Jméno růže (2019) (seriál) odpad!

No kámo.... Musím priznať že som nevidel celú sériu. Ale aj tak sa neviem zbaviť neodbytnej otázky. Načo? Prečo natočiť nový seriál namiesto niečoho geniálneho už hotového? Vari bol Sean Connery málo presveďčivý vo Filme? Chápem že provinčná talianská telka chce urobiť nejaký zaujimavý počin, ktorý odvráti pozornosť od úchylných sexuálnych praktík majiteľa, ale preboha prečo to distribuovať ďalej? Ak niekto oceňuje podrobnejšie vykreslenie niektorých postáv v tomto plagiáte, tak na to poviem len - prečítaj si knihu, je to oveľa komplexnejší pohľad na onú dobu! Ale kinematograficky je tento seriál úbohosť. Blé!

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Druhá séria o poznanie lineárnejšia a chudobnejšia na vizualitu aj diverzitu lokácií. Stále fajn family séria. Nič dychberúce, ale slušne pozerateľné. 3.5/5 bych řekl.

Vlčí volání (2019) odpad!

Takto to dopadá, keď si filmár uvedomí, pre akú žebrotu tvorí filmy. Predpokladám že si to chlapci užili a dosýta sa nasmiali. Údržbár kdesi z Clairvaux-les-Lacs musí byť hrdý na statočných neporaziteľných potomkov Johanky z Arcu a o to odvážnejšie sa spúšťa do kanalizačnej sústavy na pravidelné čistenie núdzového osvetlenia od hoven.

Trabantem z Indie až domů (2019) (seriál)

Fantasticky pútavé. Každou sériou profesionálšie. Úžasná cháska na cestách. Rád by som ale videl aj nejaký zostrih (co se nevešlo) ako si liezli na nervy. Ale hneď by som šiel s nimi! :-)

Vyprávěj (2009) (seriál)

Nič svetoborné, ale človek si tie postavy obľúbi. A to je práve ten prúser. Prejde pár epizód a v roli obľúbenej postavy je zrazu niekto úplne iný. Tie skoky sú neznesiteľné.

Slzy slunce (2003)

"Let's turn it around!" v tridsiatej ôsmej minúte som to znechutene vypol. Dve hviezdy len preto, že by som to vlastne nemal hodnotiť keď som to nedopozeral. Ale fakt takéto sračky nemusím. Nevadí mi až tak patriotizmus, ako ten nezmysel, že v dokonale vycvičenom veliteľovi špeciálnej jednotky sa pohne srdce nad osudom "indigenous people" a neuposlúchne jasný rozkaz. A ak som prišiel o (vraj) úžasný akčný koniec, tak nech!

Anon (2018)

Schválne som si dal tú robotu a často pauzoval film aby som videl čo sa píše v tých info boxoch... No, dali si s tým fakt robotu, tím podporných copywriterov makal zjavne nadčasy. Ale pointu som ku koncu žiaľ nejak stratil a zakončením tomu rejžo úplne zatĺkol klinec. Dalo sa na to slušne pozerať, ale celkový dojem tak 5 z 10.

Ad Astra (2019)

Vizuálne fajn. Nepíšem že fantastické, lebo vizuálnu latku už postavili iné filmy a Ad Astra ich teda neprekonala. Ale inak sklamanie. Nepredpokladal som, že napíšem pri nejakom sci-fi že som sa občas nudil. Ale tu áno. Je to patlanina niekoľkých nesúvisiacich tématických línií. Žiadnej sa dostatočne nevenuje, okrem tej hlavnej (vzťah otec - syn), ale aj tá je akási nedodělaná - najmä preto že je vo filme toľko bočných úrovní a postáv, ktoré spočiatku vyzerajú že sú podstatné, ale vzápäti ich rejžo posiela do nenávratného zabudnutia. Chujády ako naskakovanie do štartujúcej rakety a prelet cez prstenec so štítom ani nestojí za comment.

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou (2016) (seriál)

Super, fajn chalani, zaujimavé lokality... rád to pozerám, je to bezprostredné a na nič sa to nehrá... ešte tak zlepšiť zvuk a naučiť sa artikulovať a nebrbotať tou speedy češtinou :-)

Polar (2019)

Nemám rád komixovky, ale toto sa v rámci žánru pozeralo dobre. Mads tie pestrofarebné marvellovské chujády pekne vyvažuje. No a Matt Lucas v roli óbrpadoucha je skvelý. Celé to frčí fajne, až na ten záver - ten vyzerá akoby rejžo zrazu zistil, že má kurva už len 5 minút stopáže, a tak tú záverečnú rádoby veľkolepú řež odflákol za minútu. Ostávajúce 4 minúty potom padli na prekotné rozuzlenie, ktoré týmpádom stratilo jak na váhe tak na schopnosti zanechať dojem.