• Mysteriózní

Akta X - Hmyz (1995) (epizoda)

Naši agenti na stopě dalšího vládního neřádstva, tentokrát jde o šíření smrtelné nákazy. Tento díl se samozřejmě neobešel bez přítomnosti Kuřáka, který to Mulderovi opět pěkně natřel. Tenhle chlapík je prostě borec, fakt démon. Hodně slušná podívaná.

Akta X - Hnízdo (1993) (epizoda)

Tak tohle je lahůdka. Perfektní hororový příběh, s dokonalou atmosférou. Na rovinu musím říci, že tyto čistě hororově laděný díly mám ze všeho nejraději a v tomto případě se jedná o top díl v rámci této řady. Naši hrdinové tentokrát pátrají po mutantovi který lidem vyrvává játra a následně je pojídá. Dokonalé a samotný mutant je perfektně ztvarněný. Na průzkum mutantova doupěte jistě divák jen tak nezapomene. Temná lahůdka pro labužníky.

Akta X - Hostitel (1994) (epizoda)

Tak tahle epizoda patří rozhodně k tomu nejlepšímu co můžou Akta X nabídnout. Legendární mutant, s tou maskou si dali opravdu záležet a divák na něj opravdu jen tak nezapomene, plus prostředí kanalizace, takže samej hnus. To se povedlo. A nesmíme ani zapomenout na to, že o sobě dává vědět i nový Mulderův informátor. Výborný díl, který si místo mezi 20 nej epizod opravdu zaslouží.

Akta X - Informační kanál (1993) (epizoda)

Díl věnující se únosům a fenoménu UFO, ale v porovnání s předchozími díly o něco slabší. Nadšenci UFO budou jistě spokojeni. Vše jak má být, zábava zaručena.

Akta X - Jedním dechem (1994) (epizoda)

Scullyová je zpět a s ní zásadní díl, který bude mít vliv v podstatě na několik mytologických linek v podstatě až do konce seriálu. Tenhle díl to do nás pere ze všech stran naplno, jak ze stránky emociální, tak akční a vyskytují se tu prakticky všichni důležití aktéři. Mulderův informátor Pan X se ukáže jako slušnej drsňák který nemá problém bez výčitek používat svou pistoli, stejně jako házet hlášky. Opět se na scénu vrací Kuřák a Kreycek. Skiner se ukáže jako opravdovej borec. V každém případě dojde k první konfrontaci mezi Mulderem a Kuřákem a stojí to opravdu za to. Kuřák ro he prostě něco, dobře to Mulderovi natřel. Tahle epizoda v rámci mytologie patří k tomu nejlepšímu.

Akta X - Kalusari (1995) (epizoda)

Vynikající díl tak trochu koketující s vymýtaním ďábla a podobnými věci. Člověk se něco málo dozví o exorcismu na rumunský způsob. Tenhle díl se skutečně povedl, je to temné, atmosférické a jistě by tomu slušela i delší minutáž. Takovéto atmosférické díly mám prostě nejraději.

Akta X - Kolonie (1995) (epizoda)

Tak se nám konečně mytologie trošku rozjíždí a objevuje se nám tu hned několik prvků se kterýmy se budeme pravidelně setkávat po celou dobu seriálu. Mimozemský lovec, klonování, pokusy, konspirace. Postava mimozemského lovce je jednou z nejlepších nápadů a postav co se v seriálu objevili. Mimozemšťan, který může na sebe vzít jakoukoliv podobu a prakticky nezranitelný co uklízí bordel a řeší problémy lidských konspiratorů s mimozemskymi kolonizátory. Dokonalé. Tento díl nás uvádí do té hlavní příběhové linky naprosto skvostně. Naprostá spokojenost.

Akta X - Konec hry (1995) (epizoda)

Perfektní zakončení minulého dílu s mimozemským lovcem se kterým si to na férovku v potopené ponorce rozdá agent Mulder. Potěšující je i zapojení Pana X. Má to akci, napětí, atmosféru a mrazivé finále a to doslova. Vše co od mytologického dílu očekáváme, zde dostaneme. Spokojenost a už se nemůžeme dočkat na další mytologické díly, máme se na co těšit.

Akta X - Kotě (2018) (epizoda)

Tak tahle epizoda je jak vystřižená ze starých dobrých Akt X a jako bonus se vše točí kolem Skinera a jeho působení ve Vietnamu. Dobrý konspirační díl a objevení Kersche je rozhodně příjemné překvapení. Po zhlédnutí tohoto dílu musím konstatovat, že Skiner je frajer a tento díl je rozhodně v této sérii zatím ten nejlepší.

Akta X - Krev (1994) (epizoda)

Opět další experiment a ač se tu přímo neobjevil tak si myslím, že v tom měl opět prsty náš milý Kuřák. Docela slušná porce mrtvol a odpovědi téměř žádné. Klasický díl.