• Fantasy

Jeho temné esence - Armour (2019) (epizoda)

Zatím nejlepší epizoda. Lyra je konečně ta Lyra, kterou znám z knih. Iorek, Scoresby s Hester fantastičtí. Postavám se dodala ohromná hloubka, Magisterium no comment, tady to skutečně přestává být pro děti :) A už se moc těším na Serafinu.

Jeho temné esence - The Idea of North (2019) (epizoda)

Excelentní. V životě bych nevěřila, že se dají vzít už tak výborné knížky a vytunit je do něčeho takového. Thorne to dokázal. Jestliže si to udrží stávající úroveň, tak bude tento seriál obtížně hledat konkurenci.

Jeho temné esence - Lyra's Jordan (2019) (epizoda)

(Obsahuje malý spoiler) Předně píšu, že jsem opravdu velký fanoušek předlohy a od tohoto jsem měla skutečně velká očekávání. 90% z nich byla naplněna. V prvé řadě mě oslnila hudba a herecké výkony, všichni mě naprosto ohromili; Dafne, McAvoy a Ruth Wilson zatím dokonalí. Zvyknout si musím asi jen na herečku Ma Costy, možná lorda Faa. Vztah Lyry a Asriela skvěle pojatý, stejně jako postavy mistra a knihovníka, překvapilo mě, kolik se toho dá vměstnat do hodiny tak, aby to nebylo příliš ukvapené. SPOILER: Chyběla mi postava Tonyho Makariose, která má být pro příběh zásadní. Uvidíme, jak si poradili s tímto - předpokládám, že místo něj použijí Billyho Costu, stejně jako ve filmu.

Papíry (2012)

Nádherný příběh, nádherná hudba a fantastický originální vizuál. Kraťas předčící kvanta celovečerních filmů, ke kterému se pravidelně vracím. Jednoduché poselství beze slov, které mě vždycky dojme k slzám, a jako nadstavba a třešnička na dortu je to pro mě mmj. velmi osobní (nejen) vztahová alegorie. Vše, do čeho naplno investujeme z vlastní síly a energie se nikdy neztrácí, nikdy nemizí, vždy se nám to vrátí (byť v podobě, kterou ne vždy čekáme), i když už se zdá, že je všechno zbytečné a máme chuť se vzdát. Co doplnit víc? Snad jen: "Kde vůle, tam cesta."

Ženy v běhu (2019)

Takhle se dělá kvalitně filmové řemeslo. Už dlouho jsem se tak nepobavila, tento film má velký potenciál se stát kultovkou. Krutopřísný! :D

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Děkuju za to, že vznikají tyhle animované skvosty plné geniální hudby, okouzlující animace a dechberoucího příběhu. Navíc z mého oblíbeného prostředí. 99%

Myšák Stuart Little (1999)

Stuart Little mi před lety dal obrovskou naději. Nesl totiž všechny moje sny a touhy o velké šťastné rodině, kterou jsem jako dítě tolik chtěla a potřebovala. A i díky němu jsem nepřestala věřit... a nakonec to opravdu mělo a má happy end. Takže - myšáku, děkuju. Myslím, že jen málo filmů dokáže tak krásně a lidsky (myšácky :) podat důležitost rodinné soudržnosti. Film hodnotím stále z pozice toho snícího dítěte...

Králíček Petr (2018)

5 hvězd dávám (jsem zaujatá - Corden je u mě naprostý top a králíci jsou totálně k sežrání), ale i tak si říkám, že mnohem víc by si to film zasloužil v případě, že by více propojil moderní a klasickou ruční animaci. Sekvence animované starou technikou byly opravdu nádherné, a určitě by to pak byla větší pocta i samotné Potterové. I tak ovšem nemám moc co vytknout, CGI sice není nějaká špička, ale já osobně nepotřebuju v každém filmu vidět snahu o překonání všech ostatních filmů a být nejlepší. O tom to přece není. Je to pohádka pro děti, skvěle udělaná vizuálně i režijně, je tam i dost skvělých gagů a já se fakt pobavila. :)

Coco (2017)

Dvě věci jsou jisté: 1) Mrtví jsou víc živí než my 2) Tolik kapesníků jsem neposmrkala za celou zimu.

Croodsovi (2013)

Tak dlouho jsem se těšila na nového Avatara, až jsem dostala Croodsovi :) Neskutečná animace, geniální tvorové na každém záběru. No nemám slov. Paráda! :)