• Fantasy

Lásky čas (2013)

Lásky čas jsem viděla před chvílí v kině a upozorňuji předem, že mé kladné hodnocení opravdu není kvůli předojemnělosti a neuleženosti v hlavě. Curtis je opravdu výtečný a po mém favoritovi Láska nebeská se About time dostal do prvních příček mých nejoblíbenějších filmů. Takto famózně protkát romantickou komedii lehkým nádechem sci-fi dodává filmu originalitu a svěžest. V tomto moři emocí a tun sladkých úsměvů, výrazů, pohledů a skvělých hlášek nikoho nezajímá, že je cestování v čase lehce nedotažené - alespoň tak mi to zezačátku přišlo. Avšak vzhledem k tomu, že film má co nabídnout snad po všech směrech, to opravdu nevidím jako překážku k tomu, abych nedala nejvyšší možné hodnocení a poníženě klesla na kolena s prosbou, že to chci ještě jednou. Klidně za příplatek. Bravo!!

Ledové království (2013)

Animák, který hodně sliboval, ale rozhodně ve mně nenechal valný dojem jako například pokračování Jak vycvičit draka od Dreamworks. Frozen je ve své podstatě něčím originální, příběh je kouzelný, hudba také. Ale přesto ve mně nechalo něco neurčitého dojem jisté mrazivé "suchosti" a jakési neutrální chuti. Paradoxně je Frozen jedním z největších hitů poslední doby, ale dle mého názoru je to jen zbytečná propaganda, jelikož ve srovnání s Jak vycvičit draka 2 je Ledové království prakticky nic moc. Takže shrnuto a podtrženo - v obecném měřítku je to nadprůměr (jako to u těchto Disneyovek bývá), ale jsou rozhodně lepší kousky.. :)

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Nemám ráda Česko. Nemám ráda Čechy, protože 'zhejtí' na co přijdou. Ovšem pořad se mi líbí, baví mě. Ale je fakt, že na televizi moc nekoukám, tak asi ještě nejsem dostatečně deformovaná a rozmlsaná. :)

Něžné vlny (2013)

Příjemné a osvěžující překvapení. Za mě 80%

Peg + Kočičák (2013) (seriál)

Jeden z těch lepších seriálů současnosti pro předškoláky až školáky, který považuji za geniální humorem i stylem edukace, i vizuál je příjemný a odpovídá knižní předloze. Všechny ceny, které seriál obdržel, jsou právem. Neviděla jsem v originálním znění, ale umím si představit, že to bude ještě o řád výš, byť český dabing včetně písní je nadprůměrně kvalitní. Škoda místního hodnocení, ale chápu, že cílová skupina tohoto pokladu asi nebude průměrný český pepa z horní dolní, který bere dětské pohádky jako nutné zlo ranního vstávání a jinak jim nevěnuje žádnou pozornost. :)

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

S třetím dílem asi nejpovedenější snímek ze série. Zasloužilo by o trochu vyšší hodnocení, vážně ;)

Ekki múkk (2012) (hudební videoklip)

Měli jste někdy pocit, že stojíte těsně u okraje propasti, v níž se skrývá vaše duše, možná duše nás všech? Jste tak blízko, jen krok, téměř na dotek... ale nikdy jste se dolů nepodívali, snad ze strachu nebo i pouhého respektu, kvůli vědomí, že některá tajemství by se neměla odhalovat, jako by to bylo nějaké tabu. Tak tohle je to, co v té propasti uvidíte.

Martin a Venuše (2012)

Nerozumím tomu - proč tak malé hodnocení?? To už je dneska průměrná česká komedie na odpolední hodiny hřích? Sranda pro celou rodinu :) Film si klidně pustím znova. Asi patřím k těm, kteří si ten českej humor po stoprvní klidně pustí, jen pokaždý v jinčím kabátku. Za mě zasloužené 4 hvězdy. :)

Méďa (2012)

No dobře, bylo to divný, bylo to ujetý, ale bylo to super! Film má spoustu silných, ale také spoustu slabých míst. Taková trochu netradiční komedie pro mě, ale bavila jsem se :)