• Pohádka

Taxi (1998)

Skvělý, jednoduchý film pro pobavení. Při prvním shlédnutí jsem se téměř pořád smála. Nemyslím si sice, že to má na Taxi Taxi, ale je to krásný film. Konečně francouzský film, který se aspoň trochu snaží navázat na úžasné francouzské komedie minulé generace. Úžasný Samy Naceri, Frédéric Diefenthal a Marion Cotillard. Skvělá hláška: "Mám snad poslat fax? Doleva, prostě znamená doleva. To bych rád věděl, kde berou takový trotly." Navíc mě velmi pobavilo zesměšnění dopravních policistů :D

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Nevím, jak tenhle seriál může někoho bavit. Popravdě řečeno mamka ho taky se zaujetím sleduje a nedovolí mi přepnout to na něco normálního. Občasně zahlédnuté kousky mě upřímně děsí. Kdo to proboha pořád vymýšlí? Ale je asi bohužel pravda, že v Česku se už asi nikdy nenatočí žádný kvalitní seriál ani film, který by se mohl rovnat např. filmu Marečku, podejte mi pero a jiným podobným filmům. Nejhorší je, že na to velká část obyvatel ČR kouká, je to k pláčí. Doufám, že toho Nova konečně nechá. Skončí konečně někdy s touhle slátaninou?

Pianista (2002)

Hezké herecké výkony, ale bohužel mě film příliš neoslovil. Asi hezké zachycení té doby. Nedoporučuji pro slabší povahy.

Pušky, puky, pivo a psi (2013) odpad!

Nechci se nijak dotknout nikoho, komu se tento dokument líbí. U mně ale naprosto propadl. Možná proto, že to bylo povinné filmové představení. Domnívám se, že jsou lepší filmy zachycující dobu komunismu a hokej. Celý film se skládá vlastně jen z velmi nekultivovaně vedených rozhovorů s bývalými hokejisty Dukly. Asi nebyl dobrý nápad opustit původní záměr věnovat se pouze D. Haškovi. Určitě by bylo zajímavější poslouchat, proč odmítl nastoupit proti svému domovskému týmu. Nedoporučuji nikomu, komu je pod 40.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Podle mě asi nejlepší díl z celé série o Harry Potterovi. Už na začátku je nezapomenutelný moment, když Harry nafoukne svou tetičku Marge a ta pak krouží po Kvikálkově nad střechami domů. Z kouzelnického vězení Azkaban uprchne nebezpečný vrah Sirius Black a kvůli tomu střeží Bradavice mozkomoři. Dokonale vytvořené zrůdy, které vysávají z člověka štěstí. Harry s nimi má od začátku potíže, kvůli tomu, že za svůj život prožil moc zlého. Velmi hezky udělaný je i hypogryf. Domnívám se, že tento díl se asi nejvíc drží knižní předlohy.

Vrchní, prchni! (1980)

Moje oblíbená klasika s Abrhámem, Šafránkovou a Svěrákem. Hlášku "STĚRAČE STÍRAJÍ, OSTŘIKOVAČE STŘÍKAJÍ, SVĚTLA SVÍTÍ, KLAKSON TROUBÍ" zná asi každý. Abrhám v roli muže, který se otočí za každou pěknou ženou je úžasný. Kvůli alimentům, které ale kvůli tomu má už nestačí, že prodává knihy. Schován za výmluvou, že po nocích hraje na housle si hraje na vrchního a inkasuje peníze od hostů. Úžasná Libuška Šafránková výborně hraje jeho manželku. Tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím s Abrhámem a Šafránkovou viděla.

Drahé tety a já (1974)

Krásná česká komedie, ve které hrají oblíbení herci jako N Gollová, E. Svobodová, J. Hrzán a I. Janžurová. Hrzán představuje trochu bláznivého nápadníka neteře dvou tet v podání Gollové a Svobodové. Celý film prostupují písně s velice zábavnými texty, které zpívá Hrzán. Zápletka je sice jednoduchá, ale zamotaná. Je vyloupena banka a nešťastnou náhodou se v bance právě vyskytuje Hrzán a jedna z tet. Tenhle film určitě nebude nudit.

Rabín Jákob (1973)

Louis de Funes zde ztvárnil postavu podnikatele Viktora Datla, který se domnívá, že ve Francii by měli být pouze Francouzi a to katolického vyznání. Hrou osudu se seznámí s člověkem z arabské země, kterého se snaží zlikvidovat jeho vláda, protože se snaží o převrat. Louis se dostane v přestrojení za židovského rabína do židovské komunity, ve které žije i jeho propuštěný šofér. Film provází řada komických situací. Kouzelnou scénou je, když se Louis sklouzne do kádě se žvýkačkovou hmotou (ve skutečnosti voda s moukou, barvou). Při natáčení se do kádě spouštěl hned několikrát, protože nebyl spokojen. Nebo taneční scéna, když tančí židovský tanec. Louis se na ni pečlivě připravoval, původně ani nebyla ve scénáři. To jen potvrzuje, jaký to byl velký herec.

Četník ze Saint Tropez (1964)

V tomto filmu se konečně rozjela hvězdná kariéra Louise de Funese. Ztvárnil zde roli na první pohled ukřičeného četníka, který si ale získá srdce každého z nás. Jeho geniální komika tvoří z filmu dokonalou podívanou. Nesmrtelné hlášky jako "SEM SE MI DÍVEJTE" nebo "BÝT DCEROU ČETNÍKA JE TEDY HANBA" se nikdy neomrzí. V dalších rolích zářil skvělý Michel Galabru jako velitel četnické stanice nebo Jean Lefebvre jako četník, který při zátahu na nudisty musí předstírat nudistu. Krásná je také scéna, kdy Louis zachraňuje pomocí traktůrku auto, které jeho dcera s kamarádem ukradla.