Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

No, bola to vizuálne (zbytočne) vyhajpovaná strašná zlátanina. Žiadna postava mi neprirástla ku srdcu, najmenej tá hlavná. Dej otravne lineárny. Najsympatickejší mi prišiel Gnarlack, priekupník v podzemnom hostinci, a keď som v titulkoch zistil, že ho hral Ron Perlman, bolo mi jasné prečo. Oproti Potterovie ságe nebe a dudy.

Údolí slz (2020) (seriál)

Podarená séria o vojne, o ktorej viem len málo. Autenticitu beriem s rezervou, ale privoňať k drsnosti vojny seriál rozhodne umožní. Niektoré postavy lezú strašne na nervy (Caspi, Avinoam a aj postava hebrejského Depardiera - Meni Ben-Dror). Až k neuvereniu je, ako niektoré postavy ignorujú vojenské rozkazy a zákazy, uprostred vybičovanej vojnovej situácie kľudne falšujú rozkazy cez vysielačku, kradnú vojenské vozidlá atď... Seriál si zaslúži určite aspoň tri hviezdy, štvrtú dávam za možnosť nazrieť do filmársky málo spracovaného konfliktu.

Marco Polo (2014) (seriál) odpad!

videl som len prvú epizódu a končím. takú sračku hneď tak nevidíš. ani nemienim tráviť čas písaním prečo.

Fauda (2015) (seriál)

Prijemny serial, s hlavnym hrdinom milo necharizmatickym (izraelsky Mato Landl plus par kilo navyse). Digitalne medzipackshoty (pohlad z dronu) nas zemepisnymi suradnicami sice posuvaju niekam do severovychodnej Indie, ale ved v spionaznom filme cakat realie by bolo asi naivne. Mne sa to paci, prepol som si hned na zaciatku z anglickeho dabingu na hebrejsko/arabsky original (plus titulky) a hned to malo ine grady, habibi. Sukram za tento serial! EDIT v polovici tretej serie: je to jeden z najlepších akčných special forces seriálov. Nedochádza tomu dych, práve naopak. Časti v pásme Gazy sú mrazivo dobré.

V úskalí (2020)

Remeselne vynikajúco nafilmovaná, ale dejom plochá jednohubka, pri ktorej som mal pocit že som to už stokrát videl. Dá sa však na to veľmi príjemne pozerať.

Tatra kolem světa 2 - Epizoda 9 (2020) (epizoda)

Je až neuveriteľné ako neznesiteľne zle sa dá natočiť niečo tak krásne ako je cestovanie. Partia cestovateľov ma nezaujala, ich vstupy sú suché alebo až trapné. Pri trabantej sérii som túžil byť tam s nimi, na tejto partii ma nič nezaujalo. Škoda.

Afrikou na pionýru (2019)

Videl som to v telke rozkúskované na 10 min epizódky. Ťažko povedať, či práve toto rozsekanie Marekovej réžii ublížilo. Po prvé - okrem oboch Marekov mi nikto z celého ansámblu nezanechal odtlačok v pamäťovej stope. Po druhé - mnohí vyčítajú Danovi Pribáňovi, že do road documentary ťahá vzťahy v posádke. Mne práve v Afrike na pionieri chýbali. Nemôžeš byť 5 mesiacov na ceste v skupine bez toho, aby si nenasiakol človečinou v tom dobrom i zlom. Celkovo sa mi tento trip páčil, ale verím že z tých 7 terabytov sa to dalo vyskladať pútavejšie. Držím Marekovi palce do ďalších ciest a hlavne do jeho režisérovania... :-)

Italský klíč (2011) odpad!

Neviem či som v živote videl horší film. To že to bol ľúbivý vizuál mu iba priťažuje, lebo síce je to strašná pičovina, ale je to aspoň gýč. O hereckých výkonoch nemôže byť ani reči, nie sú to výkony a už vôbec nie herecké. Fakt mi najviac na toto sedí komentár sochokinga.

Pára nad řekou (2015)

Úžasná kamera. Výborný dokument. Mne sa tie tri úrovne (Deczi, Jankeje, Tamaškovič) páčili - život je proste taký a práve jazz je posledným prostriedkom ktorý by to popieral. Hlboko ľudské a bez pretvárky.

Akce Arktida (2014)

Tri hviezdy za krásny vizuál. Rozprávočka, hovoril som si, tak na to treba pozerať. Ale inak je to strašná chujáda. Helikoptéry si z Nórska lietajú na Svalbard len taký fukot. A korunu tomu nasadili posledné zábery kde zrazu vidno v pozadí stromy. Stromy! Na Špicbergách???!!! To proste rejžo už mal v pči, a ponáhľal na catering do stanu...