• Thriller

Vetřelci (1986)

Druhé volné pokračování už dostává akčnější ráz a méně horrorovou atmosféru. Tohle jsou filmy, které nedokáží omrzet, i když je člověk zná nazpaměť. Vše ostatní již bylo vyřčeno.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Dokonalé uzavření celé série. Ze všech dílů nejlepší herecké obsazení. Ačkoli by se dalo očekávat nějaké "natahování" opak je pravdou. Znovu a znovu se k celé sérii budu rád vracet.

Vetřelec (1979)

Jak bylo někde řečeno:" kdo by neznal, jako by nežil " S tím plně souhlasím a podle mého žebříčku je spolu s The Thing, nejlepší sci-fi horror všech dob.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Po velmi dlouhé době skvělý špionážní film s dobrým hereckým obsazením a ještě lepším soundtrackem. Jelikož žánr těchto filmů už dávno není v módě, s radostí jsem jej uvítal.

El guardián invisible (2017)

Na zdejších komentářích je úžasné to papouškování. V jednom z prvních komentářů se napíše, že scénárista má v zálibě mytologii a nacpal jí tam příliš mnoho a nevhodně. A to samé odsuzování už jede v jednom komentáři za druhým...Kdyby alespoň jeden ze zdejších "fundovaných" kritiků přečetl knihu podle které to bylo točeno, nejspíš by jeho komentář zněl trochu jinak. Scénárista naopak z mytologie vypustil naprostou většinu a taktéž i z dětství a rodinných problémů rodiny Salazarových. Ve filmu tak zcela zůstala parádní tajemná atmosféra, vyšetřování a jen okrajově mytologie a flashbacky do dětství komisařky Salazarové. Film je naprosto parádně zpracován, herci skvělí a stopáž ideální. Kéž by se zfilmovala i další dvě pokračování z knižní trilogie Baztán.

Ni le ciel ni la terre (2015)

Tak trochu "komorní" film s prvky nadpřirozena. Snímek který neurazí a udrží divákovu pozornost zručnou filmařinou. Čekal jsem "jako téměř vždy" nějaké debilní rozuzlení, ale opak mě mile překvapil.

Urban Explorer (2011)

Na Němce to bylo neskutečně dobré. Skvěle vybrané prostředí a ještě lépe vybraný hlavní "likvidátor".