Po přečtení spalte (2008)

Renton napsal vše za mě: hvězdné obsazení (nadále vousatý Clooney, cholerický, hysterický Malkovich a opravdu zábavný Pittův prosťáček), zamotaný, klasicky absurdní děj, nikoliv špatné vyvrcholení, má to jen jeden háček - celé to tak nějak nefunguje. Ve dvaceti (= před 15ti lety) bych asi hopsal nadšením, dnes mi ovšem Po přečtení spalte přišlo přinejmenším značně nefunkční... (P.S. Od Constantine mě více a více fascinuje Tilda Swinton, já měl odjakživ slabost pro pihaté, zrzavé holky :o)

Poslední zpověď Alexandera Pearcea (2008)

Autentické. Velmi. Tím pádem pro leckoho příliš nudné a nedramatické. U mě úplná spokojenost a palec nahoru. Navíc krátká stopáž (59min.) je tak akorát!

Prosíme přetočte (2008)

Musím přiznat, navzdory své lásce ke Gondrymu, že jsem se ještě stále nerozhodl, je-li tenhle film roztomilá hříčka, plná až dojemné dětské hravosti, tak příznačné pro Gondryho nebo krutý úšlap špatnou stranou a těžká kravina :o) Zpočátku jsem byl až děsivě zpruzen, nevěřícně kroutíc hlavou při pohledu na jalového, gagového Blacka, pak přišla fáze úsměvu a radosti z ujetých napádů až k závěrečným rozpakům, hmno, nevím...

Předčítač (2008)

Hod po me kamenem, kdo jsi bez viny. Navzdory konci, ktery to nestastne rozmelnil a byl nepatricne americky sentimentalni, davam za pet.

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Velmi pěkná animace v příjemně nekřiklavých barvách, zábavný i napínavý příběh a sympatičtí hrdinové s hvězdným namluvením, jak je zvykem u velkých animáků. U mě naprostá spokojenost!

Quantum of Solace (2008)

Hodně jsem váhal mezi 3 a 4, ostatně předem jsem skoro jistě dle ohlasů očekával, že budu zklamán. Ne, nebyl jsem se, Bond byl pro mě akorát propečený. Jistě vytknout by se dal tisíc a jedna věc, se zápletkou si scénáristé hlavu příliš nenalámali a našlo by se i nemálo vyložených kiksů a nelogičností, nemluvě o přehnaně akčním střihu na hranici snesitelnosti, o nezničitelnosti aktérů ani nemluvě. Starý pan Connery asi musí pozvedat obočí zatraceně vysoko, ale dostal jsem Craiga, který se s ničím zatraceně nesere a navzdory rozdělené obci diváků má studené charisma jako bejk, novou kočičku s ruským přízvukem, patřičně ošklivé záporňáky (mají na to nějakou světovou databázi herců s vizáží "já jsem extra padouch"? :o), nějaká ta kliky klik technika, pár záběrů od nás a hezký Aston Martin. Ale jo, já to beru.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Tak nevím, poslední měsíce asi přejí comebackům "old schoolových" kouskou, kdo by se byl nadál, že staroušek Sly v roce 2008 zaboduje dalším Rambem. Snad že lidi jsou už unaveni smrští superdokonalých, digitálních opusů. Někdo se může filmům typu Rambo jen smát a vlastně, proč ne, ale já přiznávám bez mučení - ano, líbilo, a ta surovost a masakrální brutálnost mi vůbec nevadila a nepůsobila prvoplánovitě, jak je dnes mnohdy zvykem, prostě si jeden jen řekne, že ono tě to opravdu rozerve takhle na mraky, když to schytáš. Klasika, kopie předchozích dílů a tak jsem to čekal a chtěl, jaképak novoty, jakýpak sraní - John Rambo is back! (Ovšem ten závěrečný záběr na napomádovaného Ramba, už trochu hranatějšího, než by bylo normální, kráčející snivě romantickou US krajinou, koníčci se pasou, zarezlá schránka R.Rambo, ten bych si přeci jen dokázal odpustit :o)

Rande na jednu noc (2008)

Mrzí mě, že tady budu za prudiče, snad za to může fakt, že mě po celý film krutě bolel zub i to, že mi není 15, ale pro mě tohle bylo obrovské zklamání, vůbec jsem se nebavil, popravdě mi bylo spíše líto Michaela Cery, že v tom hraje. Počínaje titulky a naladěním muziky, tyjícím ze slávy půvabného Juno, s kterým to opravdu nemá společného lautr nic (kromě Cery), přes banalní, povrchní až otravný děj, plný teen vtípků a fekálních situací, které bych čekal spíše v American Pie (nápad se žvýkačkou, putující celým filmem, opilá, nesympatická slečna, potácející se celým filmem), až bylo mi z nich stydno. Pokud tohle byla romanticko-komediální pohoda, jak se tady píše, mě to nějak uniklo, sorry. Jediným pozitivem pro mě byla poměrně příjemně civilní Kat Dennings.

Sedm životů (2008)

Budu silně, silně neobjektivní, asi je to tím vánočním časem či co, odhodím kabátek rádoby fajnšmekrského labužníka: Seven Pounds je krystalicky 100% čistý doják jako prase, který dokáží vyrobit jen v Hollywoodu, se všemi plus a mínus, vykalkulovaný vánoční kýč a brutalitní atak na nejpřirozenější city, prostě vykalkulovaná trefa na jistotu. Z nějakého záhadného důvodu jsem mu podlehl.

Senzační Spider-Man (2008) (seriál)

Mrkl jsem s detma na tri dily pritomne na prvnim DVD a velmi dobre jsem se bavil. Je to uchopeno, rekl bych, tak akorat pro mensi deti (cca 10let), ma to svih, je to patricne "cool" - cilova skupina musi byt spokojena a neni pritom krmena odpadem a dospelak se taky neunudi.