Nezvratný osud 5 (2011)

A tak končí naše komédie, smrt vítězí a osud žije. I špatný film může být zábavný, jsem zvědav s čím přijde další pentalogie.

Pina (2011)

Tohle by se Pině moc líbilo. Fantastické zpracování jejího odkazu, Wenders je frajer.

Drive (2011)

Nejstylovější film roku. Ultimátní jízda s nekompromisní brutalitou za doprovodu fantastického hudebního podkladu. Nicolas Winding Refn opět strhl hranice a potvrdil status bestie. K Vánocům chci bundu se zlatým štírem na zádech.

The Prodigy: World's on Fire (2011) (koncert)

Everybody! INVADERS – MUST – DIE! Vzpomínka na pražský koncert ze stejného turné, tentokrát v pohodlí domova a ve vysokém rozlišení s parádním zvukem.

Půlnoc v Paříži (2011)

V hlavní roli Paříž. Owen Wilson není dobrý Woody Allen. Pan režisér by měl méně tlačit na pilu, přece jen, role jeho neurotického mužíčka nesedne úplně každému. A Wilsonovi vůbec ne. Rachel McAdams je stejně nesympatická jako v ostatních jejích filmech, tady to má ale ve scénáři, musí kontrastovat s polobožskou Marion Cotillard. A také se spoustou spisovatelů, výtvarníků, hudebníků a nosorožců. Chci vidět Adriena Brodyho v hlavní roli některého z dalších Allenových snímků. Půlnoc v Paříži drnká na nostalgickou strunu a sluší jí to, ale pokud nijak zvlášť nehltáte Hemingwaye, Buñuela nebo Portera, může se stát, že některé tóny přeslechnete.

Insidious (2010)

A já si říkal, co dělá na mých fotkách z dětství ta stará vochechule…

Bastardi (2010) odpad!

Velice nepovedený remake filmu Cesta do hlubin študákovy duše.

Útok na věžák (2011)

I kdyby výroba tohoto snímku stála 3 libry, na faktu, že jde o žánrově nezařaditelnou sračku to nezmění zhola nic. Přijde mi to stejně tupé jako Doctor Who. Angláni by se do sci-fi komedií raději neměli pouštět, od té doby co jsou Rimmer s Listerem v důchodu to stojí za hovno. Pokud tohle byla pecka letošních Varů, pak v hlavní soutěži musel soupeřit Troška s Bollem.

Muž z Londýna (2007)

Je příjemné si občas u filmu odpočinout. Jen ty, údajně záměrně, zprzněné postsynchrony tahají až příliš za uši.

Pan Bobr (2011)

Ti bobři se nám letos vážně nějak přemnožili. Už lezou i do postele s Fosterovic Jodie. To zas bude zablokovaných říčních toků.