Eraserhead

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 17.1.2019  22:58
    Roma (2018)

Roma je krásně nasnímané, bravurně zrežírované a velmi pěkně zahrané... nic.

• 16.1.2019  10:34

Noc oživlých mrtvol s krysama :-) Na svou dobu slušně brutální. Trikové záběry (zvlášť krysy oblézající modýlky aut, domů,...) jsou úsměvné, ale možná právě v tom je to kouzlo, které činí tohle pitomoučké béčko zábavnou podívanou.

• 16.1.2019  10:25
    Crawlspace (1986)

Škoda, že tvůrci nešli cestou čistého slasheru a vidět jsou až samotné výsledky Guntherovy práce. Klaus Kinski je luxusní úchyl :-)

• 16.1.2019  10:20
    Klíšťata (1993)

Vidět toto v době vzniku, dnes bych na to vzpomínal jako na jeden z oblíbených hororů svého dětství :-) Nicméně i dnes (o tisíce filmů později) mě toto béčko slušně pobavilo.

• 28.11.2018  09:49

Samozřejmě je to po všech stránkách naprostý odpad, který ovšem nabízí scény, kde jsou tvůrčí neschopnost a naivita místy zábavné - např. WTF používání zpomalených záběrů :-)

• 16.10.2018  10:00

Až obludně nevyužitý potenciál. Příběh plný postav, o kterých by se divák chtěl dozvědět něco víc, ale Drew Pearce vás pod pokličku nepustí. Klidně by to mohl být seriál, kde by se příběh každého obyvatele hotelu mohl plně rozvinout. Jodie mě bavila, natočené to je slušně, ale za tu nedotaženost by někdo zasloužil pár facek.

• 28.8.2018  23:22

Viděli jste Povodeň z roku 1998? Tak tohle je totéž ale horší... Především titulní hurikán, který měl mít hlavní roli, má ve filmu spíš menší cameo.

• 28.8.2018  23:18

Standardní, ničím nevybočující marvelovka - tzn. na 134 minut slušně zabaví a druhý den nevím o čem to bylo, natož abych měl potřebu se na to někdy dívat znovu.

• 28.8.2018  23:08
    Delirium (2018)

Tři hvězdy jen díky slušnému závěru. Ty první třičtvrtiny filmu, kdy je divák necháván na pochybách, jestli straší v domě nebo hlavnímu hrdinovi v palici moc zábavé nebyly.

• 28.8.2018  23:04
    Pomsta (2017)

Na to, o jak neoriginální námět jde, to mělo mít o 20 minut méně. Pak by se dalo napsat, že jde o svižnou "rape and revenge" jednohubku s řádnou porcí brutality.

• 28.8.2018  22:59
    Čertoviny (2017)

Za posledních 30 let nejkoukatelnější Troškův film.

• 17.8.2018  01:10

Velmi dobrý thriller se skvělým duem Poitier-Berenger. Jen škoda toho městského finále. Zúčtování mělo proběhnout v divočině a byla by to pecka.

• 17.8.2018  01:06
    Teambuilding (2018)

Už jsem viděl leccos a myslel jsem, že nalezení filmového dna mám za sebou. Teambuilding dokazuje, že se dá klesat stále hlouběji.

• 12.7.2018  15:38
    Mars (2018)

Pocit z tohohle filmu je asi takový, jako když vám v autě chvilku po nastartování chcípne motor, se setrvačnou klesající rychlostí ujede pár metrů a při zastavení vylezete s tím "co se, kurva, stalo, že se to nerozjelo?!".

• 12.7.2018  15:18

Chaoticky zrežírované, scénáristicky zmatené a se strašnými efekty. Na Slye a Dave Bautistu v "hlavních rolích" si nechte zajít chuť - první je ve filmu asi 15 minut (a to ještě ke konci) druhý asi 5 minut. Tou skutečnou hlavní rolí je jakýsi "no name" Číňan, který sice slušně kope, ale to je tak všechno. Celé to chce být výrazně víc hi-tech (nebál bych se označení sci-fi), ale působí to neskutenčně lacině. Dalším hřebem do rakve je naprostá absence humoru (až na pár okamžiků nechtěného), který v prvním díle obstarával především Arnold. Tohle se hodně nepovedlo. 30%

• 2.4.2018  10:37

Osudová přitažlivost je pro nevěru totéž co Čelisti pro vstup do moře... člověk si to sakra rozmyslí.

• 12.3.2018  20:04
    The Ritual (2017)

Tatíček Lovecraft by měl radost!

• 11.10.2017  14:14

První Kingsman byl zjevení. Druhý sice trpí běžným syndromem dvojek (více téhož a wow efekt je pryč) a S.L.Jackson byl zábavnější záporák než Julianne Moore, ale pořád se jedná o parádní akční jízdu, která mě za celé dvě a půl hodiny nestihla nudit.

• 11.10.2017  14:05
    Zabít Gunthera (2017)

Nejotřesnější film v jakém se Arnie objevil (ano, Herculese v New Yorku jsem viděl). Jediná úleva je, že se zjeví až po hodině filmu a fanda tak nemusí trpět tím, že by to byla primárně Arnoldova vina (i když jeho zdejší kreace je taky děs). To Taran Killam - neschopnějšího scénáristu a především režiséra těžko pohledat.

• 19.8.2017  02:19
    Angustia (1987)

Příliš jsem netušil do čeho jdu a možná právě proto se dostavilo velmi příjemné překvapení. Parádní hra s divákem, kterého režisér celou dobu vodí za nos. Drsný, napínavý a neprávem opomíjený "osmdesátkový" skvost. Vidět to v kině, zážitek by byl ještě mocnější :-)

• 19.8.2017  02:08

Sice jsem čekal nějakou sofistikovanější, originálnější pointu, ale jako zábavné brutální béčko s fajn herci to funguje.

• 19.8.2017  01:58
    Kemp hrůzy (1989)

Tábornice a psychopatka Angela 80 minut likviduje dementní teenagery a trousí hlášky. Díky stopáži snesitelné, ale do dalších dílů už se nejspíš pouštět nebudu.

• 19.8.2017  01:48

Vynikající duchařina z dob, kdy se stavělo na kvalitním scénáři, hereckých výkonech, strašidelné hudbě - tím myslím skutečné hudbě, ne to dnešní nemelodické hučení. Z tohodle by si všechny Annabelly a spol., které se nezmůžou na víc než pár hlasitých lekaček, měly brát příklad.

• 2.8.2017  21:32
    Inside (2016)

Není to taková mizérie jako US remake Martyrs, ale svému francouzskému originálu to sahá řekněme... po kolena. Takovouhle soft verzi bych čekal spíš od Amíků, ze Španělska mohla dorazit větší divočina, zvlášť když je jedním ze scénáristů Jaume Balagueró (REC, Zatímco spíš). Samo za sebe je to snesitelný průměrný thriller, ale pokud už znáte vynikající originál, je to naprostá zbytečnost.

• 28.7.2017  21:01
    47 metrů (2017)

Mělčiny měly krásnou a inteligentní Blake Lively a pěknou lokaci. 47 metrů má tmavou hlubinu a dvě krávy (zvlášť Claire Holt jsem hned z kraje přál, aby ji něco sežralo), které dělaji všecho proto, aby je buď dostali žraloci nebo jim co nejdříve došel kyslík. Žraločí nájezdy fajn, ale málo. Od dvou hvězd to zachraňuje celkem nápaditý závěr.

• 5.7.2017  14:42

Komentář možná obsahuje pár spoilerů, ale nemyslím, že by šlo o něco, co by nebylo patrné už z trailerů. V tomhle filmu je tolik WTF momentů, že k němu nelze nemít jisté sympatie :-) Začínáme v roce 484, kdy se dozvíme, že transformeři pomohli králi Artušovi v rozhodující bitvě se Sasy a za Merlinovými magickými schopnostmi stojí samozřejmě robotí technologie! O 1600 let později se přesouváme do post-apo žánru, kde je svět zdevastován po věčných robotích bitkách. Tady zjistíme, že transformeři jsou na Zemi ilegální a jde po nich speciální vojenská jednotka. Jediný Mark Wahlberg to s roboty myslí dobře, dělá jim servis a schovává je na vrakovišti. Následně se přesouváme do Londýna, kde nám Anthony Hopkins vysvětlí, že je posledním z řádu opatrující jakési prastaré tajemství. Dá rozum, že nemůže chybět ani poslední Merlinova dědička, která jako jediná může zachránit svět před apokalypsou v podobě planety Cybertron, která se řítí na Zemi... Jo a prosim vás Merlin je pohřbený hluboko v oceánu v transformeří vesmírné lodi! 70% Toto je jen stručný výtah z toho, co všechno lze ve filmu najít. Je toho víc... A abychom si udělali jasno, tak to zní šíleně, je to šílené... ale neni to nuda :-) Při sledování jsem měl silné podezření, že scénář psal Dan Brown. Nepsal, ale daleko jsem nebyl. Námět totiž dodal Akiva Goldsman, který Brownovy romány adaptoval do filmových scénářů. Z počátku - tj. asi první hodinu (film má 151 minut) jsem byl poněkud nervózní a řikal jsem si, že už je Michael Bay touto látkou unaven a nemá už moc co nového předvést. Ovšem ve chvíli, kdy se děj přesune do Británie to chytne zběsilé tempo a Bay na nás valí jednu atrakci za druhou včetně nezbytného monstrózního finále. Musím vytáhnout svou oblíbenou alibistickou poznámku, že kdo se bude snažit v ději zorientovat a hledat logiku, těžce prohraje. Ale vadí to, když to umí režisér patřičně po bayovsku zamaskovat audiovizuálně nabušenou podívanou? Osobně mi tento díl přišel zábavnější než předchozí čtyřka. P.S. Věděli jste, že Hitlera zabil transformer měnící se v budík?

• 5.7.2017  14:39

Kdyby se to nejmenovalo Vetřelec, ale Prometheus 2 a nejlépe, kdyby to s vetřelci nechtělo mít nic společného, byl bych smířlivější. Dalo by se napsat, že jde o slabší pokračování pět let starého sci-fi hororu a nazdar bazar. Ale ono si to troufá chtít být součastí vetřelecké ságy... v tom případě jsou měřítka daleko přísnější. Kde je napětí a hrůza z neznámého? Kde je adrenalin zdvihající akce? Kde jsou postavy, o které by se měl (a chtěl) divák bát? Místo toho se zde vrší nezodpovězené otázky, kterých bylo už v Prometheovi požehnaně (zodpovězených je tuším že.... jedna) a kašle se na pravidla stanovená především v prvních dvou dílech Vetřelce - např. inkubační doba a následné zrození a vývoj monstra. Pardon, ale fandu prostě tyhle detaily dráždí. Film má alespoň to štěstí, že osmdesátiletý Ridley Scott je stále dobrý řemeslník a na film se i přes dějové nedostatky pěkně kouká. Nicméně "shame on you, Ridley" za znásilnění značky, kterou si sám založil. Onen Vetřelec v názvu je především marketingová bouda na diváka. 50%

• 5.7.2017  14:36

Je tu k nalezení vše, co by člověk čekal od typické guy-ritchieoviny - extrémní zpomalovačky, rotující kameru, naopak místy bleskově sestříhané dialogy a řízný, moderní soundtrack. Takhle to zní jako jedna z Ritchieho ranných gangsterek (a on jí Artuš tak trochu je), jenže tentokrát na to měl 180mega, tak se mohl o něco víc urvat ze řetězu a natočil nadupanou fantasy plnou magie. Škoda jen, že každou akční scénu točil tak, aby byla co nejvíc cool, takže působí všechny stejně nařvaně a dá se těžko mluvit o nějakých highlightech či gradaci. Nicméně takové zpracování a žánr(!) jsem chtěl např. po Assissin's Creed, kde velké očekávání nahradilo velké zklamání. Obojí nakonec dodal Král Artuš, od kterého jsem nečekal nic.

• 5.7.2017  14:35
    Uteč (2017)

Před tímhle filmem doporučuji rozhodně neutíkat. Od začátku znepokojivá psycho-atmosféra, na konci trocha slasheru, skvělý herci, velká spokojenost!

• 21.4.2017  17:35

S touhle sérií se to má asi tak, jako by se z podvyživeného sympaťáka stal po 16ti letech steroidy vytuněný golem... ale pořád sympaťák. Jsme v osmém díle a je moc fajn sledovat, jak se tvůrci snaží vyhnout stereotypu. Promixování postav a stavění je do nových pozic je osvěžující nápad nesoucí s sebou především humor (vzájemné špičkování Johnson / Statham). Akčních scén je dost, jsou dlouhé, parádně natočené... a ano, naprosto absurdní, což je klíč k tomu, jestli se budete bavit nebo ne. Zápletka už je vyloženě z ranku bondovských a jediný rozdíl mezi těmito dvěma značkami je ten, že Bond (zvlášť poslední Craigovy díly) má umělecké (až oscarové) ambice, kdežto Torettova banda ne a je jim to jedno. Kdo nehledá nic víc než dvě hodiny špičkové akční zábavy, je na správné adrese. Kdo k tomu potřebuje sofistikovaný scénář a dodržování fyzikálních zákonů, odejde s pláčem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19