraj...no pri niektorých filmoch to zjavne neplatí. Po prvej polhodine s úžasnou temnou atmosférou a náznakom skvelého filmu prišlo rýchle vytriezvenie vo forme opatrného "PEGI 13" spracovania. Kam dopekla zmizla krv pri mlátení všetkých zloduchov, ako môže niekto zomrieť po strele do ramena a naopak vstať s úsmevom po dvadsiatich ranách do ksichtu od mutagénového Batmana? Prečo Pattinson bez obleku vyzerá ako "emo-upír" tesne pred samovraždou cesnakom? Mám z toho všetkého zmiešané pocity a preto mi nevychádza nič iné ako obyčajný priemer. 50%

Podvodník z Tinderu (2022)

Išiel som do toho s miernymi obavami, ale musím priznať, že to bola pecka od prvého momentu. Tak sofistikovane vymyslený zločin, až tlieskam. Priznám sa, že by ma v živote nenapadlo koľko hlúpych ľudí chodí po tomto svete. Nuž smola, pre nich... 80%

White Lines (2020) (seriál)

not great, not terrible...

Boratův navázaný telefilm (2020) odpad!

Na rýchlo zbúchaná, jednostranne zaujatá propagandistická zlátanina, ktorá má za cieľ nakloniť misky váh na jednu stranu v prichádzajúcich amerických voľbách. Nie, že by som sa vôbec nezasmial, alebo že by to bolo úplne zlé, ale ja jednoducho takéto veci nedokážem prekusnúť.

Joker (2019)

Psychologická dráma s geniálnym stvárnením utrápeného človeka, z ktorého povstane jeden z najikonicnejších záporákov v komixovom svete vôbec. Úžasný Joaquin Phoenix, skvelá depresívna hudba a temná atmosféra sálajúca z každého záberu ukázali, že komixovka sa nemusí točiť len pre deti. Osobne mi už totiž lezú na nervy všetky tie CGI farebné "marvelovky" sprevádzané sileným a trápnym humorom, preto som nesmierne rád, že Phillips ukázal, že sa to dá aj inak. Teším sa, kedy si film pozriem znovu, jednoducho pecka! 95%

Král (2019)

Klobúk dolu pred Netflixom za tento podarený počin. Po veľmi dlhej dobe vznikol poriadny stredoveký biják ktorý má všetky potrebné atribúty (surovosť, blato, krv, intrigy...) a zároveň nepretláča zbytočné romantické prvky, ktoré sú často krát len na škodu. Skvelé herecké výkony a ich "neokukané ksichty" už len dotvárajú dokonalú, vierohodnú atmosféru. Určite chcem viac takýchto filmov! 90%