Trabantem napříč Afrikou (2011)

Super parta, super cesta. Pozrel som si to potom, co som uz videl serialy trabantov z Juznej Ameriky, Australie a z Indie domov. Neskor som videl pre kina zostrihany film z Indie az domu. A naozaj - serial tomuto zanru svedci viac, najma pri takychto dlhych cestach. Skratka strihu pri filme je strasne citit. Ale zas snaha nahnat par korun aj z kin a od divakov ktori nemaju zaujem verne sledovat epizodu za epizodou je pochopitelna. A chybala mi tu zvucka od Wohnouta :-)

Cesta (2014)

Nič pre tempo a akcie chtivých divákov. Vizuálne a lyrické. Nádhera. Patizón zahral prekvapivo dobre. Drsné a bez škrupulí. Super!

Procházka po Galícii (2017) (TV film)

Nádherné zábery (aj keď kamera miestami tak trochu amatérska). Anglický narrator príšerný. Hudba v podmaze absolútne bez vkusu. Môžem sa mýliť, ale prišlo mi to tak, že dnes už môže dokument natočiť hocikto. Nejaká telka to už kúpi.

Tulipánová horečka (2017)

Vizuálne krásne, trošku alà Girl with Pearl Earring, ale len vizuálne... Cast skvelý, ale nevyužitý... príjemná oddychovka, ale druhýkrát to nemusím vidieť. Ku koncu mi totiž bolo úplne jedno ako to dopadne, čo asi tak nemalo skončiť.

Skalpel, prosím (1985)

Kks, mal som 15 rokov, bol tuhý socík, a vzniklo toto! Super, super! Som vďačný rejžovi že to nehral na city, je to skoro až dokumentárne. Lekári snáď majú čo kritizovať, ale po všetkých tých vyumelkovaných dokonalých Grey’s Anatomy a ER si človek bude vážiť našich zdravotníkov - v podmienkách ktoré sa až tak dramaticky od 1985 nezmenili - ešte viac!

Vyproštění (2020)

Keď forma zvíťazí nad obsahom. Technicky dnes nie je zjavne problém vymakať film s rádoby jednozáberovkami a tučným gradingom. Už to pomaly zmáknu aj pubiši s cracknutým Premiere, After Efects alebo Final Cut. No a hudba - tá sa obšlahne od Jóhanssona, Zimmera atď. Sorry, chápem žáner, ale toto bol strašný Bollywood shit.

Polib mě ještě (2010)

Tak, trochu dlhé, ale také ľudské, nepozerá sa na to zle... snáď len to, že okrem narkopašeráka tam každý chlap je slaboch, ktorého ofukuje silná žena, to je fakt také symptomatické. Muži sú hypochondrické máničky, ženy sa zas nepochopiteľne túžia vrátiť do náruče svojho bývalého slabocha. Fackal by som snáď každú postavu.

Zejtra napořád (2014) odpad!

Tak ako sa rejžovi nechcelo urobiť poriadny film, mne sa nechce venovať čas tomu, aby som poriadne opísal akú srágoru som práve videl. Škoda, herci boli sympaťáci, predpokladám že keď si čítali scénar, nemohli vedieť ako to celé vypáli, tak proste prikývli. Mal som tam nabitú jednu hviezdičku, ale úplny záver ma donútil odstrániť aj tu.

MOST! (2019) (seriál)

Toto je najúžasnejší seriál českej produkcie! Bravóóó!