Drive (2011)

Atmosferický, vizuálny film s mnohými pomalými scénami, ktoré mi nevadia. Mulligan je roztomilá. Jedna hviezda dolu za Goslinga. Keď si chlapec v závere natiahne gumenú masku, vôbec nedôjde k zníženiu výrazovosti jeho tváre. Obe - Goslingova, aj tej masky - majú trvalý výraz nula.

Melodie mého srdce (2007) odpad!

Nechápem ten rating... ja mám dobré romantické filmy celkom rád, ale toto bola strašná srágora; možno dobrá tak pre zamilované naivné teenky. Jedna hviezda za lokáciu starého divadla uprostred NY a Robina Williamsa.... po skončení, vypenený, znižujem na Odpad. Symbolicky, na Valentína. Najväčšia sračka čo som kedy videl.

Rudá volavka (2018)

No paráda. Americké supertajné vojenské informácie na desiatich triapolpalcových DISKETÁCH (!!) v dobe, keď si na stanici v Budapešti kúpiš lístok do Viedne cez moderný terminál... Domotaný guláš na ktorý sa aspoň príjemne pozeralo.

Ztraceni ve vesmíru (1998) odpad!

Nie je umenie dopozerať dobrý film. Pri priemernom treba niekedy vydržať. Ale toto bola taká sračka, že za dopozeranie by mali tučne platiť. Nebyť mimoriadnej nudy, nedal by som to. Cítim sa pošpinený. Fuj!

Serenity (2005)

Škoda chýbajúceho westernového feelingu, a typických humorných hlášok Mala a Jaya.... inak super dôstojné ukončenie náhle uťatého seriálu Firefly.

První člověk (2018)

Na rozdiel od niektorých komentujúcich sa mne práve najviac páčili technické scény z letov. Tých však bolo na môj vkus žalostne málo. Nevadilo by to, ak by sa rejžo chcel viac zamerať na vnútorný svet hrdinov alebo na sprievodné okolnosti. Vnútorný svet Neila tu zastupujú jedine jeho spomienky na dcérku, o ktorú prišiel. Inak bol Armstrong v Goslingovom podaní studený psí čumák s jediným výrazom. To bol najvýraznejší Goslingov odtlačok do tejto snímky. Gosling Neutrál. Nebudem tajiť že ho nemám rád. No a potom je tu postava Neilovej manželky v podaní Claire Foy s večne ofučaným ksichtom. To by ma zaujimalo, či mali Armstrongovci naozaj také "skvelé" manželstvo. A ozaj - prečo sa všetci astronauti pri každom štarte tvária tak vydesene? :-)

Na východ od ráje (1955)

Téma super, ale za to vďačíme autorovi predlohy. Ja len nechápem, prečo si tu toľko recenzentov myslí že James Dean bol mimoriadny herecký talent. Mne pripadá strašne prehrávajúci, a to aj vo filme Rebel bez príčiny. Tie jeho náhle divné gestá a odbiehanie ku stene a naspäť! :-)

Rebel bez příčiny (1955)

Červená bunda super. Inak príšerná nuda a ťažko uveriteľné emócie postáv. Number 1 partie sa zabije v aute pádom z útesu a nikto to nejak moc nerieši a najmenej jeho holka. James Dean je hezoun, chápem že nadchol svojich súčasníkov a že rebélia vtedy sa nedá porovnávať s tou dnes, ale Deanov herecký výkon je horší než Mádlov v jeho hereckých začiatkoch. Cukrouš hrdinom epochy. Kuknem ešte Na východ od raja, či ten Dean predsa len nie je herec ako sa tvrdí ;-) [edit: kukol som a nie je.]

Zázračný nos (2016) (TV film)

Škoda castingu. Miro Noga! :-D Tomáš - parfumerista ktorý vyhral vďaka tatkovemu receptu a nie svojou dovednosťou - nie zrovna ašpiratívny krásavec! Mladého Samka hral šikovný chlapčisko, ktorého mama sa vyřádila keď mu dávala meno: Christopher Michael Paulíny! Džízs... ale rokmi slovenských brakov umáraný divák tento kúsok ozaj ocení.

3 dny na zabití (2014)

Bol by to fajn akčňák keby to nebola taká nasládla family sračka. A tá agentka Vic - snáď mala aspoň viac než 16. Luc Besson by mal ísť k doktorovi.