Návštěvníci (1983) (seriál)

Na pět hvězdiček to není, ale čtyři si to určitě zaslouží. A co se dotýče hudby, zkuste si někdy poslechnout LP Old Loves Die Hard od kapely Triumvirat, konkrétně píseň The History of Mystery.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Musím dát 5*. V době premiéry seriálu mi bylo kolem šesti let a byl jsem jím nadšený. A musím konstatovat, že to kouzlo je tam do dneška. Má to atmosféru, má to skvělou hudbu, i ti klukovští herci jsou fajn. A víte, že představitel Mirka Dušína hrál předtím mj. Malého Bobše? To asi udělali Jestřábovi naschvál :-)

Nejistá sezóna (1987)

"Až zase jednou půjdu přes most Karla do divadla Národa na stěnu Čerta, uznám, že jste zvítězili. Ale bude to vítězství Pyrrhy, dříve Pyrrhovo vítězství". Titěva!

Hokejový zázrak (2004)

Není to zase tak úplná bomba, ale tři hvězdičky by byly za ty krásné hokejové záběry a za herecké výkony Kurta Russella a Noaha Emmericha málo. A to davově skandované Jú Es Ej mělo svoji sílu :-)

72 metrů (2004)

Nejlepší ruský film roku 2004, režírovaný bývalým asistentem Nikity Michalkova. Titulních 72 metrů představuje hloubku, ve které v důsledku tragické souhry okolností uvízla ruská vojenská ponorka. Scénář filmu byl údajně napsán ještě před podobnou tragédií ponorky Kursk.

Casino Royale (2006)

Jsem rád, že jsme se my bondofilové konečně zbavili toho uhlazeného Ira. Daniel byl coby dabl-ou-sevn skvělý a moc se těším na jeho další filmy! Rozhodně musím vyzvednout i herecké výkony Evy Green, Madse Mikkelsena, Judi Dench a Giancarla Gianniniho. Dle mého názoru od dob Timothy Daltona konečně pořádná bondovka! 4,7 * :-)

Titus (1999)

Má to atmosféru, má to spád i výborné herecké obsazení, jen to asi není pro slabší povahy. Jsem zvědav, co paní Julie Taymor natočí po Titovi a Fridě dalšího... Možná to není na plných pět hvězdiček, ale 4,5 si to dle mého zaslouží. P.S. Ten Titův vnouček mi strašně připomínal Tomáše Rosického :-)

Zítra se bude tančit všude (1952) odpad!

V lukách se třpytí potoky, vítr nám chladí čelo, v srdci zní nápěv široký, že by se tančit chtělo. Písní a šťastným úsměvem vítáme nová jitra; už dnes je krásná naše zem, oč hezčí bude zítra! Zítra se bude tančit všude, až naše vítězné vlajky rudé na stožáry světa vyletí! Když dívka v tanci zavlaje, chlapec jí ruku podá, úsměvy letí do kraje rychleji nežli voda. Až do samoty nejtišší pronikne naše píseň, a každý, kdo ji uslyší, ten taky roztančí se! Kvetoucí zemí jede vlak, v slunci se leskne řeka a píseň letí do oblak a s nimi do daleka; do ulic velkých cizích měst, kde všichni mladí lidé začnou ji zpívat na počest života, který přijde! Můžeš se volně rozletět, písničko jasná, smělá, vždyť není síly na světě, jež by tě zadržela. Veselý, silný, mladý svět do tance se dnes dává; láskou chcem hory přenášet, šťastnému míru sláva! Sláva!

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Nick Park nikdy nezklame! Pořád vidím před sebou z domu odcházejícího Gromita ve žlutém pršiplášti... A závěrečnou honičku, hodnou Indiana Jonese :-)

Švestka (2001) (divadelní záznam)

První pád - vodopád :-) Cimrmanovská klasika, kterou si pořádně vychutnám až ve stáří... Sice už první příznaky sklerózy začínám pociťovat, na Hájka ale nemám... :-)