Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Zcela neoriginální a předvídatelná vztahovka, kterak "starý bejk má rád mladou trávu" aneb "občas musíš zbourat dům, abys viděl Měsíc". Naštěstí hvězdně obsazená a skvěle zahraná. Mě neznámá Leighton Meester je zde fakt k nakousnutí a nelze se Lauriemu divit, že do nabízeného jablka ihned kousne.

Mikulášovy patálie (2009)

V rámci cílové skupiny zdařilé. Dceři (10) se líbilo velice a i já se pobavil.

Do Říma s láskou (2012)

Kdybych Woodyho neznal a neměl rád jeho tvorbu, když byl na vrcholu tvůrčích sil, možná by se mi tahle nekonzistentní, recyklovaná lepenice i líbila. Takhle mi ovšem přišla maximálně nudná, povětšinu času jsem se cítil za Woodyho trapně a bylo mi ho líto. Nepomohl ani hvězdný ansámbl. Ellen Page mě furt bere, ale to nestačilo. Nefunkční římská koláž, nezajímavá mozaika z příběhů, které Woody natočil už mnohem, mnohem lépe. Jeden z nejslabších jeho filmů... Jediné, co mě pobavilo byl, ač profláklý, nápad se zpíváním ve sprše.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Čekal bych cokoliv, jen ne, že si při a po téhle šílenosti budu chrochtat blahem. opravdu mě to bavilo, bylo to dostatečně a vyváženě praštěné, vtipné, akční a s patřičnou mírou nadhledu. Nesedne to každému, mnozí si budou klepat na čelo, ale já nemohu říct křivé slovo. Parádní jízda!

Cookery School (2011) (pořad)

Padesáti dílná (50*45 min.) kulinářská reality, v níž michelinský šéfkuchař Richard Corrigan a charismatická Gizzy Erskine, o jídle moderující, píšící a popularizující, provedou soutěžící úskalím přípravy jídel obvyklých i nejnáročnějších a nejvybranějších vyřazovacím způsobem až do finále, ve kterém zvítězí, kdo po celou soutěž dokázal nejvěrněji uvařit všechny recepty odprezentované při předváděčce Corriganem. Pokud vám tenhle popisek připadá jako o nudné a zbytečné podívané pro pár lidí, pak vězte, že Cnannel4 není ani Prima ani ČT a pořad je tak skvěle nasnímán, nastřihán a odmoderován, že prožíváte každou ingredienci a o podobné úrovni si můžeme nechat na českých obrazovkách jen zdát...

Hon (2012)

Bylo to 100% takové, jaké jsem čekal, do puntíku. Tzn. - 100%. "Dogma"ticky realistické, až mrazí, nad tou autentičností, každý, kdo bydlí nejlépe na malém městě nebo vesnici, se musel úplně oklepat, jak se mu hned vybavily ty typani, "kamarádi" z putyky, co by reagovali naprosto stejně. Archetypální téma, podané se syrovou samozřejmostí. Brrr. Radši už se nedotknu žádného sousedovic dítěte, abych neskončil podobně....

Banshee (2013) (seriál)

První série maximální spokojenost - ba blaženost, výjimečně skvěle odvedená práce a až na občasné mírně klišoidní pasážičky - luxus, pro mě jeden z nejlepších seriálů posledních let. Na Starra si musí divák pár dílů zvykat, ale nakonec jeho drsňácko-plačtivá mimika uhrane .o) A to nemluvím o setsakra dostatku sexuálních scén, v nichž se hrdinky rozhodně nestydí a druhá věc, ne moc vídaná, souboje v osmém a devátém díle - parádní!

Hořící keř (2013) (TV film)

Holland je paní režisérka, miluju její smysl pro detail a perfekcionalismus, co se autentičnisti týče, herecké i vizuální.