TSZ

Tomáš Szász

okres Sokolov

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 6.5.2017  12:13

Docela povedený DĚTSKÝ film, nenáročná zábava i pro dospělé diváky. Nic víc, nic míň.

• 2.5.2017  19:55
    Smrt ve tmě (2016)

Chytré béčko, které opět dokazuje, že i za málo peněz lze pořídit hodně muziky.

• 2.5.2017  18:16

Já bych už další postavičky z Nema nehledal... Kdyby se to sestříhalo a vznikl by z toho 30ti minutový bonus na DVD k Nemovi, tak bych neřekl ani popel, ale chodit na tohle do kina... Pixar doluje kde se dá, ovšem tohle je velká nuda. Tržby však byly evidentně obrovské, takže můj názor asi není příliš relevantní.

• 28.4.2017  16:51
    Inferno (2016)

Zřejmě nejslabší Howardův film a rozhodně nejhorší díl celé série. Děj nedává moc smysl, neustále se mění záporáci v klaďasy a naopak, Tom Hanks je navíc ze všeho už evidentně unavený. Předchozí díly nebyly bůhvíco, ovšem tohle je naprostý průser.

• 28.4.2017  07:53

Tak nedopadlo to zdaleka tak hrozně, jak jsem očekával. Kultovní filmy mám samozřejmě najeté a většinu ostatních příběhů jsem v dětských dobách četl, proto jsem se tohoto restartu skutečně obával. Nebýt podivného hlavního hrdiny, který vypadá jako extra jelito, se mi většina ostatních faktorů filmu líbila až nečekaně dost - rozhodně veliké překvapení.

• 28.4.2017  07:48

Objektivně se jedná (bohužel) o zcela průměrný český film současnosti, ale já mám pro tuhle sérii prostě slabost. Generace, která s Básníky vyrůstá, bude spokojená a nepolíbeným to nic moc neřekne. Pokud se jedná o závěrečný díl, rozhodně jde o důstojné rozloučení. Dalších dílů už bych se ale vážně obával, vzhledem k tomu, jak protivného syna hlavní hrdina doma má.

• 28.4.2017  07:40

Tak tyhle návraty současná kinematografie fakt nepotřebuje - zcela neinvenční pokus o nadupanou akční jízdu, při sledování Vám však stále častěji dochází, že všichni hrdinové jsou dost zaměnitelní a hlavně, že je Vám úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Zápletka nebo záporáci pak jsou zcela vedlejší faktory, protože nic z toho Vám nezůstane v paměti déle, než hodinu po skončení filmu.

• 24.4.2017  07:38
    Rozpolcený (2016)

McAvoy potvrdil svůj status superherce, zároveň však bohužel Shyamalan ukázall, že jeho časy už jsou dávno pryč. Několikrát jsem si říkal, že kdyby hlavní hrdina hrál celou dobu opožděného debílka, byla by to dobrá komedie. Závěr pak mi musí asi vysvětlit někdo chytřejší než já.

• 18.4.2017  21:46

FaF se začíná točit v kruhu. Sice vysokooktanovým tempem, ale poslední díly jsou opravdu velmi špatně rozeznatelné, z aktuálního si budu za pár týdnů pamatovat jen absenci Walkera a Dieslovo působení na druhé straně. Abych jen nehanil, stále se jedná o špičkové řemeslo nejvyšší kvality, Statham s Johnsonem tady navíc chlapsky jiskří na nejvyšší možnou míru. Ale asi by to chtělo otočit kormidlem, série zdaleka není mrtvá, jen asi nemá tolik čím překvapit.

• 15.4.2017  00:02

Zatímco první díl byla překvapivě zábavná kriminálka, na které mi nevadilo vcelku nic (dokonce i humor byl většinou vcelku snesitelný), druhý díl je pravým opakem... za uši přitažená zápletka se ještě dá snést, ale dojemná vsuvka se "skorodcerou" už byla moc... pokud vím, knížek s Jack Reacherem je napsáno přes 20, opravdu nevím, proč se zrovna tato dočkala filmového zpracování.

• 14.4.2017  15:47

Marvel jede... člověk nepolíbený jejich komixovou základnou (jako jsem třeba já) už si může hlavu ukroutit, kde se stále berou zástupy vcelku originálních hrdinů, a jak šikovně je spojuje do jednotného filmového světa. Stephen Strange pak jde v klidu zařadit do Avengers party a nudného Ant-mana nechává hravě za sebou. Rozhodně povedená ulička v rostoucím městě Marvel.

• 14.4.2017  15:34

Jacksonův Kong byl téměř dokonalý díky své hravosti a nadšení, tato verze je sice lépe natočena, ale postrádá srdce. Určitě mnohem lepší než poslední Godzilla a v díky shlédnutí v kině jsem se ani na minutu nenudil, ovšem ten chlad a nedostatek osobitosti je na filmu hodně znát.

• 14.4.2017  15:31

Zeštíhlená o přebytečná kila, ale bohužel i o velkou porci inteligentního humoru. Z druhého dílu si nepamatuji téměř nic, ovšem v jedničce se hlavní hrdinka chovala vcelku sympaticky ztřeštěně, zatímco zde se z ní stala tuctová blbka, která si za naprostou většinu svých problémů může jen sama svým iracionálním chováním. Stále je to však nadprůměrná komedie, což svědčí o bídné situaci v oblasti těchto snímků.

• 19.2.2017  21:45
    Medvěd (1988)

Co by ne, medvědy mám rád a tihle dva navíc byli výborní herci (lepší než to lidské křoví, které tam zaclánělo). Sice to není nic, co bych musel vidět dvakrát, ale sobotní odpoledne u toho v pohodě strávíte, aniž byste si rvali vlasy, že zabíjíte drahocenný volný čas.

• 6.2.2017  22:15

Clint Eastwood prostě umí (zřejmě to opakuji při každém shlédnutí jakéhokoliv jeho filmu, ale je to prostě tak). I z nepříliš zajímavého námětu jako je přistání letadla na vodě dovede uplést bič, který by mu většina kolegů mohla závidět. Tom Hanks to tu utáhne i svým chřadnoucím charismatem celkem hravě, protože kdyby jeho postavu hrál kdokoliv jiný, kvalita filmu by byla prakticky stejná. Na umělé vytváření hrdinů tady sere pes, Clint zvládne vytvořit legendu i ze sebevětší banality.

• 6.2.2017  22:06
    Všemocný (2011)

Žádné hluboké veledílo nebo přelom ve světové kinematografii se tu neodehrává, jako zábavná jednohubka (s myšlenkou jako bonus!!) to ale zafunguje dobře a Bradley Cooper se v téhle roli skutečně našel. Rozumná délka a nepříliš komplikované pozadí celého děje Vás pak utvrdí v tom, že i film, o kterém dopředu vůbec nic nevíte, Vás může skvěle bavit.

• 10.1.2017  16:31
    Otčím (2009)

Slibný námět pohřbený děravým scénářem a zcela neinovativním přístupem k žánru. Béčko, které prošumí a zůstane jen slabý zápach promarněné šance.

• 2.1.2017  17:23

Asi komedie roku 2016. Neuvěřitelně sprostý animák na velmi neotřelé téma, který si užijete nejvíc, pokud nebudete moc přemýšlet. Bavil jsem se až nečekaně dobře, protože Seth Rogen opět potvrdil, že jeho smysl pro humor je o parník jinde než konkurence.

• 2.1.2017  17:17

Není to špatné, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že z toho šlo vykopat mnohem víc. Dějově je to sice slabé (jako většina dětských animáků), ale povedené fórky jsou fajn. Problém je právě v tom, že humoru tam není zdaleka tolik a že celé téma šlo vytěžit mnohem lépe.

• 2.1.2017  17:13
    Pustina (TV seriál) (2016)

Filmařsky i herecky dokonalé... pro diváky se sklony k depresím to asi není nejvhodnější, kdo však má tyto emoce pod kontrolou, užije si parádní herecký koncert. Skvěle vykreslená atmosféra českého zapadákova, která se nemusí bát ani srovnání s mnohonásobně dražší zahraniční konkurencí.

• 13.12.2016  15:19
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Co by ne. Zábavná a atmosférická duchařská jednohubka, která rozhodně neurazí ani ty z filmových nadšenců, co televizí spíše opovrhují. Sice jako u většiny podobných příběhů napětí dost klesne, jakmile spatříme hlavního netvora, nahoru ale celý seriál táhnou velmi zábavní dětští herci.

• 13.11.2016  09:06

Překvapivý adept na Horor roku. Strašidelné scény jsou natočené na jedničku a ačkoliv mezilidské vztahy všech postav jsou dost nezajímavé, díky krátké stopáži to zas tak moc nevadí. Plno super nápadů a málo laciných lekaček. .. palec nahoru a na další film budu od Sandberga hodně zvědavý.

• 10.11.2016  22:25

Nebyl to zas tak velký průser, jak se asi všeobecně očekávalo a nebýt ukrutné délky (béčko trvající přes 2 hodiny je z diváckého hlediska smrtící) a závěrečné soudní taškařice, která byla spíše k smíchu, byl bych ještě o kus spokojenější. Tvůrci zaslouží uznání za technickou stránku, protože ačkoliv rozpočet byl evidentně miniaturní, potopení lodi ani následná žraločí hostina nepůsobí vyloženě blbě a lacině. Celý příběh mě však bavil mnohem víc, když ho ve dvou větách odvyprávěl Quint v prvních Čelistech.

• 2.11.2016  19:52
    Room (2015)

Pokoj se zajímavým způsobem postavil k vyprávění děje a proto celý příběh vidíme očima pětiletého kluka (který vypadá jako holka). Díky tomu mohou jistí diváci žehrat na to, že přijdou o některé "erotické" scény, jiní zas mohou jásat, že film není až tak depresivní, jak mohl být (ačkoliv nikdo zřejmě nečekal upírské drama nebo bláznivou komedii). Já osobně neměl s vyprávěním žádný problém a i herecky je to naprosto v pořádku, uvítal bych možná větší dramatičnost, ale chápu, že tvůrci to zkrátka chtěli pojmout takto civilně a proto jim nelze vytýkat naprosto nic.

• 23.10.2016  20:15

Nevtipná nuda... mužské publikum ocení alespoň Milu Kunis, která je většinu filmu sexy způsobem přiopilá/nadržená, ale jinak jde o standardní sračku, kterých se točí ročně plno - po žabomyších hádkách o hovně se nakonec všichni polepší a řeknou si, jak se mají rádi. Zbytečný film.

• 23.10.2016  00:02
    Anthropoid (2016)

Když odhlédnu od za uši tahající angličtiny (díky různým akcentům tu působí až nepatřičně směšně), podařilo se tvůrcům vcelku věrně vystihnout atmosféru doby a úcta k atentátníkům je tu znát v každé minutě. Závěrečná střílečka v kostele je také zcela bez výhrad a herci (hlavní i vedlejší) hrají to, co mají. Bohužel, celá ta "romantická" linie se zamilovaností obou hlavních protagonistů do pražských děvčátek mi přišla velmi nudná a asi bych uvítal více "technických" detailů celé přípravy atentátu. Určitě kvalitní film, ale Sequens to natočil asi o něco líp.

• 10.10.2016  20:11
    Mravenci nesou smrt (1985)

Hodně velký bizár. Ačkoliv u nás za komunismu vzniklo několik velmi dobrých filmů, Mravenci nesou smrt jsou přínosní jen svou zvrhlou zábavností a nechtěnou vtipností. Tento pokus o akční krimi je opravdu cokoliv, jen ne dobrým filmem.

• 22.9.2016  18:31
    Polednice (2016)

Příběh trošku zmatečný, atmosféra se ale povedla hodně. Několik WTF momentů sice mělo snahu jí zkazit (příšerný herecký výkon dcery hlavní hrdinky), ale naštěstí se to zcela nepovedlo, takže i přes některé potíže jde o zřejmě nejpovedenější český horor posledních let.

• 21.9.2016  15:50
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Na domácí televizní poměry nadprůměrná kriminálka, kterou bohužel sráží dolů dost hloupé dialogy šustící papírem, nahoru ji ovšem táhne temná atmosféra Krušných hor. Proč ne.

• 20.9.2016  18:59
    Teorie tygra (2016)

Dobře natočené nic, které se tváří jako něco. Teorie tygra trpí stejným scénáristickým neduhem, jako většina ostatních českých filmů - po velmi volně plynoucích cca 80 minutách se vše vcelku náhodně uzavře v závěrečné čtvrthodince.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24