• Mysteriózní

Akta X - Lazar (1994) (epizoda)

Tak tu máme tentokrát díl který se točí okolo tématu života po životě a je to natočeno opravdu zajímavě. Mě osobně to docela bavilo. Jedno důležité ponaučení a to, že ženským se prostě nedá věřit.

Akta X - Led (1993) (epizoda)

Tohle je rozhodně jeden z těch nejlepších dílů v celém seriálu. Velmi vydařená variace na the Thing od Capriho. Naprosto úchvatná hororová atmosféra, paranoja na každém kroku a nebezpečný neznámí organismus v hlavní roli a jako bonus prohlídka nahé Scallyové . Tyhle hororově laděné díly v cizím prostředí, kdy jsou agenti odkázáni jen sami na sebe jsou prostě nejlepší. Rozhodně jeden z deseti nejlepších dílů celého seriálu.

Akta X - MBE (1994) (epizoda)

A máme tu další mytologický díl o UFO do kterého opět zasahuje Muž z Pentagonu. Pomalé budování mytologie v první řadě má své kouzlo. Mulder jak ohař jdoucí za svou pravdou, proti všem a nejlepší výstup Muže z Pentagonu za celou dobu. Vládní konspirace se pomalu rozjizdějí. Naprosto úžasný díl.

Akta X - Mladý srdcem (1994) (epizoda)

Mulderův kostlivec z minulosti vylézá ze skříně. Máme tu opět tajný výzkum, genetické pokusy a vládní tajemství a tím pádem do děje opět zasahuje i Muž z Pentagonu. Další výborný díl, skvělého seriálu. Opět je spokojenost na místě.

Akta X - Mrtvolné ticho (1995) (epizoda)

Velmi atmosférický díl jehož děj se odehrává na rozpadající se lodi, kde čas opravdu letí.

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

Tak nevím co si o tom mám myslet. Samozřejmě, že jsem rád že se mám Akta X vrátila, ale z tohoto dílu jsem tak nějak spokojenej na půl. Začátek super, konec taky super, ale to co bylo mezi s tím až tak spokojenej být nemůžu. Co se týče mytologie, tak to je jako by ji vymýšlel někdo kdo se v aktech X moc neorientuje, je tu totiž plno nesrovnatelností. Tak předně se tu jede jako by předchozí série vůbec neexistovala, ba tzv. super vojáky se nějak úplně zapomnělo, mimozemšťan ze zříceného korábu nemá toxickou krev atd. Tak jediné co potěší a značně odporuje závěru 9. řády je objevení či návrat Kuřáka, což je super, toho chlapíka mám fakt rád. Mytologie tedy prozatím nic moc a to do deváté řady byla vždy top. Snad se polepší.

Akta X - Můj boj 2 (2016) (epizoda)

Ne a ne a ne. Co to sakra má jako být. Ne, že zahodili veškerou mytologii předchozích devíti sérií, do kytek, ale i totálně zničili postavu agentky Moniky Rayesové a co udělali z kuřáka je taky mazec. Nejhorší možný vyvrcholení mytologie Akt X. Žádný černý olej, žádní hybridi, žádná kolonizace na kterou jsme čekali takovou dobu, ale tenhle paskvil. Tak tohle neberu ani náhodou. Nejhorší mytologický díl za celou dobu historie Akt X.

Akta X - Můj boj 3 (2018) (epizoda)

Tak pro mě mytologie Akt X tímto dílem skončila. Co to je za nesmysl, toto. To odporuje všem devíti řadám a celému příběhu. Tohle prostě neberu. Absolutně nic nesedí s celou tou mytologií od prvního dílu, přes syndikát až po super vojáky. Vysvětlení je podle mě jednoduché. Jde o rozpočet, takže se upustilo od kolonizace, která by byla jistě náročná a vzniknul tento paskvil. Věřím, že díly mimo mytologii budou super, ale mytologie je kapud.

Akta X - Můj boj 4 (2018) (epizoda)

Tak tohle je konec jaký si Akta X opravdu nezasloužili. Absolutně zabité, nevyužity potenciál a prakticky naprosto zničený příběh budovaný celých devět let. Fanda čeká takovou dobu na vyvrcholení, na to až se spustí plán, až započne kolonizace a ono nic. On se neukáže ani jeden mimozemšťan, ono se neukáže totiž vůbec nic. Tohle je konec jaký si fanoušci, kteří si prošli celou cestou od únosu Mulderovi sestry, přes syndikát atd. atd. opravdu nezasloužili. Obrovské zklamání a nemůže to ospravedlnit a omluvit vůbec nic. Sbohem Foxi.

Akta X - Muž z Pentagonu (1993) (epizoda)

Dá se říci, že tento díl nás uvádí do mytologie Akt X. Vojenský projekt s UFO a objevení se Může z Pentagonu, který se stane Muldrovým prvním informátorem a několikrát mu hodně pomůže. Závěrečné setkání Muldera a Může z Pentagonu nemá chybu. Dokonalá epizoda.