Labyrint: Útěk (2014)

Další přírůstek do rodiny Hladově divegentních dárců...Hunger Games? Ok...Divergence? Možná...Labyrint? Sranec...opravdu. Jak přesně vysvětlil zde mistr verbal, nikoho ve filmu nenapadlo vzít to vrchem? Jako fakt? Stavitelé asi nejsou ti jediní, co nejsou chytří...

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Po celou dobu filmu jsem byl takový ztrápený a tak nějak nenadšený. Bitvy v LotR mi připadali lepší. Nevím, čím to je, ale prostě je to tak. Měl jsem z posledního setkání pěti armád velká očekávání, ale nějak se mi to nenaplnilo. Pořád jsem se snažil napočítat těch pět armád, ale pořád mi tam nějaká chyběla. Pokud to ale vezmu z grafického hlediska, tak film byl úžasný. Nový Zéland forever...krásný pocit z filmu se ke mě dostavil až při zpátečním cestování Bilba a Gandalfa, kde se prolínala nekonečná krajina. Ačkoliv se mi zdá, že výčet mých pozorování je spíše záporný, musím tomu přeci jen dát ty čtyři hvězdy.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Jak může mít film 80% to opravdu nechápu. Větší nudu jsem ještě neviděl. 50 000 000 000 000...scén, které by tam vůbec nemusely být nebo by mohly být tak 20x kratší. Je to dlouhý, nudný, nezajímaví a hlavně si z toho vůbec nic neodnesete, protože to nepochopíte. Blbost. Hvězda za efekty a prostředí vzhledem k době natáčení, jinak je to sranec.

Interstellar (2014)

Budu upřímný na 100%...ten fim je nečekaný. Nolan si asi rád hraje s dalšími dimenzami. Film mě držel nejen v napětí, ale i mě docela pěkně pobavil, za což vděčím hlavně robůtku, jehož jméno mi vypadlo. Ale pravda, možná mohl Nolan ubrat na jednom rozměru. Dodatek: Jak někdo může srovnávat Vesmírnou odyseu a Interstellar, to nechápu. Je v tom podoba asi jako mezi papírem a tužkou. Kromě vesmíru, ve kterém se odehrávají, vůbec nic.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Dvojka bývá vždy horší, ale ne u toho to díla, kde Bezzubka má zuby a Škyťák neškytá. Postavy o pět let starší vypadaly skvěle, stejně jakocelý film. Nejlepší animák poslední doby a s výborným soundtrackem.

NON-STOP (2014)

Ho ho hou, hezky v klidu. Tenhle film je zajímavá jízda. Liam četuje jako divej, hledá bomby a možná si sem tam vykouří cigárko na hajzlu, zatím co všichni umírají. Dokonce i Moonre dostala na konci své místo u okna a krásný výhled, když se jí okno zvětšilo tři na tři metry. Dobrý akčňák, ale s americkými kulisy. Ono to přeci vždy vše dobře dopadne, ať je to jakkoliv nepravděpodobné ;)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jelikož jsem momentálně starší než Bart, i tak je starší o pár let. Seriál mě provázel od děství až do součastnosti, kdy neustále s radostí koukám na další díly, ale pravda, ta kvalita jde dolů. Ale představit si život bez Homerova Do'h je prakticky nemožné.

Memento (2000)

Chtěl jsem sem něco napsat, ale uže nevím co.... :)

Tenkrát v Americe (1984)

Je za pět minut dvanáct a já jsem po necelých čtyřech hodinách shlédl tento film. Původně jsem si říkal, že tak dlouhý film nikdy nedokoukám, ale ten děj plynul a plynul a čtyři hodiny uběhli jako nic. Leone se opět předvedl a Morriconeho hudba byla cítit na sto honů. Byla to nádhera a film za ten čas rozhodně stojí :)