Letní bouře (2004)

O čem to je? Trochu jiná letní romance. Příběh dospívajícího chlapce Tobiho jenž se zamiloval do svého nejlepšího přítele Achima. Co já NATO? Není to čistá 5ti hvězdičková palba. To by musel být film o kapku depresivnější, zbavený několika (povedených) komických scén. Režisér velice efiktivně pracuje se symbolikou (spadlý strom, loupání kůže, vedro, déšť). Mladí herci jsou téměř všichni velmi přesvědčiví (ti jenž nemají co hrát, jsou pak prázdnými karikaturami). Zejména vyniká Alicja Bachleda-Curus jako láskou zaslepená s větrnými mlýny bujující Tobiho přítelkyně. Ve výsledku velice povedený romantický film o poznávání sebe sama.

96 hodin (2008)

O čem to je? Unesli jste mně dceru a chcete jí prodat jako bíle maso. No počkejte, koupím si letenku přiletím do Paříže a stylově vás všechny pozabíjím. Co já NATO? Stylová akční jízda (mix Komanda a Bourna) jenž není ničím víc a ani se nesnaží tvrdit opak. Bitky, přestrelky, honičky jsou natočené velice efektivně a líbivě. Neeson působí neskutečně sympaticky a jeho odhodlaní mu věříte. Ve výsledku solidní akční triller-přesně tak to má být.

Mlha (1980)

O čem to je? Partička námořníků, se vrací na místo kde byli před sto lety zabiti. Co já NATO? Možná před nějakmi 30ti lety to mohlo býti strašidelné nebo alespoň napínavé. V dnešní době film působí neskutešně zastarele a vyčpěle. Atmosféra strachu se ztratila v mlze a po celý film je na dovolené. Herci jsou křečovití (promiň Jamie), ale ono není co hrát. Ani se mně nechtělo věřit, že mlhu má na svědomí John Carpenter.

Čekání na zázrak (2009)

O čem to je? Mozaika lidských osudů. Lidí na okraji společnosti, jenž touží po lásce. Co já NATO? Další z filmů s více příběhy jenž se prolínají a ovliňují. Powder Blue disponuje hrdiny - vyhrheli, lidskými troskami, jenž jsou minimálně morálně pokřivení. Své prohrešky si však uvědomují a touží po odpuštění. A teď k tomu nejdůležitějšímu. Ano Jessica Biel je nádherná ženská (hraje docela pěkně) a ukáže prsa:-). Podobné filmy: Crossing Over.

Nezvratný osud 3 (2006)

O čem to je? Parta náctiletých krasavců a kočiček utekla smrti. Tá má ale svůj pevný a neměnný harmonogram (asi ho dělá MS Project). Pro dotyčné si přijde v nadmíru krvávé a bolestné podobě.....Co já NATO? Pračka na peníze jménem Nezvratný osud vyplivla třetí díl, jenž nepřináší nic nového. Hlavní hrdinové jsou krásní (Mary Elizabeth Winstad asi trochu miluji) a tupí (kdo přežije je jasné při úvodních titulcích). Smrti ač krvavé, šustí papírem stejně jako celý film. Nastavovaná kaše nejhrubšího zrna.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

O čem to je? Pohádka o tom proč Wolverin nenávídí svého bratra Victora, jak přišel ke kostře z adamantia a ztratil paměť. Co já NATO? Problém je v tom, že zajímavé postavy jako jsou Gambit, agent Zero, Deadpool jsou trestuhodně nevyužité a filmem se jenom mihnou (aby chcíply) zatímco ty méně zajímavé Stryker, Victor, Wolverin z plátna téměř neslezou. Režisér krmí diváka kýčovitým pohldem na kanadskou přírodu a 50ti kilo svalové hmoty Jackmana. Triky jsou na solidní úrovni, i když nevybočují z průměru. Kéž by tvůrci našli odvahu a natočili film s Gambitem a Deadpoolem. Tihle dva mají charisma jenž by film utáhlo bez problému. Sorry Wolverine ty ho nemáš.

Pátek třináctého (2009)

O čem to je? Partička náctiletých smradů (fešáků a fešand) se chystá užít si víkend. Navíc kolem na motorce objíždí malebnou krajinu děsnej drsoň (fešák) a hledá svojí sestru (fešandu). Jedinej nefešnej člověk v tomhle filmu je Jason Voorhes. Co já NATO? Milionkrát natočená variace vraždění děcek, jenž ničím nepřekvapí. Prostředí kolem jezera není příliš strašidelné. Co se skladby juniorů čekajících na smrt týče, máme zde černocha a žloťocha (kdo vsadí 5 Kč, že alespoň jeden z nich přežije), pak nějaké to maso co půjde na porážku a hlavního hrdinu, ke kterému se na posledních 20 minut přidává jeho (ukvíkaná) sestra. Vraždy (až na jednu) jsou nudné a nezáživné. Snaha autorů vystrašit diváka vede k neskutečně komickým situacím. Jason (má dobré dva metry a 130 kg) se za nevinou obětí dokáže zcela neslyšně zjevit (kde se ale předtím schovával, asi pod rohožkou), stovku je schopnej uběhnout pod 9,5 vteřiny (Bolte boj se). V předchozím filmu Marcuse Nispela hrála Jessica Biel a dobrých 20 minut pobíhala v promočeném bílém tílku. Tady nebyla ani Jessica ani to tílko. Prostě nuda.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

O čem to je? Třetí díl upíro vlkodlačí série nás zavádí do středověku mixlého středozemí. Ústřední dvojicí je milenecký pár. Ona dcera upířího knížete, on vlkodlak - sluha. Co já NATO? Sice ne tak stupidní jako druhý díl, ale rozhodně ne tak povedené jako první díl. Samoúčelné cool záběry střídají stupidní rozhovory jenž by rády posouvaly děj vpřed. Film opisuje, kde se dá a vůbec se to nesnáží popřít. Ve výsledku nuda jenž se dá snést.

Zákon gangu (2008) (seriál)

O čem to je? Sons of Anarchy je motorkářský gang. V jeho čele stojí postarší vůdce za jehož zády nebezpečně vystrkuje růžky mladá krev. Co já NATO? Poměrně nekompromisní seriál, z prostředí drsných chlapů (a žen). Příběh se rozjíždí pomaleji a graduje v předposledním díle. Postavy byly obsazeny bandou těch nejdrsnějších herců, jimž z úst létají dialogy ostré jak břitva. Několikrát jsem zatoužil nasednout na motorku, přibrat nějakou kočičku a postřílet pár grázlíků. Závěr první sezóny pak slibuje pekelnou jízdu.

Bailando - Tančím pro tebe (2007) (pořad) odpad!

O čem to je? Taneční soutěž kde, vítězstvím je finanční odměna pro blízkého jednoho z tanečníků, druhým z tanečního páru je pak celebrita. Co já NATO? Právě jsme s kámošem dohráli Tekkena a máme na palcích otlačené šipky od zuřivého mačkání. Dáváme špeka a pouštíme Novu. Má zkouřená mysl přemýšlí proč má ta Borhyová tak megavýstřih, proč Jirka Mádl v námořnickém tričku po pódiu pobíhá namísto aby tančil. Kopám do sebe panáka vodky a říkám si, že horší to být nemůže. Může, záběr na rodinu kterou postihla pohroma, všichní pláčí až na mě, se zájmen sleduji své palce a zjišťuji, že jsem schopen hrát Tekkena. Sbohem Bailando. Ano dostal jsem za bojovníka pana Kořínka, vítězství je nevyhnutelné.