The Inbetweeners - Night Out in London (2009) (epizoda)

Návštěva klubu v hlavním městě dopadlo pro čtveřici jak jinak než katastrofou a jak by řekl Neil: "big problemo". Je vidět že problém s parkováním v centru není jen v Praze. Další skvělý díl 2. série, která je zatím jedna velká paráda.

Já jsem Groot - Série 2 (2023) (série)

Podobně jako 1. série tak i tato nabízí 5 krátkých scének z Grootova života. Některé jsou zdařilé (ta se sněhulákem), některé už méně povedené. Dospělého člověka nenadchnou ani výrazně nezklamou. Jen by mě zajímalo, kolik milionů za těch cca stejných 9 vět dostal Vin Diesel na svůj účet. I když raději to ani vědět nechci.

Mandalorian (2019) (seriál)

Mandalorian je MASTERPIECE, který musíte vidět! Pro kvalitní seriál nemusíte mít tuny kvalitního scénáře. Někdy stačí tajemná a zajímavá postava, ke které si ihned najdete cestu. Všechno to do sebe zapadá, baví mě se na to dívat, má to smysl a příběh není hloupý. Režiséři dělají své maximum, scénář (většinou) dává smysl a mnohdy i pobaví . Postavy jsou sympatické a jsou daleko lépe napsané než například v nové filmové trilogii . A k tomu naprosto úžasný soundtrack od Ludwiga Göranssona, který se mi už od 1. série vryl do paměti. Prostě vše je zde provedeno dobře. A výtka že se ve většině epizod nic moc neděje? Ono je možná lepší mít pozvolný průběh, než kdyby se do 3 epizod narvalo všechno a nemělo by to žádnou výstavbu či dynamiku nebo uvěřitelnost.  Některé epizody mají až filmový nádech a je škoda, že je nebylo možné vidět v kinosále. Grogu je roztomilý, Mando rozvážný a přesvědčivý a celé si to drželo kvalitu a především atmosféru, jakou si každý fanoušek SW prostě musel užívat.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

3. série je skvělá. Není lepší než první dvě, ale ani nijak horší. Má však pár epizod, které byly špatné (ano mluvím především o kapitole 20). Začátek i konec série byl ale epický a kvalita měla až filmový nádech a je škoda, že to nebylo možné vidět v kinosále. Hudební podkres od Ludwiga Göranssona fenomenální, Grogu roztomilý, Mando rozvážný a přesvědčivý a celé si to drželo kvalitu, na jakou jsme byli zvyklí. Takže ke mně se žádné zklamání nedostavilo a stále to je 100x lepší než jakýkoliv film z nové filmové trilogie SW.

The Mandalorian - Kapitola 24: Návrat (2023) (epizoda)

Perfektní zakončení 3. série, lépe to dopadnout nemohlo. Snad jen škoda že to je seriál, na tohle bych si i zašel do kina. Při ohnivé scéně musím opět vyzdvihnout hudbu od Ludwiga Göranssona - to byla paráda kterou jsem si musel pustit několikrát. A poslední scénka kde Mando sedí na verandě a Grogu si hraje s žabkou? Nádhera a krásné ukončení této série.

The Inbetweeners - Will's Birthday (2009) (epizoda)

O krapítek méně zábavné než předešlé 2 epizody ale i tak další nadstandardní díl. Chudák klučík z Francie, ten asi na ostrovní dovolenku vzpomínat v dobrém nebude.

Vocasy na tripu (2023)

9.5/10. Svérázný humor a mluva jak za starých dobrých časů South Parku. I tak by se dal v jedné větě shrnout nejkomediálnější film roku 2023. Pokud Vám nesedne přisprostlý humor, filmu se vyhněte jak čert kříži. Pro ty ostatní film nabízí nekontrolovatelnou smršť vtípků ze světa psů i lidí. Hláška "prosereme se ke svobodě" patří k tomu nejlepšímu z tohoto filmu. Bohužel těch hlášek tam bylo tolik, že si z jedné projekce nestihnete zapamatovat všechny ty klenoty, co tam zazněly. Pomrknutí na ostatní psí filmy jako Psí poslání či Marley a já bylo taky vtipné, koneckonců přítomnost Dennise Quaida zde není jen tak náhodou. Závěrečný souboj smečky proti Dougovi, měl snad všechno, kvůli čemu Vám nedoporučuji jít na tento film s jídlem a pitím. Nekorektní dobrodružství psích hrdinů si pro mě získalo titul nejlepšího filmu roku 2023 v kategorii komedie. Za zmínku stojí i kvalitní český dabing, díky kterému může vyniknout naše krásná čeština a její peprnější slovíčka. Tak jak si mé srdce získalo Psí poslání za dramatický příběh co drásá srdce, tak naopak Vocasy si získaly mé sympatie za 90 minutový záchvat smíchu.

Já jsem Groot - Groot a prastaré proroctví (2023) (epizoda)

To nejhorší na konec? Díl, který mě asi úplně minul a nezasmál jsem se u něho ani mi nepřišel ničím zajímavý. Čekal jsem že se v poslední epizodě ukáže někdo z Guardians jako na konci 1. série Rocket. Jedno velké nic - asi tak bych popsal poslední díl. Nezachránil to ani hlas Jeffreyho Wrighta.

Já jsem Groot - Grootův sněhulák (2023) (epizoda)

Musím uznat že díl se sněhulákem mě asi bavil z 2. série asi nejvíce, především kvůli pohledné stylizaci.

Časové pásmo bylo změněno