500 dní se Summer (2009)

Nezavisla letna laska na filmovom platne vyplnena nadhernou hudbou. Pre "laskoidnych" ludi povinnost, ktora bude mat tazke jesenne nasledky.

Nebeská stvoření (1994)

Po tolkych pozitivnych reakciach a hodnoteniach som ostal zaskoceny velmi nevyraznou gradaciou deja. Stale som bol v ocakavani prichodu niecoho velkeho, niecoho, co robi tento film tak odlisnym, ale nakoniec prisla len priemerna "drama" o nepochopeni a nenavisti. Asi v polovici filmu sa mi opat potvrdilo, ze s Petrom Jacksonom nebudem nikdy velky priatel. Akykolvek usek jeho filmarskej tvorby ma mina na mile daleko.

Smrt čeká všude (2008)

Nepochopitelne pochopenie muzskych emocii od Kathryn Bigelow. Tak strhujuce jednoduche vyobrazenie pocitov a prazdnoty na vojnovom poli a vo vojakovi je nevidane. Po vizualnej stranke spravne zvoleny pomer naturalnosti, detailnosti a efektivity. Pre mna obrovsky zazitok.

Taxidermia (2006)

Tato prazvlastna pseudopsychologicka dekadentna zabavicka ma odradila od ranajok!

Paranormal Activity (2007)

Mozno pri inych okolnostiach by som to hadam ani nedopozeral. Avsak, pri sledovani som bol v takom "uzasno-napatom" citovom rozpolozeni, ze pri poslednych scenach som mal vyrazne nepravidelne dychanie. [Po technickej, reziserskej, ci akejkolvek stranke nieje tento film absolutne nicim zvlastny.]

Ten kluk (2007)

Komorne ladena konfrontacia davnych zlych skutkov jedneho mladika voci spolocnosti. Nepriklananie sa na ziadnu stranu len dodalo na intenzite snimku ako aj poctivy vykon Andrewa Garfielda.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Scenka za scenkou, ulet za uletom, bez akychkolvek velkych dejovych ambicii. Herecka zlozka, na vrchole s maximalne si uzivajucim Clooneym, je excelentna. Skoda absolutne humorne prepadnutemu zaveru. "Divno-pohodovy" snimok, ktory pobavi.

Krávy (1992)

Symbolicky pochopene, naturalnostou vstrebane, ale pocitovo minute. P.S.: Medem rozumie pojmu eroticno od pociatku svojej tvorby.

Rallye smrti (2008)

Paul W.S. Anderson nikdy nevyprodukoval (cest vynimke Event Horizon, ktora ma ako tak svojho casu dostala) a mam pocit, ze ani nevyprodukuje, coby len kusok seriozneho zaberu na filmovom platne. Radoby akasi filmova odnoz starucickej Death Rally (pri ktorej som presedel ako mladeznik vela hodin), ktora mala svoj scenarsky a aj scenicky "vrchol" vo vyskakujucich bikini-slecinkach z autobusu do muzskej vaznice v style "reklama na sprchovy sampon Fa".

Pocit viny (2007)

Bol potrebny cas pokial som pochopil zamer tvorcov. Potom to uz islo vsetko jednoducho, aj napriek zdanlivo komplikovanemu a zamotanemu deju. Scenar si ale pyta lepsie, atraktivnejsie spracovanie.