Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Původně jsem neměl vůbec v úmyslu na film jít, ale byl jsem přemluven většinou. Na místo béčkového filmu, který jsem čekal, se z Jumanji vyklubala skvělá zábava a rozhodně nelituji, že jsem měl tu možnost ji vidět. Přemýšlím, který z hlavních hrdinů se mi líbil nejvíc, ale vlastně se mi líbili všichni. Tenhle film zkrátka funguje a rozhodně se na něj rád podívám i příště.

Dunkerk (2017)

Vyzývám vás! Popadněte dláto a vytesejte jméno Christopher Nolan do kamene. Ten člověk je bůh filmu a jeho jméno by mělo být předáváno po generace a mládež by se o něm měla učit ve škole, protože vytvořit takové dílo je hodné jedině génia a tím on je. S jakou precizností se věnoval každé scéně je až neuvěřitelné. Střih, kamera, scénář, hudba... to všechno do sebe zapadá, a i když jste možná zpočátku trošku zmateni, nakonec vám vysvětlení bude hezky pomalinku naservírováno a vy budete přitisknuti k sedačce. Na konci filmu zjistíte, že jste ani neupili ze zakoupené Pepsi... ne proto, že vedle vás sedí metrákový obejda, který se chlupatou sádelní nohou dotýká vašeho kelímku, ale nic jiného, než napětí z filmu, vlastně nevnímáte. Těším se, až si tento skvost budu moc znovu zhlédnout a sledovat děj již osvícen. 10/10 PS: Zimmera na ten kámen vytesejte taky.

Doktor Strange (2016)

Moc pěkná práce od Marvelu. Skvělé efekty, dobrý mejďž Strendž a po dlouhé době to konečně bylo něco jiného, než jsme u Marvelovek poslední roky zvyklí :) 80%

Inferno (2016)

Nějak nám to tady pokulhává.... Jako někdo, kdo četl knihu, vím, že to bylo trošku jinak a popravdě, konec v knize se mi líbil více, ale na tom teď nesejde. Je ale zároveň pravda, že právě konec byla jediná chvíle, kdy jsem cítil nějaké napětí jinak se celý film táhl a vlek... Režiji Howard zvládl, ale scénář se dle mého nevyvedl. Hlavně pak, když si uvědomíte, že vlastně nevíte, kdo byl ten Ignazio? Kam se ztratil? Nebo, kde se vůbec vzal? No, na všechny pády, hudba od Zimmera je opět pecka, i když svůj um ukázal opět až zase ke konci filmu. Znova už tomu čas asi nevěnuji... 55%

Proč právě on? (2016)

Zábavná a odlehčená komedie, která mě rozhodně nenudila. Sice takových námětů bylo již spoustu, ale přesto bylo tohle osvěžující a natočeno opět trošku jinak. Na Francovi bylo vidět, že si roli skutečně užíval a i Perníkový táta podal parádní výkon. A KISSáci? Ani nemluvě :D Škoda jen, že na takovýto film došlo do kina jen pár lidí a na tupou a debilní haštarádu Bezva ženská na krku bylo kino narvané.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

SPOILER: Během celého filmu se mě zmocňoval pocit, že už jsem to někde viděl. Jako bych na začátku každé scény dopředu věděl, jak skončí. Příjemným překvapením pro mě pak bylo, když hlavní postavy nakonec zemřeli, což u ostatních STAR WARS nebývá zvykem. Postavy na mě nepůsobili nějak závažným dojmem. Jediný, kdo se mi líbil, byla Felicity Jones, ale jinak jsem se o životy ostatních nebál. Navíc, mistr kung-fu s tyčí a rastafarián byli pro mě zcela mimo svět SW. Z loňského Probouzení Síly jsem byl mnohem více nadšený. A měl jsem tu smůlu, to vidět s českým dabingem, ten byl příšerný. 65%

Westworld (2016) (seriál)

U Mr.Robota jsem si zvykl, že v druhé polovině série přijde nějaký mindfuck, který překope kompletně pohled na děj a příběh, ale tady mi to Nolan naservíroval rovnou xkrát. Takový jeby na můj mozek jsem nezažil už dlouho. Noulenovic to mají asi v krvi... mrdník..

Sejmi je všechny (2007)

Je to kravina, ale je to zábavná kravina. Skoro mi to s tou mrkví připomínalo Leona a jeho mléko :D

Gauneři (1992)

Mistr dialogů prostě umí.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Není to, jako klasické Sherlockovské díly, ale pokud si to pustíte s titulkama, může se to k nim alespoň přiblížit. 85%