Bastard (2023)

Film o kolonizaci vřesoviště v 18. století. A je to na plný počet, ty vole. Zabejčenej veterán a pár klíčících brambor, neuvěřitelný. Syrový, jednoduchý, bez příkras... takhle to mám rád.

Ohňostroje (2023)

Režijní debut a rovnou taková paráda. 80. léta, prosluněná Sicílie, mopedy, fotbal, ohňostroje a dva dospívající kluci, co si k sobě hledaj cestu. A nejspíš by jim to i spolu klaplo, kdyby lidi okolo nich nebyli takoví připosraní kokoti. Tradice, kultura, odkaz, hodnoty... a hlavně nevyčuhovat. Jedno dokonalý léto s hořkým koncem.

Viník (2021)

Až přespříliš exponovaný Gyllenhaal z tohodle remaku dělá jakousi jednotvárnou, bezkrevnou hroudu. Oproti výživnému dánskému originálu jen slabší vývar ze zbytků a odřezků.

Mistress America (2015)

Tohle bylo moc příjemné kopnutíčko do nenaplněných ideálů. Lola i Greta navíc úplně skvělý, maličký nenápadný klenot.

Bosch: Odkaz - Série 2 (2023) (série)

Já už bych toho Harryho asi nějak šetrně poslal do důchodu a žezlo předal talentované dceři Maddie, které to v policejní uniformě náramně sekne. Taková série z prostředí policejní zásahovky zacílená na zelenáče se slibně rozjetou kariérou. Už mám i název: LAPD: Bosch Jr.

Barbie (2023)

I'm just Ken, anywhere else I'd be a ten... ♫ Kenova píseň je takovým malým hřejivým bonbónkem, ale jinak to dost klouže po plastovém povrchu a nikam hlouběji se snímek moc nepouští. Na tandem Gerwigová/Baumbach je toho společenského pnutí až nestydatě málo.

Dáreček Batman (2023) (TV film)

Tohle je až neuvěřitelně skvělá pecka. Svěží animace, povedený příběh, nálož vtipných situací a BANE V KOSTÝMU SANTA CLAUSE! ❤

Koruna - Série 6 (2023) (série)

Tady už se ale hodně vařilo z bulvární vody. Až mě z toho píchá u srdce. Škoda, tahle série si zasloužila důstojnější rozloučení. Ale asi to už bude obraz té moderní doby, či co...

Voyeuři (2021)

Nebudu lhát, koukal jsem na to jen kvůli té krásné mladé slečně s bujným poprsím.

Bílý šum (2022)

Docela příjemná absurdní hovadinka na jedno zkouknutí. Stopáž je sice vražedná, ale když si uprostřed na dvacet minut schrupnete, nic vám neunikne.