Noc žraloka 3D (2011)

Mám takové pravidlo, že žraločím filmům přidávám jednu hvězdu (ano,je to ta jediná,co tvoří hodnocení). Shark Night 3D je neuvěřitelně blbý film, v němž jsou herci natolik špatní, že u mužů nerozeznáte jestli se smějí nebo brečí a u dívek pak k hereckému výkonu postačí jen neustále v plavkách opakovat "Oh, my god" (bohužel se nejedná o pornofilm, tam by to dávalo alespoň smysl). Ve finále, které rozhodne pes (!!!) pak zemřou všichni záporáci a je konec. Tvůrci pravděpodobně chtěli natočit něco jako první Piraňu 3D (ani si netroufám pomyslet, že snad měli za vzor Čelisti), ale zoufale se to nepovedlo. P.S.: Ve 3D to SNAD mohla být chvílemi zábava, ale obávám se, že ne dostatečná.

Muž z oceli (2013)

Nový Superman je studený jak psí čumák (a to není pochvala). Divák v podstatě nemá možnost držet lidstvu palce, natož fandit Supermanovi, aby sbalil Lois (popravdě řečeno jsem si ani nevšiml, kdy se do sebe zamilovali). Akce je sice extrémně velkolepá, avšak postupem času se stane poměrně nudnou, navíc je většina akčních záběrů točená jakoby ruční kamerou, takže přehlednost není zrovna nejsilnější stránkou celého snímku. Špatný film to rozhodně není, ale kterýkoliv díl Temného rytíře je kvalitativně úplně jinde.

Práskač (2013)

Celé to mělo zřejmě evokovat film typu GranTorino od Eastwooda, ale žel bohu, Rock není až tak dobrý herec a Waugh rozhodně není ani přibližně tak dobrý režisér. Práskač tedy dopadne tak, jak bohužel dopadnout musel a něco mi říkalo, že kdyby Rocka nechali tvůrci pořádně nasrat a vyrubat všechny a všechno, bavilo by mě to o dost víc.

Po zániku Země (2013)

Mám docela rád snímky o trosečnících, navíc si užívám i postapokalyptické sci-fi, takže ačkoliv je scénář Po zániku země dost debilní a triky značně pochybné, jedná se pravděpodobně o nejlepší Shyamalanův film.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Vlak F&F jede na kolejích, na které přehodil výhybku v pátém díle, z brazilského Ria se přesunul do Evropy, přidal na velkoleposti a nadsazenosti akce. Opět se potvrzuje, jak geniálním nápadem bylo nasazení Rocka, který jednoznačně přebral vůdcovskou roli od (stále tloustnějšího) Diesla. Osobně jsem velmi zvědav a natěšen, jak se v dalším díle oba postaví pravděpodobnému novému záporákovi, Jason Stathamovi, protože tihle tři na plátně - to bude pořádná jízda.

Svatá čtveřice (2012)

Na české "mainstreamové" poměry se jedná o poměrně odvážné téma, které však selhává ve dvou elementárních rovinách: scénář a režie. O tom, že Michal Viewegh je zručný spisovatel, ale o dost horší scénarista, není pochyb již dlouho a Jan Hřebejk už bohužel na svá kvalitní díla taky jen vzpomíná (a jsou to vzpomínky z již hodně dávné doby).

Poslední zůstává (1996)

Gangsterka s prvky westernu (nebo western s prvky gangsterky?), co se bere tak moc vážně, až je to cool a zábavné. Bruce Willis je zde ve vrcholné formě a jeho drsňácký střelec je přímo lahůdková role. Nevím moc, co jiného k tomuhle napsat, zkrátka notoricky známý film, který je jedním z nejlepších ve Willisově filmografii a neprávem tak trochu opomíjený.

Ve stínu (2012)

Film, který tu chyběl. 50.léta v Československu mi připadají jistým cynicko-perverzním způsobem fascinující (ne, žít bych v nich nechtěl ani za nic) a Ve stínu má opravdu velmi hustou atmosféru, kterou si s touto dobou spojuji. Linie detektivky bohužel není až tak zajímavá, jak by mohla být (celý plán mi přišel až moc složitý a překombinovaný, jako psychologické drama to taky nefunguje tak, jak by mohlo).

Iron Man 3 (2013)

Třetí IronMan pokračuje v linii, nastolené prvním (stále nejpovedenějším) dílem. Konverzační humor dominuje nad trikovými sekvencemi a společně s charismatickým hlavním hrdinou je poznávacím znakem celé série. Viděno v IMAX.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jeníček a Mařenka se již od útlého dětství věnují vraždění čarodějnic, jen lopatu vyměnili za kuše, sekery a kulomety, střílející šípy (ale vlastně, i na tu lopatu pak dojde). Musí sejmout hlavní zlou (černou) čarodějnici, která kuje pikle proti všemu lidstvu, a jejímž bodyguardy jsou jiné čarodějnice a jakýsi velký trol (ten to ale dělá nedobrovolně, má dobré srdce).K tomu všemu je Jeníček diabetik, a musí si proto píchat léky. Již z tohoto nástinu děje je asi zřejmé, o jak blbý film se asi jedná. Pokud plánujete sledováním zaměstnat jakoukoliv část mozku (kromě té, která obdivuje mařenčin výstřih), bude to pro Vás ztráta času, jako zábava na nudné odpoledne to použít lze.