Tancuj Matyldo (2023)

Na dosavadního dokumentaristu a televizáka nadmíru povedený celovečerák. Rázlová v pohodě, Roden po delší době ve výborné civilní roli, fajn dialogy a i tím humorem se naštěstí šetřilo. Občas to šlo trochu zkratkou, ten přechod v uvědomění si hodnot by zasloužil krapet vypilovat, ale jinak nemám výhrad. V krátkém sledu po Úsvitu další tuzemská událost, co mě přesvědčuje o tom, že nad českým filmem netřeba lámat hůl. [kino LUNA, s rodiči]

Napoleon (2023)

Jedna za Slavkov, druhá za Waterloo a ta třetí za krásnou Jósephine. Jinak je to tak trošku nůďo… ale moc hezky natočený.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Terence Winter, Taylor Sheridan a já to po šesté epizodě balím, bo tohle mi žánrově fakt moc nešmakuje. Ale rozumím tomu, i takoví krimi matadoři si potřebují občas odpočinout u něčeho ležérnějšího. Na mě je to až příliš uvolněná taškařice plná nelogických postupů. Sly je tam fajn… v rámci možností.

U brány věčnosti (2018)

Julian Schnabel točí pomálu, ale když už něco stvoří, stojí to vždycky za to. Velké srdce uvnitř malého filmu.

Zabiják (2023)

„Stick to your plan. Anticipate, don't improvise. Trust no one. Forbid empathy. Empathy is weakness. Weakness is vulnerability.“ Hele, s tímhle jdi do prdele, Davide. Dva body za Míšu s hučkou a The Smith v podkresu. Mám z toho nemalé bolení.

Úsvit (2023)

Krásně nakrúcaná podívaná, epesně nazvučená, hřímající hudbou zahalená, skvělými dialogy prošpikovaná a navíc s Eliškou v ústřední roli jako obrázek malovanou. Já bych šel snad i na těch pět, kdyby se tolik netlačilo na tu edukaci. Ten Matěj Chlupáček je talent, to se pozná.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Tuhle sérii miluju a poslední zářez je s přehledem nejlepší. Jedinou slabinou je docela nevýrazný záporák ale jinak je to krasojízda. Robert McCall s tváří Denzela Washingtona mi bude chybět. Na ty filmy bych koukal furt dokola.

Gran Turismo (2023)

Kazunori Yamauchi, bitch! #25Years

Oppenheimer (2023)

To prádlo můžeš posbírat, Christophere. Je to k posrání dobrý. Audiovizuální symfonie. Podobně našlapanou biografii naposled ukuchtil Boyle se Sorkinem a to už je teda nějaký ten pátek. Takže klobouček, pane Nolane. Tohle se jen tak neokouká.

Arvéd (2022)

112 minut… dopíčikriste, proč? Zase spíš divadlo než film, škoda. Já se na toho Maška fakt těšil.