Horečka sobotní noci (1977)

Nostalgia. Hudba. Bobor. Travolta je hejsek. Hudba je Bee Gees. Bee Gees je hudba. Travolta je hejsek. Bavilo ma to.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Prvá séria celkom návyková, aj keď ku koncu to už trošku stráca dych. Menšie kixy v tom ako by agenti FBI a bezpečnostné procesy vôbec asi v realite fungovali sa dajú ešte ako-tak prehliadnúť... Kirkmann mi lezie na nervy tým svojim absurdným dobráctvom... Druhá séria... hmm... po dvoch epizódach dám šancu ešte asi iba tej tretej, je to dosť hrúza... britský agent, na ktorého Wells narazí v Amsterdame, zrazu pracuje na americkej pôde ako Wellsovej buddy... a to je iba zástupca množstva nezmyslov... toľko pičovín ako v prvých dvoch epizódach druhej série nebolo v celej prvej sérii... Osobne ma dosť tieto nové epizódy urážajú - si myslia že sme už úúúplne jebnutí?

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

No slabé. Ja mám rád pomalé filmy, ale tu som sa nudil často. Som rád, že priestor dostala postava so slabým downovým syndrómom, majú predsa len nadania o ktorých sa nám obyčajným môže len snívať, ale ťažko uveriť, že holka ktorá “dělá za potrubím” v kozmickej lodi (prvá scéna s postavou Rose Tico) je zrazu akčnou figurou schopnou riadiť predpotopné stíhače na soľnej planéte rebelov. No a som jediný, ktorému Kylo Ren pripomínal celý čas Pavla Líšku? Kukol by som si nejaký mockup na tento film práve s ním!

Na návštěvě (2015)

Nemám rád horory, ale tento bol dobrý. Chybička krásy - žeby decká prvýkrát vidia svojich domnelých starých rodičov a hneď sú s nimi ako dlhoroční známi...

V hledáčku střelce (2014)

Vizuálne nádherné. Za to toľko hviezd. Vander je vander. Douglas tam ale hral takého hajzla, že nejaká tá fajn prešpekulovaná pomstička by bodla. Koniec priteplený.

Florenc 13,30 (1957)

Mne sa to náhodou veľmi ľúbilo.... nevychádzam z údivu, čo bolo možné v tých 50. rokoch natočiť!

Dlouhá cesta domů - Do neznáma (2017) (epizoda)

No neviem... tanky, ktoré neodstránia zatarasené autobusy, žiaden air support... Plus nevyhnutná dávka amíckeho patriotizmu - zlé to nie je, ale žeby to bol “zcela zásadní seriál”???

Blade Runner 2049 (2017)

Najskôr to dobré: Dôstojný sequel k môjmu naj najkultovejšiemu sci-fi filmu. Som rád, že to neposrali ani príbehom, ani atmosférou. Vizuálne a zvukovo sú to orgie (videné v malej sále Cinemaxu s Dolby Atmos - v IMAXe to musí byť fakt pecka, ale tam to dávali iba 3D a to nepotrebujem). Hneď na druhý deň som si doma dal final cut full HD pôvodného filmu. Takže teraz to horšie: v Jednotke bolo napätie budované a gradovalo úplne skvelo - tu som nemal nervy z očakávania toho čo bude ani na chvíľu. V Jednotke bol kozmopolitný svet budúcnosti overcrowded, tu mám pocit, že okrem hlavných postáv a pár scavengerov v púšti (plus decák v sirotinci) nebol vôbec nikto. Vyprázdnený sterilný svet. Ako tu už niekto písal - hlavný padouch (v Jednotke neprekonateľný Rutger Hauer) tu nemal porovnateľnú postavu. No a ešte hudba - v kine sa mi Zimmerov soundtrack ohromne ľúbil, potom som si ho kúpil a počúval doma a v aute - a na Vangelisov z Jednotky, ktorý počúvam dookola už dvadsať rokov, sa rozhodne nechytá. Je to úžasný drásajúci ambient, ale stále len ambient.

Dokonalé štěstí (2014) (TV film) odpad!

Videl som posledných 30 minút iba kvôli tomu že som chorý a nevládal som zdrhnúť z gauča. Priateľka, tiež chorá, to zrejme brala ako terapiu - film, ktorý nezaťaží ani telo ani mozog. Takže kľudne sa liečte, tú kinemtografiu netreba brať až tak vážne...

Spirit of 45 (2013)

Výborný dokument, ktorý do istej miery otvára oči aj presvedčeným pravičiarom... ale ku koncu veľmi pokriváva - agitka za obnovu prosperujúceho priemyslu v ére (digitálnych) služieb je už trochu vyčpelá....